Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: neznalica  (Posjeta: 13202 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ivana

neznalica
« : 13-04-2007, 15:32:50 »
Veliki pozdrav!

Danas sam na poklon dobila malu maslinu i nisam sigurna za ovo drugo( mislim fikus ) ........ evo maloprije sam ih slikala da vam pokazem o cemu se radi...ne znam nista o tome kako odrzavati ova stabalca ....kako i koliko zalijevati....gdje drzati...da li mogu stati u ovome u cemu su sada....znam da bi bonsai trebalo drzati u onim keramickim posudicima .......ali ne virujem da ovo moze tamo.........zivim u splitu u stanu , imam veliki balkon na istoku.......svaka pomoc je dobrodosla...

Hvala

Offline Marija

Odg: neznalica
« Odgovori #1 : 13-04-2007, 16:27:30 »
Za početak na mojim web stranicama imaš članak o održavanju masline.
Smještaj na balkonu je O.K.  :smile:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline marinko beg

Odg: neznalica
« Odgovori #2 : 13-04-2007, 16:41:35 »
Evo Mare,ti si prije neko vrijeme pokrenula temu "trazi se bonsaistica",kad sad imamo zenskih ka u prici!!!Evo ova ti je skoro susjeda.A bit ce i sesna,posto je iz Splita. :tlab:

M

Offline Marija

Odg: neznalica
« Odgovori #3 : 13-04-2007, 17:36:01 »
A bit ce i sesna,posto je iz Splita. :tlab:
Ajde dosta tamo ... nemoj da zovem Elly  :tlab:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline dina

Odg: neznalica
« Odgovori #4 : 13-04-2007, 19:25:26 »
ja mogu reci samo da je jako lijep  :love:

Offline ivana

jos 100 pitanja
« Odgovori #5 : 13-04-2007, 21:54:06 »
Prvo hvala svima na brzim odgovorima i savjetima! :smile:

Na Marijinoj stranici sam nasla dosta stvari , narocito ono sta me zanimalo o maslini tako da sad znam kako otprilike pocet.......hvala na savjetu...
Ne znam jos koje je ovo drugo stabalce i kako njega odrzavati a i slika koju sam stavila je nekako nejasna pa sam sad ponovno slikala sa mobitelom.......pa ako mi mozete nesto malo i tu savjetovat....
Vidim da maslini prija sunce .....i usput, krivo sam napisala .....na zapadu je balkon........ali i na balkonu je vanjska jedinica klima uredaja tako da je na balkonu jakooooooooo vruce i sparno ljeti ..oce to utjecat na maslinu....i vidila sam da je ne treba puno zalijevati....ali koliko je dovoljno i koliko cesto.......trenutno je zemlja u oba pitara totalno suha pa ne bi tila falit kada ih zalijem.....
i sta se tice  prihranjivanja...........gdje se mogu nabaviti ovi proizvodi............i sta ja moram trenutno napravit sa biljkama ( tj . mogu li stati u ovim pitaricima za sada i treba li maslinu orezivati ili prihranjivati ) 

nemojte me zadavit zbog ovoliko pitanja .....ali bolje pitat nego skitat  :smile:



Hvala , pozdrav!!!

Offline marinko beg

Odg: neznalica
« Odgovori #6 : 14-04-2007, 00:33:58 »
A bit ce i sesna,posto je iz Splita. :tlab:
Ajde dosta tamo ... nemoj da zovem Elly  :tlab:
WOOPS!!! :gigle:

M

Offline hknezovi

Odg: jos 100 pitanja
« Odgovori #7 : 30-04-2007, 10:51:49 »
Prvo hvala svima na brzim odgovorima i savjetima! :smile:

Na Marijinoj stranici sam nasla dosta stvari , narocito ono sta me zanimalo o maslini tako da sad znam kako otprilike pocet.......hvala na savjetu...
Ne znam jos koje je ovo drugo stabalce i kako njega odrzavati a i slika koju sam stavila je nekako nejasna pa sam sad ponovno slikala sa mobitelom.......pa ako mi mozete nesto malo i tu savjetovat....
Vidim da maslini prija sunce .....i usput, krivo sam napisala .....na zapadu je balkon........ali i na balkonu je vanjska jedinica klima uredaja tako da je na balkonu jakooooooooo vruce i sparno ljeti ..oce to utjecat na maslinu....i vidila sam da je ne treba puno zalijevati....ali koliko je dovoljno i koliko cesto.......trenutno je zemlja u oba pitara totalno suha pa ne bi tila falit kada ih zalijem.....
i sta se tice  prihranjivanja...........gdje se mogu nabaviti ovi proizvodi............i sta ja moram trenutno napravit sa biljkama ( tj . mogu li stati u ovim pitaricima za sada i treba li maslinu orezivati ili prihranjivati ) 

nemojte me zadavit zbog ovoliko pitanja .....ali bolje pitat nego skitat  :smile:



Hvala , pozdrav!!!


U pitanju je australski fikus. Održava se identično kao i ficus retusa
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline ivana

Odg: neznalica
« Odgovori #8 : 15-05-2007, 13:43:22 »
Pozdrav!

Da li znate koje je ovo stabalce.....i kako se održava......( žute mu listovi :frown: )...



Hvala :jap:

Offline veljko

Odg: neznalica
« Odgovori #9 : 15-05-2007, 14:21:08 »
Koliko vidim, fikus benjamin, slika je dosta loša.

Offline ivana

Odg: neznalica
« Odgovori #10 : 15-05-2007, 15:52:29 »
Evo stavljam druge slike.....nadam se da ce se sad bolje vidit......stabalce je dosta nezgrapno ......

Offline veljko

Odg: neznalica
« Odgovori #11 : 15-05-2007, 21:07:08 »
Koliko vidim, fikus benjamin. kod njega je normalno da mu stari (zadnji) listovi žute i otpadaju. Ništa strašno.

Offline veljko

Odg: neznalica
« Odgovori #12 : 15-05-2007, 21:24:34 »
Ipak, sad vidim rašljasti oblik, pa ipak to nije to, prije će biti ligustrum. Drži ga vani, u polusjeni. Žutilo može bit od previše ili premalo vlage.

Offline ivana

Odg: neznalica
« Odgovori #13 : 15-05-2007, 22:45:57 »
hvala na pomoći :smile:
i još jedno pitanje.....koliko bi "otprilike" često trebalo zalijevati.....

Pozdrav

Offline veljko

Odg: neznalica
« Odgovori #14 : 15-05-2007, 23:19:43 »
Samo onda kad je zemlja suha.