Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Savjet oko "Cempresa"?  (Posjeta: 3080 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Kale

Savjet oko "Cempresa"?
« : 22-07-2012, 18:11:09 »
Pozdrav svim clanovima! Kao sto vidite nov sam na forumu, posjedujem vec jedan Bonstai - Smokvu odraslu i oblikovanu. Ali ovog proljeca mi je ispod limuna nikao mali cempres, vjerovatno je sjeme zalutalo i primilo se. Slika ce reci vjerovatno vise od rjeci:

http://img850.imageshack.us/i/imagehlp.jpg


Presadio sam ga u odgovarajucu posudu pa me zanima koje daljnje korake bi trebao poduzimati, uzeci u obzir njegovu velicinu i dob. Unaprijed hvala na odgovorima... Nadam se da ce se od drvceta stvoriti nesto zanimljivo...;-)

Offline Andrija Zokić

Odg: Savjet oko "Cempresa"?
« Odgovori #1 : 22-07-2012, 19:23:33 »
To je premlado stablo za uzgoj u bonsai i nema predispozicije (karakter) materijala dobrog za bonsai.
Pogledaj malo ovaj članak pa će ti biti jasnije:

Članak: Osnovni elementi dizajna bonsaija




U pravilu iz sjemena i mladica, reznica i sl. se ne uzgajaju bonsai.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Kale

Odg: Savjet oko "Cempresa"?
« Odgovori #2 : 22-07-2012, 19:40:50 »
Hvala...

Ali neka njega, neka raste...:-) Stvorice se nesto, samo me je zanimalo da li se na pocetku treba poduzeti nesto da bi se odredio osnovni oblik stabla? Ili kad? Svi komentari su dobrodosli..

Offline dijxtra

Odg: Savjet oko "Cempresa"?
« Odgovori #3 : 23-07-2012, 09:29:02 »
Ali neka njega, neka raste...:-)
Neka raste, sretno s njim :-)
Stvorice se nesto, samo me je zanimalo da li se na pocetku treba poduzeti nesto da bi se odredio osnovni oblik stabla? Ili kad? Svi komentari su dobrodosli..
Ne, ne, prvih tridesetak godina nemoj dirati biljku. Bonsai se radi od starijih stabala, tako da ako imaš namjeru raditi bonsai iz te biljke, onda ga sad pusti prvo trideset godina, pa tamo negdje oko 2045. kreni sa osnovnim oblikovanjem stabla.