Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: pOZDRAV ! Molim pomoć, što bi ovo bilo, dobih danas iznenada ?  (Posjeta: 59278 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Bruno

psyganac

Offline donna

 :girl:

Offline donna

Čitam tu negdje po forumu kako kod nas u ravnici. po šumama, nema kvalitetnog materijala za bonsai i kako su to sve samo kolci ? A vidjela sam kod svih vas jako lijepih ravnih drvca, mislim nisu vam baš svi "psygani" ?

Offline Luc de Fuc

Čitam tu negdje po forumu kako kod nas u ravnici. po šumama, nema kvalitetnog materijala za bonsai i kako su to sve samo kolci ? A vidjela sam kod svih vas jako lijepih ravnih drvca, mislim nisu vam baš svi "psygani" ?
Je, istina je. Po šumama buš kao prvo teško našla dobar materijal (čast izuzecima), a ak i nadješ kaj,uglavnom je problem kaj je u šumi "duboko" tlo i sitno korijenje koje trebaš iskopati sa drvetom je koo zna gdje i često nakon iskapanja ostane u šumi a ne u tegli sa drvetom...neke vrste kao grab i javor to još i hoće podnijeti, ali bukva njet...ak tražiš po šumi, traži uz njen rub, po mogućnosti osunčana mjesta. ;)

Offline Marija

psyganac
.... ne samo za stablo, taj termin obuhvaća i vlasnika  :loco:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline donna

Aha, a netko od vas je spomenuo spigani stožac; koliko ja znam stožac je pravilno geometrijsko tijelo, ravno i uspravno i ne može biti spigano.  :sretan:

Offline donna

"ak tražiš po šumi, traži uz njen rub, po mogućnosti osunčana mjesta. " - reće netko

ovo je još bolje, lakše i jednostavnije - kažem ja.

Offline DonQuijote

Aha, a netko od vas je spomenuo spigani stožac; koliko ja znam stožac je pravilno geometrijsko tijelo, ravno i uspravno i ne može biti spigano.  :sretan:
A kako drugačije objasniti pojam? Izgleda kao stožac ali je krivudavo. Dakle okruglo u bazi, sužava se prema vrhu ali još i krivuda.
 Spigani stožac ništa drugo :mdr:
Isprika ako mi je osim geometrijske nepreciznosti pobjegla i pokoja gramatička nesmotrenost zbog koje upis nije razumljiv. Recimo Č ili ć  :ashamed:

Offline Luc de Fuc

psyganac
.... ne samo za stablo, taj termin obuhvaća i vlasnika  :loco:
Psychoganac heheheh

Offline Luc de Fuc

"ak tražiš po šumi, traži uz njen rub, po mogućnosti osunčana mjesta. " - reće netko

ovo je još bolje, lakše i jednostavnije - kažem ja.

UVIJEK ŠEĆI SUNČANOM STRANOM ŠUUMEE TRALALAAA  :silly: TRAALAALAAAA

Offline donna

Dakle, spiganca smo apsolvirali  :jupije:

Šetnja sunčanom stranom ulice...ups, šume - TRALALALAAAA  :whistle:

Sad sam u fazi proučavanja supstrata: načitala sam se svašta, malo mi zuji od svega toga, ali snalazim se. Bude li pitanja, javim se. Nedavno sam si nabavila vreću od 100 L vermikulita, ali to mi treba za nešto drugo iako mogu nabaviti još. Kontaktirala sam Mursko središće, vele da će floreopor dostavljati na proljeće drito u moje Vinkovce, u jednu trgovinu. Eto, malo po malo, ide to meni.  :smile:

Samo da još ova zima malo poodmakne...

Inače,  :hvalaaa: što me zarezujete uopće ( jer vidjela sam hrpu početnika koji uglavnom nestanu nakon 2-3 posta)

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Volimo žene koje vole šetati sunčanom stranom šume i koje se je ne boje.. :ljub:  :love:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline donna

 :cheer:

Offline donna

Danas u Plodinama imaju 2 kom "bonzai" drvca. Kažem bonzai jer mi je žena koja tamo radi tako rekla. Košta lijepih 90 HR kunića. Pitam ju da li je ona možda cvjećarka; veli ona: ma ne, ja radim na odjelu povrća, a tu na cvijeću samo budem povremeno !!!
Bonzai drvca nemaju listove pa tako ne znam koji su.
Pitala sam ju jel može neki popust, a ona me pogledala kao da sam ju tražila da mi da.....ono.....da prostite !

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Bježi od toga.U takvim centrima ne prodaju bjelogoricu već samo tropske i sutropske biljke,koje bi trebale imati lišće.Znaći da sa tim drvcima nešto nije u redu. :molitva:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!