Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: tek sam početnik please i need help  (Posjeta: 4350 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline graba

tek sam početnik please i need help
« : 21-06-2008, 16:43:42 »
bonsai me oduvijek zanimao al nikako nisam imao vremena da se više sa tim zabavim.sada je došlo ljeto i malo sam krenuo.čitao sam po internetu i zanimam me dali ja mogu izvaditi mali biljkicu npr. hrasta iz zemlje i odrezati glavni korijen(onaj dugački) ????????????dali će to upaliti
živi život

Offline tomislav

Odg: tek sam početnik please i need help
« Odgovori #1 : 21-06-2008, 17:15:28 »
bok!
pa naravno da možeš izvaditi mali hrast......
samo neznam dali je sada vrijeme da ga vadis, možda bolje pričekati proljeće.

bonsai me oduvijek zanimao al nikako nisam imao vremena da se više sa tim zabavim.sada je došlo ljeto i malo sam krenuo.čitao sam po internetu i zanimam me dali ja mogu izvaditi mali biljkicu npr. hrasta iz zemlje i odrezati glavni korijen(onaj dugački) ????????????dali će to upaliti

kako to misliš dali će upaliti? korijen mu možeš odrezati samo da mu ostane dovoljno sitnog korjenja da preživi!

Offline graba

Odg: tek sam početnik please i need help
« Odgovori #2 : 21-06-2008, 21:35:37 »
e hvala ako još neko ima neki odgovor please napišite
živi život

Offline graba

Odg: tek sam početnik please i need help
« Odgovori #3 : 22-06-2008, 09:29:15 »
kolko hrast mora bit velik da bi ga ja izvadio iz zemlje .vidio sam i onih malih sa samo jednom tankom stabljićicom, a vidio sam i one već velike.neznam please pomoć.....
živi život

Offline DonQuijote

Odg: tek sam početnik please i need help
« Odgovori #4 : 22-06-2008, 11:23:07 »
MOžeš ih vaditi neovisno o veličini, ali što su mlađi lakše će se primiti, a što su stariji su vrijedniji. Hrast je težak za početnike. Predlažem ti da počneš sa nekim grabom ili nekim drvetom iz rasadnika.

Sada nije vrijeme za vađenje i ako kreneš vaditi vjerojatnost da ti drvo umre je velika. Pričekaj dakle rano proljeće a do tada šetaj i traži nešto zanimljivo za vađenje.

Offline graba

Odg: tek sam početnik please i need help
« Odgovori #5 : 22-06-2008, 12:28:21 »
hvala puno, zanči sada nek još malo prošetam, izvidim, a onda u proljeće da se bacim na posao.
a iz rasadnika mogu sada ili isto moram pričekati proljeće. i dali se može i u jesen krenuti.
 kaj moram tražiti u rasadniku.bilokakvo drvo ili nekaj posebno
živi život

Offline DonQuijote

Odg: tek sam početnik please i need help
« Odgovori #6 : 22-06-2008, 19:29:03 »
Sve možeš i sada presađivati ali povećavaš mogučnost umiranja biljke, tako da je mnogo bolje da se to radi u rano proljeće, tik prije kretanja vegetacije.. Počni malo čitati po ovom forumu pa će ti stvari biti mnogo jasnije, nabavi neku literaturu, i traži zanimljive biljke. Teško je sada reći što moraš tražiti, ali kad malo pročitaš o bonsaiu stvari će ti sjesti same od sebe.

Offline graba

Odg: tek sam početnik please i need help
« Odgovori #7 : 22-06-2008, 19:33:40 »
hvala puno, već neke stvari kužim (šatro) :)hehe 8) :smile:
živi život