Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Zelkowa, ili ne?  (Posjeta: 2634 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline gargameo

Zelkowa, ili ne?
« : 23-05-2012, 14:42:38 »
Pozdrav svima,
ja sam se još davnih dana registrirao ali nisam nikada slao postove.
Godinama se mučim s malim drvcima, većinom su to bili fikusi. Jedan mi je bio lijepo uspijevao, kad, kako to već biva, ostao je sam s bakom na 2 tjedna preko ljeta. Naravno da ga nije zalijevala  :cry:
Neko mi je bilje otišlo zbog lošeg položaja (skužio sam da je kuhinja bog i batina što se tiče indoor bonsaija). Pošto nemam vrt a ni balkon, osuđen sam na fikuse i slične.
No da ne duljim prije tjedan dana dobio sam drvce na poklon. Na etiketi je pisalo Zelkowa, a koliko čitam postoji velika doza skepse čim se to ime spomene. Pa vas molim da bacite oko na fotke : LINK NA GALERIJU, i da mi kažete što me to veseli svakog dana.
Isto tako vas molim (da nešto ne zeznem), upute što, kada i kako s njim. Prva 2 tjedna odlučio sam ne činiti ništa osim zalijevanja, nek se biljka aklimatizira. Izgleda mi zdravo i jedro. Malo sam ga prskao, pa je zato lišće onako umrljano. Čini mi se da je supstrat katastrofalan i da bi biljku trebalo presaditi. Recite mi što mislite o tome.

Veliki pozdrav i Hvala
Mario

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Zelkowa, ili ne?
« Odgovori #1 : 23-05-2012, 22:18:54 »
Mislim da se radi o Kineskom brijestu.Čini mi se da je prevenstveno posađen u treset ili u kokosova vlakna.Za početak dodaj malo supstrata u posudu jer ti fali i održavaj mu vlagu bez pretjerivanja.Kroz ljeto bi mu najbolje bilo vani.Ali ako to ne možeš onda kraj prozora,ali da nije južni.Da mu sunce ne sprži lišće.Pročitaj sve što ti se nudi o Kineskom brijestu. :chinaman:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline gargameo

Odg: Zelkowa, ili ne?
« Odgovori #2 : 23-05-2012, 23:05:21 »
Koja je morfološka razlika između Zelkove serrate i Ulumsa parvifolie ?

Drvo sam odmah i stavio kraj prozora (Istočnog) Ujutro je na prozoru zastor, kad sunce prođe preko, odmaknem zastor da ga ne prži.
Stavit ću još supstrata.

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Zelkowa, ili ne?
« Odgovori #3 : 24-05-2012, 22:40:06 »
I jedno i drugo je brijest.Zelkova ima malo drugaćije i za nijansu veće lišće.Tu kod nas se u 99 % prodaju Kineski brjestovi iz uvoza.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!