Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: bukvice mi postaju plavuše! :(  (Posjeta: 15084 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: bukvice mi postaju plavuše! :(
« Odgovori #30 : 04-06-2008, 14:37:26 »
Ma to se zakompliciralo do bola. Uzmi šaku crnice za cvijeće i dvije šake drobljenog šljunka i to je to.  :yes: Nemreš fulat.

Zamisli kak je tek komplicirano natjerati pup da izađe baš tam gdi mi želimo, a.... možda i tu temu pokrenemo .... uskoro  :tup:
 :lol:

Offline gal

Odg: bukvice mi postaju plavuše! :(
« Odgovori #31 : 04-06-2008, 14:38:23 »
ufff sad sam na 10 strani... i brijem da znam manje nego kad sam počeo čitati... mislim, tu se toliko može ući u detalje da ne bi imao vremena uopće ni pogledat drfca kad bi to išao sve čitati i istraživati... jasno mi je da, ako se netko želi ozbiljnije baviti bonsaima, treba znati što više da može osigurati drvetu najbolje moguće uvjete! al malo me frustrira kad vidim koliko je to gradiva  :blush:

...ovdje je možda 10% gradiva koje ti treba, ostatak moraš tražiti po netu, časopisima, radionicama, izložbama i razgovorima sa iskusnijima... Ako odmah prihvatiš da ti do neke gotovosti drva treba od cca min 5 - 10 g (zavisno od materijala) onda je to i više nego dovoljno vremena za usvajanje bilo kakvog gradiva. Bitna je samo volja, ostalo dođe samo po sebi!

Offline boborg

Odg: bukvice mi postaju plavuše! :(
« Odgovori #32 : 04-06-2008, 14:57:58 »
trebalo bi faks napraviti, bonsaistika :)

ma jasno mi je da se sve to uči godinama, ali zna bit teško i ovdje naći odgovor jer svatko ima svoju teoriju i svoje rješenje...a kaj je najbolje, svaki problem ima više mogućih rješenja...uzmimo npr sastav tla u posudi, 80% ovog i 20% ovog, pa 30% onog 40% nečeg drugog i ostatak treseta, do neznam kakvih kombinacija, a na kraju sve dođe na isto...

Offline DonQuijote

Odg: bukvice mi postaju plavuše! :(
« Odgovori #33 : 04-06-2008, 15:05:06 »
trebalo bi faks napraviti, bonsaistika :)

ma jasno mi je da se sve to uči godinama, ali zna bit teško i ovdje naći odgovor jer svatko ima svoju teoriju i svoje rješenje...a kaj je najbolje, svaki problem ima više mogućih rješenja...uzmimo npr sastav tla u posudi, 80% ovog i 20% ovog, pa 30% onog 40% nečeg drugog i ostatak treseta, do neznam kakvih kombinacija, a na kraju sve dođe na isto...
Na kraju sve i dodje na isto. Ako je mješavina poroznija više zalijevaš, ako ima treseta koji drži vlagu, manje zalijevaš... ako ovo, onda ovo, ako ono, onda onako...
 Nemoj  se opterečivati, sam ćeš doći do onga što ti odgovara jer ne postoje univerzalne zemlje. Osim skupih Japanskih kanuma i akadama ili što ja znam čega sve ne. Za ove tvoje mladice je dovoljno da zemlja bude propusna. Dakle šljunak i zemlja jer je do toga najlakše doći. Ako se budeš previše opterećivao svime pročitanim, izluditi ćeš. Polako, sve će doć na svoje.

Offline DonQuijote

Odg: bukvice mi postaju plavuše! :(
« Odgovori #34 : 04-06-2008, 19:18:16 »
Javio mi se jedan stari bonsai vuk sa velikim iskustvom koji sigurno zna što govori.
 Veli da sam prenaglio sa dijagnozom.
Veli da je to prvo i prvo neki brijest. A listovi žute po difoltu za brijest.
Primjetio je da je Boborg već nekoliko puta rezao ovogodišnje izboje a to je reakcija na pretjerano rezanje i prestati će kada prestane rezanje.
 Ja mu svakako vjerujem pa to i objavljujem. Ostalo, o zemlji i zalijevanju i dalje potpisujem



Offline Mladen

Odg: bukvice mi postaju plavuše! :(
« Odgovori #35 : 04-06-2008, 20:17:11 »
Taj vuk koji ti je to rekao apsolutno je u pravu i moji se brijestovi ponašaju upravo tako...........
I REFUSE TO JOIN ANY CLUB THAT WOULD HAVE ME AS MEMBER

Offline boborg

Odg: bukvice mi postaju plavuše! :(
« Odgovori #36 : 04-06-2008, 20:20:21 »
pravi vuk nema šta!

pa ovak je bilo, u rano proljeće su grane počele nicat i rast ko lude! što je u stvari super, no meni ih je bilo malo previše pa sam ih dosta reznuo  :grrrrrr: (joj kak smo grozni mi početnici)   i naravno nakon nekog vremena su opet narasle, zajedno sa još novih, i odlučio sam da neću ništa više rezati, neka raste cijelu godinu, pa ću iduće proljeće prije nego počne listati malo obrezati i oblikovati, kad ću imati više materijala za rad, a i bolje će se vidjeti bez lišća!

makar je drvce skroz mlado i tanašno, po nekoj amaterskoj procjeni bi rekao 3, max 4 godine, mislim da ima potencijala kroz neko vrijeme postati kvalitetan primjerak! morat ću samo malo više paziti i promisliti prije nego ikaj idem raditi...

treba se naučiti strpljenju  :dunno:

Offline boborg

Odg: bukvice mi postaju plavuše! :(
« Odgovori #37 : 04-06-2008, 20:22:31 »
Taj vuk koji ti je to rekao apsolutno je u pravu i moji se brijestovi ponašaju upravo tako...........

znači to je normalna reakcija na orezivanje ili na problem s zalijevanjem?

Offline boborg

Odg: bukvice mi postaju plavuše! :(
« Odgovori #38 : 04-06-2008, 20:41:55 »
ups da! rekao si da je zbog rezanja  :blush: