Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Molim mišljenje!!!  (Posjeta: 3809 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Laky1510

Molim mišljenje!!!
« : 17-05-2014, 17:55:46 »
Pozdrav, početnik sam što se tiče bonsaia i čitao sam o tome da su breze dobre za početak imao sam jedno stablo 2 godine no otišo sam u Zagreb i moji se nisu dobro brinuli za njega pa je uvenulo... Međutim danas dok sam šetao šumom naletio sam na išćupanu brezu koja je bila slomljena al mi se svidjela pa sam je odrezao odmah ispod loma i stavio u zemlju da se možda oporavi pa malo pogledajte vi iskusniji da li bi moglo biti šta od toga...

Hvala unaprijed...

Slike:

https://imagizer.imageshack.us/v2/373x497q90/839/u2te.jpg

https://imagizer.imageshack.us/v2/373x497q90/835/e1p1.jpg

Offline Adrian

Odg: Molim mišljenje!!!
« Odgovori #1 : 18-05-2014, 08:04:34 »
Teško da možeš "imat" bonsai, a da dok te nema netko drugi brine.
Iščupanu brezu? Ovisi koliko je dugo stajala iščupana, koliko je neposušenog korijenja ostalo živog, a onda ako se primi to je materijal kod kojeg možeš očekivati uredan - prebnosai-  za kojih 3-4 godine. Prvo treba iz debla uzgojiti osnovne grane proprocionalne debljine deblu.
Sretno.

Offline Laky1510

Odg: Molim mišljenje!!!
« Odgovori #2 : 18-05-2014, 12:33:36 »
ma nije stajala niti jedan dan to je nanovo bilo išćupano. znam jer je kiša padala cijeli dan prekjučer a jučer kad sam je našo nije bila isprana zemlja sa nje niti se u ruppi vidjelo da se voda nakupila ili da je bilo vode unutra!!!  Jedini je problem šta je deblje korjenje dosta polomljeno ali ionako bi morao dosta toga lomit da bi uopće bila praktična za posadit negdje!!!

Offline alexhor

Odg: Molim mišljenje!!!
« Odgovori #3 : 18-05-2014, 15:58:35 »
Ima ljudi koji iskopance odmah stavljaju u malu posudu. S obzirom da sad nije vrijeme za vađenje, (ali očito nije išlo drugačije kad je već bilo polomljeno), ja bih zadržao što je moguće više korijenja i posadio to u zemlju vani u dvorištu ili u voćnjak u sjenu/polusjenu. Bojim se da ovo u posudi neće izdržati ljeto koje dolazi. Sretno s brezom. :)

Offline Laky1510

Odg: Molim mišljenje!!!
« Odgovori #4 : 18-05-2014, 22:22:12 »
ja sam u Gorskom kotaru pa nije toliko vruće ljeto kod mene ali ću je svejedno onda u zemlju negdje u voćnjaku prebacit... Hvalana savjetu

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Molim mišljenje!!!
« Odgovori #5 : 20-05-2014, 13:33:05 »
Sigurno u širem krugu Ravne gore ima puno dobre robe.Nebi se ja sa time mučio.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Laky1510

Odg: Molim mišljenje!!!
« Odgovori #6 : 20-05-2014, 16:07:06 »
A neznam vidit ću kad prođe ljeto kako se bude to sve odvijalo. A i nekako mi je gušt kad iz ničega moraš spasit stablo i nešto napravit od njega. I definitivno ima dobre robe u Ravnoj Gori na zemlji od moje bake ima 20 hektara breze i većina je mlada jer je prije 5 godina sve porušeno tako da ako tamo nema nema nigdje!!! al sa time ću se bavit iduće godine kad bude vrijeme za vađenje ;)