Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Bonsai alat u MBM-a  (Posjeta: 43907 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Bonsai alat u MBM-a
« Odgovori #45 : 25-05-2007, 12:29:11 »
Gal! Sve što kažeš, sve je na mjestu. Šteta samo što ljudi moraju sami doći do istih stvari na kojima su drugi već davno prije njih slomili zube. Ali neka...kako kaže istefano...možda je najbolje probat sam. I najbolje naučiš također. Sporije ali temeljito i bolno.
Što se tiče Ariesovog nezadovoljstva komunikacijom u Botaničkom na izložbi, šteta zbog toga i žao mi je što nije naišao na razumijevanje, ne znam s kim je pričao, ali, znam zašto je moglo doći do takve situacije.
Sam sam nebrojeno puta bio u situaciji da me ljudi pitaju o bonsaiju a da sam vrlo brzo skužio, već po njihovoj prvoj rečenici, da o tome o čemu pitaju nemaju nikakve niti približne informacije. Pa ajde onda objasni i odgovori nekome na pitanje kada ti priđe čovjek i pita..."a kako se radi to drveće...jel vi nih s nečim režete...zašto su vezani?...da ne bi rasli..." ..."da ne pobjegnu"   :histerical: ...i onda ljudi očekuju da ćeš ih nečemu naučiti a uopće ne razumiju o čemu im pričaš. Dakle, nužno je nekakvo bilokakvo predznanje da bi se uopće mogli razgovarati o tome. A onda kad napokon naleti neko koga to stvarno zanima, možda si to bio ti Aries, onda već taj jadnik koga tako ispituju tamo cijeli dan nebuloze bude tako ispiž.en da uopće ne trza i ne zarezuje živu silu. To sve jako dobro znam, jer sam od polovice devedesetih do sada u takvoj situaciji bio milion puta i doslovno više nikome nisam imao želju objašnjavati ništa. Sorry Aries ako sam taj ignorantski raspoložen tip bio ja! Vjerojatno mi je već bio ispran mozak. Ipak...poslušaj Gala, čovjek dobro priča i nalazim svoje davnašnje početničke greške u njegovom tekstu.
Pozdrav

Offline Aries

Odg: Bonsai alat u MBM-a
« Odgovori #46 : 25-05-2007, 12:35:49 »
Ja sam tamo došao sa neću reći nekim posebnim znanjem no osnove sam više nego dobro znao. No nisu niti pokušali razgovarati samnom. Valjda zato što se nisam htio učlaniti u klub? Kaj su došli vrbovati članove. Oprosti, ali to je jadno. Da sam spomenuo da bi se rado učlanio u klub, onda bi valjda skakao oko mene. Ovako, dođem na forum, ponešto naučim ovdje nešto preko pogrešaka doma i to je to. nedam se ucjenjivati niti lovom niti zbog jednog drva koje je ima na polici. nO dobro neki i više. A alat...tko zna, vjerojatno ću i ja jednog dana izdvojiti 230 kn za kliješta, za sada neću.

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Bonsai alat u MBM-a
« Odgovori #47 : 25-05-2007, 12:44:01 »
Ja sam tamo došao sa neću reći nekim posebnim znanjem no osnove sam više nego dobro znao. No nisu niti pokušali razgovarati samnom. Valjda zato što se nisam htio učlaniti u klub? Kaj su došli vrbovati članove. Oprosti, ali to je jadno. Da sam spomenuo da bi se rado učlanio u klub, onda bi valjda skakao oko mene. Ovako, dođem na forum, ponešto naučim ovdje nešto preko pogrešaka doma i to je to. nedam se ucjenjivati niti lovom niti zbog jednog drva koje je ima na polici. nO dobro neki i više. A alat...tko zna, vjerojatno ću i ja jednog dana izdvojiti 230 kn za kliješta, za sada neću.
Ma ne brini, niti članstvo ne bi pomoglo. Nitko ne bi skakao niti pod kojim uvjetima, kažem ti, ljudi su previše ispiljeni s time, a računaju da se na izložbicama pojavljuje hrpa ljudi koji ne znaju ništa. Ako hoćeš nešto više saznati, bolje ti je doći na neku klupsku radionicu, tamo makar dođu samo oni koji fakat zaglibe i zbilja ih interesira. To je puno bolji način savjetovanja.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Bonsai alat u MBM-a
« Odgovori #48 : 25-05-2007, 12:48:58 »
Priroda je Majstor, od nje, ako to želimo, možemo naučiti najviše.
Iskusni bonsaisti, su studenti , uvijek spremni dati savjet, no rijetko će ga ko poslušati.
Mi prvašići se najviše volimo igrati i Majka Priroda (Majstor) će uvjek imati razumijevanja za našu igru te nam na put stavljati "nova" drvca, jer "stara" smo uništili, a jednog dana kad počnemo biti studenti, razumjet ćemo savjete starijih studenata i tek onda znati kako se uči iz tuđih savjeta datih iz iskustva, a sam odnos prema i sa Prirodom će biti prisniji.

Gal, tebi svaka čast na trudu koji dobronamjerno daješ  :great:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Bonsai alat u MBM-a
« Odgovori #49 : 25-05-2007, 13:02:52 »
...Biljke ne poznaju godišnje doba u tom smislu - kod njih imaš 2 osnovna ciklusa - sezona rasta i sezona mirovanja. Vadi se kad biljke miruju. Sad je u jeku sezona rasta.  :smile:

Kada smijem štucati nove izdanke na juniperusu?
Nakon presađivanja, orezivanja viška i žicanja, potjerao je mladice po ciijeloj krošnji, neke odlaze van zamišljenih okvira.
Jel se to radi sada ili čekam neko određeno vrijeme?

Link na post gdje se vidi subjekt:
http://hbf.my-bonsai.com/index.php?topic=286.0

Offline August

  • Član
  • ***
  • Postova: 117
  • Lokacija: Risvica,Kumrovec i Zagreb
  • Total likes: 0
  • To sam ja
Odg: Bonsai alat u MBM-a
« Odgovori #50 : 03-09-2010, 08:30:38 »
e a u kojem djelu MBMa (u Zagrebu) imaju to ja sam jucer isel pogledati i pitati pa nisu znali di imaju, cak ni za posude nisu znali da imaju no posude sam nasel ali ovaj alat ne

Offline DonQuijote

Odg: Bonsai alat u MBM-a
« Odgovori #51 : 03-09-2010, 10:30:43 »
Super su :rofl: Kad udješ uz blagajne nakon tri metra s lijeve strane imaš jednu zaključanu staklenu vitrinu. U njoj je bonsai alat.
Baš je lijepo kad vidiš koliko su ti trgovci stručni i koliko poznaju asortiman proizvoda koji drže. Odam znaš da ih možeš upitati i za neki stručni savjet :happy2:

Offline August

  • Član
  • ***
  • Postova: 117
  • Lokacija: Risvica,Kumrovec i Zagreb
  • Total likes: 0
  • To sam ja
Odg: Bonsai alat u MBM-a
« Odgovori #52 : 03-09-2010, 11:33:18 »
pa nic neznaju di im je kaj...e koja to blagajna ima ih vise, je to ona dok prodjes upravu i di pise maloprodaja, bil sam jucer i sve sam razgledal ali nisam videl tu vitrinu...

...slucajno sam usel tam di presadjivaju biljke i videl kak presadjivaju jedan bonsai...samo su ga izvadili i kak se korjenje drzalo samo su u krug obrezali i posadili u neku posudu :P
nije tam bas najbolje bonsajima...ustvari nije njim dobro skoro niti u jednom ducanu u hrvatskoj...

Offline August

  • Član
  • ***
  • Postova: 117
  • Lokacija: Risvica,Kumrovec i Zagreb
  • Total likes: 0
  • To sam ja
Odg: Bonsai alat u MBM-a
« Odgovori #53 : 14-09-2010, 22:44:41 »
evo bil sam danas opet u MBM ali od alata imaju samo one velike skare i neka kljesta koja ne izgledaju ko na slici ali su isti oblik samo imaju plasticnu drsku

veliju da neznaju kad bu opet doslo nekej od alata nisam ni zice nasel

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Bonsai alat u MBM-a
« Odgovori #54 : 15-09-2010, 08:52:24 »
Moje mišljenje o MBMu je nikakvo kao i o rasadniku Zrinjevac i ovim ostalima. Možda su malo vrijedniji ljudi u Kaliji i imaju ljepše biljke jer se brinu o njima i to je to.Meni kao bonsaistu početniku mbm više nije potreban a ni alat koji su imali je škart. Sve od alata se da improvizirat u malo boljim specijaliziranim trgovinama poput šumoopskrbe, a ako ti je baš toliko stalo do alata,imaš e bay ili odi u eu. Toliko od mene o MBMu i njihovoj stručnosti od mene, kad vidim one acere dođe mi muka. :cry:
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Bonsai alat u MBM-a
« Odgovori #55 : 15-09-2010, 15:15:59 »
Moje mišljenje o MBMu je nikakvo kao i o rasadniku Zrinjevac i ovim ostalima. Možda su malo vrijedniji ljudi u Kaliji i imaju ljepše biljke jer se brinu o njima i to je to.Meni kao bonsaistu početniku mbm više nije potreban a ni alat koji su imali je škart. Sve od alata se da improvizirat u malo boljim specijaliziranim trgovinama poput šumoopskrbe, a ako ti je baš toliko stalo do alata,imaš e bay ili odi u eu. Toliko od mene o MBMu i njihovoj stručnosti od mene, kad vidim one acere dođe mi muka. :cry:

Sve kaj veliš, stoji, osim o alatu. Alat koji je MBM uvezao je vrhunske kvalitete. Ja već 3g. maltretiram 5-7 vrsta klješta koja svoj posao rade odlično.

Offline jurica

Odg: Bonsai alat u MBM-a
« Odgovori #56 : 15-09-2010, 17:33:56 »
Moje mišljenje o MBMu je nikakvo kao i o rasadniku Zrinjevac i ovim ostalima. Možda su malo vrijedniji ljudi u Kaliji i imaju ljepše biljke jer se brinu o njima i to je to.Meni kao bonsaistu početniku mbm više nije potreban a ni alat koji su imali je škart. Sve od alata se da improvizirat u malo boljim specijaliziranim trgovinama poput šumoopskrbe, a ako ti je baš toliko stalo do alata,imaš e bay ili odi u eu. Toliko od mene o MBMu i njihovoj stručnosti od mene, kad vidim one acere dođe mi muka. :cry:

Sve kaj veliš, stoji, osim o alatu. Alat koji je MBM uvezao je vrhunske kvalitete. Ja već 3g. maltretiram 5-7 vrsta klješta koja svoj posao rade odlično.
Da alat je kvalitetan i čak jeftiniji nego isti taj u EU (govorim za Italiju ).

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Bonsai alat u MBM-a
« Odgovori #57 : 16-09-2010, 08:24:24 »
Prije par mjeseci kad sam još obilazio mbm ,pokazali su mi kinesku proizvodnju. Malo jesam prenaglio kad sam rekao da im je alat smeče, al to je samo zbog toga kaj me onaj šef u onoj kučici na poćetku razj....Velim ja sam sebi skupio kaj mi treba na par mjesta.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline DonQuijote

Odg: Bonsai alat u MBM-a
« Odgovori #58 : 12-11-2010, 08:09:00 »
Bio neki dan u MBM-u. Imaju nešto novih posuda po vrlo povoljnim cijenama.  Ima i smiješnih stvari kao recimo bonsai posude u obliku srca :lol:  ali i ozbiljnih kanti kao recimo divovska ovalna koja je prevelika čak i za Sebine gigante. Dimenzije su joj nekih
110 x 80 a košta oko 700 kn.  Meni se to čini strašno jeftino no kako ne mislim imati tak velika drva nisam je kupio.
Od alata više nema stvarno ništa osim nekih preskupih i nepotrebnih škara. Teta mi je rekla da su sav drugi alat prodali ili poslali u neke druge podružnice. Ima još nekoliko kompleta onog kineskog u kožnim koricama ali to mi se ne čini isplativom investicijom.

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Bonsai alat u MBM-a
« Odgovori #59 : 12-11-2010, 12:53:49 »
... ali i ozbiljnih kanti kao recimo divovska ovalna koja je prevelika čak i za Sebine gigante. Dimenzije su joj nekih
110 x 80


imam već jednu takvu doma  :dunno: ups!

naći će se već drvo za nju...ne bu prevelika  :hihihi: