Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: pOZDRAV ! Molim pomoć, što bi ovo bilo, dobih danas iznenada ?  (Posjeta: 59278 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline donna

rADOVAN,NISAMMOGLA ČEKATI, NIKAKO !
Jurica, glog ima drugačije bodlje,ove idu iz stabla.

Offline donna

Dakle, sad me zanima, dali isprati svu zemlju sa korjena ili ostaviti nešto ?

Offline grabar

ono če biti crni trn ili drača-akacija

Offline Luc de Fuc

Bravo donna, za prva drva je čisto okej. Prvi glog je najbliže onome kaj trebaš vadit, samo možda ne glogove jer su jaaako zahtjevni kod primanja, barem bili meni. Dečki su te dobro savjetovali, a jako je bitno da ih posadiš u dobar supstrat. Glogu obavezno navuci plastičnu vrećicu preko cijelog drveta, koju skini dvaput dnevno na kratko da mu proluftaš. To napravi radi održavanja vlage koja je važna za pupanje. Sretno!

Offline donna

Grabar, crni trn ili akacija ? Crni trn se kod mene zove trnina, a akacija je višeznačna, bagrem ili ?

Offline donna

Luc the nešto, fala na savjetima, za glog znam da je težak da se primi, valjda hoće,ima lijepo sitno korjenje.
A i ostala drvca su čistolijepo sitnokorjenasta.

Offline jurica

Jurica, glog ima drugačije bodlje,ove idu iz stabla.
Možeš li poslikat samo to trnje onako u krupnom planu .

Offline Marija

Sa stablima obavezno u negrijanu prostoriju, vadili ste rano i ako ih stisne mraz gotovi su.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
kod mene sve stoji u portunu koji ima dobru cirkulaciju zraka i temperatura je oko 8 kad je vani bio veliki -. inače je 2 do 3 stupnja veča nego vani sada trenutno.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline donna

Imam krasan prostor za drvca, ostakljena veranda, cijelu zimu su mi kasktusi i još neke biljke preživjeli. Dakle bit će dobro i za drvca.
Samo da dodam da sam jako hepi i da se veselim slijedećem vikendu, idem na drugu lokaciju, tzv. Rokovačke zidine, navodno bi moglo biti starih šimšira.
I još jednom, hvala svima na pozitivnim komentarima.

Offline donna

cijeli dan se patim sa ID ovih drveća, evo još slike, jel može netko prepoznati ? Ma nije o glavu stalo, ali me zanima.

evo prvo drvo

http://img844.imageshack.us/img844/8295/p2030022.jpg
pOZDRAV ! Molim pomoć, što bi ovo bilo, dobih danas iznenada ?


Uploaded with ImageShack.us

i drugo drvo

http://img255.imageshack.us/img255/8135/p2030019.jpg
pOZDRAV ! Molim pomoć, što bi ovo bilo, dobih danas iznenada ?


Uploaded with ImageShack.us

Offline donna

Na prvoj slici zanemarite one grančice jele, to mi je božićna jela koja čeka ljepše vrijeme da ide u vrt.

Offline Adrian

Na prvoj slici zanemarite one grančice jele, to mi je božićna jela koja čeka ljepše vrijeme da ide u vrt.
Nije to jela, to je smreka. Za Badnjak kitimo smreke, a ne boreke i jelke kao što se to uobičajeno kaže.
No ajd, ja obično kitim nordijsku jelu.

Offline donna

Pa meni su to prodali pod nešto nordijsko, al ne znam što, jbg sad.
Al nisam to pitala, nego drvca moja,koja su ? Na tlu ispod je bilo lišće hrasta i graba ili bukve.

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Prvo bi mogao biti mladi hrast a drugo glog.Crni trn je tamniji-crni,po tome je dobio ime.Mlađe grane jesu svjetlije ali to nije to.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!