Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: neznalica  (Posjeta: 13207 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Alien-lp

Odg: neznalica
« Odgovori #15 : 16-05-2007, 08:44:29 »
 mislim da su to bonsai u dubokim plasticnim posudama ( dubine cca 8 cm), tako mi se barem cini jer sam dosta takvih vidio u konzumu  :dunno:

Offline ivana

Odg: neznalica
« Odgovori #16 : 23-05-2007, 16:27:09 »
Opet imam pitanje :mdr:
Treba li ovo u vecu posudu....

Poz

Offline ivana

Odg: neznalica
« Odgovori #17 : 25-05-2007, 22:27:02 »
Je li moze neko odgovorit ...

poz :smile:

Offline DonQuijote

Odg: neznalica
« Odgovori #18 : 25-05-2007, 22:32:47 »
Nije preša. Na proljeće možeš malo skratiti korjenje i eventualno presaditi ali mislim da ne treba veća posuda barem još neko vrijeme. Možda me neko ispravi.

Offline Marija

Odg: neznalica
« Odgovori #19 : 25-05-2007, 22:34:41 »
Nije preša. Na proljeće možeš malo skratiti korjenje i eventualno presaditi ali mislim da ne treba veća posuda barem još neko vrijeme. Možda me neko ispravi.

Da, veći je problem to što je posađen u čisti humus  :frown: umjesto u dobro dreniranu mješavinu...
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline gal

Odg: neznalica
« Odgovori #20 : 28-05-2007, 07:48:46 »
Je li moze neko odgovorit ...

poz :smile:

Pa, ako želiš da to drvo raste i deblja se, onda -  što veća posuda - to bolja. Ako ga samo želiš održavati takvim kakav je, onda odi na marijine stranice, tamo imaš pravila o veličini posude u odnosu na veličinu i debljinu drva, pa ako ti ova ne odgovara (prevelika ili premala) nabavi novu odgovarajuću, ali u svakom slučaju pričekaj do proljaća sa presađivanjem. Inaće stabla koja se održavaju presađuju se kad korijenje potpuno napuni posudu, pa se tada rašćešlja, malo prorijedi i skrati i stavi se novi substrat...i vrati u istu posudu ili našto veću (svako drvo raste i deblja se - sporije ili brže - pa se tako i veličina posude mijenja)