Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Hrastovi i sve o hrastovima  (Posjeta: 19569 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zen

Odg: Hrastovi i sve o hrastovima
« Odgovori #15 : 04-06-2013, 19:15:51 »
Šta mislite o prijedlogu da Bonsai udruga Zen organizira jedno druženje i pozovemo u goste Roberta i ljude koji se bave proučavanjem Mikorize (npr. Šumarski fakultet) pa da popričamo o temi Mikorize i primjenjivosti na drfcima?

Offline Luc de Fuc

Odg: Hrastovi i sve o hrastovima
« Odgovori #16 : 05-06-2013, 09:13:25 »
Šta mislite o prijedlogu da Bonsai udruga Zen organizira jedno druženje i pozovemo u goste Roberta i ljude koji se bave proučavanjem Mikorize (npr. Šumarski fakultet) pa da popričamo o temi Mikorize i primjenjivosti na drfcima?
Pa ne znam...s obzirom da još nema nekih iskustava što se tiče primjene na bonsai, to bi ispala čista priča oko mikorize općenito...

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Hrastovi i sve o hrastovima
« Odgovori #17 : 05-06-2013, 09:58:48 »
zakaj ne , meni je žena jučer pričala mnogo toga o mikorizi i neke skripte su joj ostale.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline Luc de Fuc

Odg: Hrastovi i sve o hrastovima
« Odgovori #18 : 05-06-2013, 10:19:47 »
zakaj ne , meni je žena jučer pričala mnogo toga o mikorizi i neke skripte su joj ostale.
ma okej, kao što rekoh, opće predavanje o mikorizi se može napraviti...svi znamo koliko je mikoriza važna kod bonsaija, pogotovo crnogorice, ali pošto primjene na bonsaiju (kod nas) još nema ili nije objavljena, malo se može pričati o tome...o teoriji da, ali o primjeni u praksi još ne...ali ne još dugo  :verycool:

btw. za ove mikorize od Roberta znam da su super...rezultati na povrću su  :surprised:...
frend mi radi u jednom poznatom restoranu u ZG-u, i Roberta sam preko njega i upoznao...a kad mi je ovaj pričao kakvo povrće im je robert donosio, kako je bio prvo skeptičan kada je vidio velike bundeve, rotkvice i ostalo, misleći si kako su napumpane i bezukusne, a onda kada ih je probao da niiije mogao vjerovati koliko su fine, pune okusa i mirisa...uglavnom postao je "vjernik" u mikorizu i njene dobrobiti...
samo ako pogledate slike i rezultate istraživanja i pokusa koje je Robač radio, nemreš vjerovati...
meni je najbolji zaključak kada robi kaže: "pogledaj samo u prirodi stoljetna stabla koja su visoka i preko 50m, a rastu na "siromašnom" tlu, kamenu i slično...pa si pomisliš kaaako je naraslo tako veliko, tj, od kuda mu hranjive tvari kada nema zemlje?? stvar je u mikorizi...koja od biljke dobije klopicu koja biljci nije problem za proizvest, a ima moć rastapanja stijena, minerala i ostalog...zadržavanje hranjiva, vode i ostalog..."
ma mikoriza je ZAKON...i ide mi u tegle...vjerojatno slijedeći tjedan...ako stignem...živi bili pa vidjeli...

Offline zen

Odg: Hrastovi i sve o hrastovima
« Odgovori #19 : 05-06-2013, 11:36:16 »
O mikorizi svi mi možemo pročitati i znati puno teoretski. Ne vidim ništa loše da se podružimo i razmjenimo iskustva, međutim  moj prijedlog je išao u smjeru  dobrobiti za bonsai zajednicu.
 Mikoriza se pokazala dobrom u području uzgoja, po pitanju uštede zalijevanja, prihrane i zaštite od bolesti! Moglo bi se više nas uključiti u testiranje mikorize pa bi takvi rezultati bili vjerodostojniji. Bilo bi zanimljivo kako se mikoriza ponaša u inertnom supstratu, plitkim posudama, količini potrošnje gnojiva, pojave nekih bolesti...

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Hrastovi i sve o hrastovima
« Odgovori #20 : 05-06-2013, 11:37:29 »
Luc bilo bi vrijeme da te upoznam.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Hrastovi i sve o hrastovima
« Odgovori #21 : 05-06-2013, 11:43:44 »
O mikorizi svi mi možemo pročitati i znati puno teoretski. Ne vidim ništa loše da se podružimo i razmjenimo iskustva, međutim  moj prijedlog je išao u smjeru  dobrobiti za bonsai zajednicu.
 Mikoriza se pokazala dobrom u području uzgoja, po pitanju uštede zalijevanja, prihrane i zaštite od bolesti! Moglo bi se više nas uključiti u testiranje mikorize pa bi takvi rezultati bili vjerodostojniji. Bilo bi zanimljivo kako se mikoriza ponaša u inertnom supstratu, plitkim posudama, količini potrošnje gnojiva, pojave nekih bolesti...
Ja sam nedavno iskopao piceu sa hrpom mikorize i nebi ni znal kaj je to da mi žena nije rekla. Posadio u floreopor i malo treseta. Rekordno brzo se je primila. Želim ovo shvatit i prijenit  na mugaču u budučnosti.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline giuseppe

Odg: Hrastovi i sve o hrastovima
« Odgovori #22 : 05-06-2013, 11:47:42 »
ja planiram za završni rad na faksu napravit testiranje s 10 biljaka izvađenih iz prirode i stavljenih u teglu... 5 bi bilo sa mikorizom i 5 bez mikorize... tak da bi mi svako novo predavanje dobro došlo...a i vjerujem da bi rezultati bili od koristi svima ovdje na forumu

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Hrastovi i sve o hrastovima
« Odgovori #23 : 05-06-2013, 11:57:45 »
slika sa foruma
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline DonQuijote

Odg: Hrastovi i sve o hrastovima
« Odgovori #24 : 05-06-2013, 14:15:10 »
Šta mislite o prijedlogu da Bonsai udruga Zen organizira jedno druženje i pozovemo u goste Roberta i ljude koji se bave proučavanjem Mikorize (npr. Šumarski fakultet) pa da popričamo o temi Mikorize i primjenjivosti na drfcima?

To bi bilo više nego zanimljivo. Ja prvi put čujem da se može naseljavati, dakle ne znam ništa osim da je korisna

Offline grabar

Odg: Hrastovi i sve o hrastovima
« Odgovori #25 : 05-06-2013, 18:24:01 »
to je super stvarčica pogotova kad izvadiš drvce sa slabo korijenja trebalo bi isprobati  ustvari experimentirati pa vidit niš ne košta provat

Offline giuseppe

Odg: Hrastovi i sve o hrastovima
« Odgovori #26 : 05-06-2013, 20:19:43 »
supstrat sa sporama za mikorizu općenito nije skup... jedna bočica dođe oko 150 kuna a dovoljna je za stvaranje mikorize za 50 do 100 biljaka... naravno, sve varira o vrsti gljiva za mikorizu. a mislim da je to i više nego isplativo

Offline Adrian

Odg: Hrastovi i sve o hrastovima
« Odgovori #27 : 05-06-2013, 20:29:09 »
slika sa foruma
Da, daaa, to je moja mikoriza kad sam imao borove u nesterilnim supstratima! I tak jaka da sam se splašil da možda i nije mikoriza??

Offline Adrian

Odg: Hrastovi i sve o hrastovima
« Odgovori #28 : 05-06-2013, 20:34:24 »
Evo još jedne iz tog doba. Kak je to bilo leeepoo... Korijenje živo, mikoriza, malo drveće raste.....

Offline jtok

Odg: Hrastovi i sve o hrastovima
« Odgovori #29 : 05-06-2013, 21:33:32 »
supstrat sa sporama za mikorizu općenito nije skup... jedna bočica dođe oko 150 kuna a dovoljna je za stvaranje mikorize za 50 do 100 biljaka... naravno, sve varira o vrsti gljiva za mikorizu. a mislim da je to i više nego isplativo


A još kad bi bio tak dobar pa za nas neuke rekao gdje ima za kupiti...
Pliz pliz pliz  :whistle:
Pozzzzz, Jasmin  B-)