Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: 2007: Walter Pall dolazi u Split  (Posjeta: 33809 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline marinko beg

Odg: 2007: Walter Pall dolazi u Split
« Odgovori #15 : 24-01-2007, 00:10:54 »
Steta da se na slici ne vidi Nebari.Nebari je kod ovoga stila najvazniji aspekt. :neutral:

BonsaiZG

  • Gost
Odg: 2007: Walter Pall dolazi u Split
« Odgovori #16 : 24-01-2007, 00:32:26 »

Marija, objasni ljudima koji je program. Što je planirano prvi a što drugi dan?  Možda netko ne može prisustvovati oba dana, pa će odabrati prema programu kad da dođe. Hoće li svatko tko donese svoje drvo moći na njemu i raditi ili ne? Koji su kriteriji prema kojima bi drvo bilo prihvaćeno, i sl.?
Obzirom da je ovo najprviji takav Bonsai događaj u Hrvatskoj, nemamo iskustva i ne znamo što očekivati. Naravno osim Majstora.

Offline Marija

Odg: 2007: Walter Pall dolazi u Split
« Odgovori #17 : 24-01-2007, 08:17:50 »

Marija, objasni ljudima koji je program. Što je planirano prvi a što drugi dan?  Možda netko ne može prisustvovati oba dana, pa će odabrati prema programu kad da dođe. Hoće li svatko tko donese svoje drvo moći na njemu i raditi ili ne? Koji su kriteriji prema kojima bi drvo bilo prihvaćeno, i sl.?
Obzirom da je ovo najprviji takav Bonsai događaj u Hrvatskoj, nemamo iskustva i ne znamo što očekivati. Naravno osim Majstora.

Mislila sam da se možete strpiti do službene objave programa .... ovako mi je malo nezgodno ukoliko se nešto u međuvremenu promijeni ...

Kako smo do sada planirali stvari stoje ovako:

- subota cijeli dan: ujutro i popodne s pauzom za ručak - DEMONSTRACIJE
Pall bi radio na više stabala kojje bi mu mi osigurali. Publika koja prisustvuje može biti aktivna, sudjelovati sa pitanjima i sl.
Na Pallovim stranicama možete pročitati više o demonstraciji - http://www.walter-pall.de/services.htm - pogledajte poglavlje "demonstrations"

- nedjelja ujutro: RADIONICA s Pallom - 6 ili 7 hrvatskih uzgajivača koji rade na stablima koja su sami donijeli.
Publika je dozvoljena, može se gledati, ali ne i sudjelovati s pitanjima.
Na Pallovim stranicama možete pročitati više o radionici- http://www.walter-pall.de/services.htm - pogledajte poglavlje "Workshops"

Bit će i popratnih sadržaja, ali ovo je za sada sve što ćete čuti od mene dok ne bude službeno  :sarcastic:, mislim da me razumjete....
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline hknezovi

Odg: 2007: Walter Pall dolazi u Split
« Odgovori #18 : 24-01-2007, 12:32:22 »
Samo jedno pitanje  ;)

Kada se treba najaviti za njedeljni dio programa jer sam zainteresiran za jedno preoblikovanje drveta kojeg posjedujem.
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline Marija

Odg: 2007: Walter Pall dolazi u Split
« Odgovori #19 : 24-01-2007, 13:20:54 »

Za sudjelovanje na radionici treba predznanje jer ovo nije radionica za početnike. Većina mjesta je već dogovorena sa naprednijim uzgajivačima ... Za sudjelovanje na radionici treba dobiti pozivnicu!

Znam da vas ima puno koji ste zainteresirani, ali mjesta na radionici je 6 ili 7 jer Pall radi s malim grupama. Ali nemate brige, za vrijeme demonstracije ćete svi moći razgovarati s njime i postavljati mu pitanja... jako je pristupačan i otvoren i voli pomoći.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline onagrus

Odg: 2007: Walter Pall dolazi u Split
« Odgovori #20 : 24-01-2007, 14:55:11 »
Oprostite, mogu li se i ja prijavit za ovaj mega događaj. Želio bih naučiti što više od jednog takovg majstora...hvala!
Ebay, here I come!!!

Offline Marija

Odg: 2007: Walter Pall dolazi u Split
« Odgovori #21 : 24-01-2007, 15:40:58 »
Oprostite, mogu li se i ja prijavit za ovaj mega događaj. Želio bih naučiti što više od jednog takovg majstora...hvala!

Ajde Tonći ne zezaj ....
Evo da Vam predstavim duhovitog tajnika Dalmatinskog bonsai kluba  ;)
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Andrija Zokić

Odg: 2007: Walter Pall dolazi u Split
« Odgovori #22 : 24-01-2007, 15:43:19 »
Oh! Pa to je Tonci! Tzv. Kralj maslina u Dalmaciji!   :smile:
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Marija

Odg: 2007: Walter Pall dolazi u Split
« Odgovori #23 : 24-01-2007, 15:45:20 »
Oh! Pa to je Tonci! Tzv. Kralj maslina u Dalmaciji!   :smile:

... još mu glavobolju zadaje omotavanje žice .... ali uspjeh ne ide preko noći ....  :neutral:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline onagrus

Odg: 2007: Walter Pall dolazi u Split
« Odgovori #24 : 25-01-2007, 13:14:11 »
Kralj maslina je dobija 15000 kn poticaja prošli tjedan. :mdr:
Ebay, here I come!!!

Offline Marija

Odg: 2007: Walter Pall dolazi u Split
« Odgovori #25 : 25-01-2007, 14:56:48 »
Čini mi se da je moj poziv na invent sa Pallom kod većine bonsai zaljubljenika krivo shvaćen, stoga evo dodatno pojašnjenje.

Cijeli događaj organizira 5 ljudi iz Dalmatinskog bonsai kluba. Posao organizacije je ogroman i nije lako sve uštimati ... radimo na svemu već 2 mjeseca i još nije gotovo....  Navalili smo sebi na glavu ogroman posao, kojeg nismo ni bili svjesni kad smo započinjali s ovim ...  Naravno, radimo potpuno volonterski s jednim ciljem a to je da Pall dođe te da se svi koji žele nešto od njega nauče.... nemamo nikakvu ekonomsku korist ni mi ni klub i otvoreni smo prema svima. Jedini cilj je edukacija.

DBK jest organizator dolaska, ali događaj nismo učinili privatnim, već javnim, tako da mogu doći uzgajivači iz cijele Hrvatske, članovi klubova, ali i oni koji to nisu... a poznato mi iz dosadašnjih kontakata da će doći i ljudi iz inozemstva...

DEMONSTRACIJE će se održavati cijelu subotu ... on će raditi na stablima koja mu pripremimo i razgovarati s ljudima koji budu prisutni i koji se budu željeli uključiti u razgovor. Svatko će imati priliku i vremena ga pitati što želi.

RADIONICE Pall radi u malim grupama i to je zadano! Grupu će sačinjavati uzgajivači koji će dobiti pozivnice, na koje će se trebati odazvati u određenom roku. Grupa uzgajivača - koja ima predznanje (ne početnici) će sudjelovati na radionici i raditi na stablima koje sami donesu.Ti ljudi će kasnije moći prenositi svoje znanje na druge – barem bi to bilo fer iako ih se ne može prisiliti?! Publika je i ovdje dozvoljena.
Sve pozivnice će biti službeno poslane kada završimo s organizacijom i kada se objavi službeni program.... nadamo se uskoro...

Na radionicama i demonstracijama ćemo cijelo vrijeme imati prevoditelja, kako bi komunikacija bila olakšana i da oni koji dobro ne barataju engleskim ne bi bili zakinuti.

Ispričavam se svima koji su se eventualno našli uvrijeđeni i razočarani, nije mi to bila ni u kom slučaju namjera. :smile:




Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Aleksa

Odg: 2007: Walter Pall dolazi u Split
« Odgovori #26 : 27-01-2007, 20:23:18 »
Oh! Pa to je Tonci! Tzv. Kralj maslina u Dalmaciji!   :smile:

... još mu glavobolju zadaje omotavanje žice ....  :neutral:

Mislim da sam negdje cuo za tog Toncija...   :mdr:

Offline onagrus

Odg: 2007: Walter Pall dolazi u Split
« Odgovori #27 : 29-01-2007, 09:19:50 »
 :slap:
Ebay, here I come!!!

Offline onagrus

Odg: 2007: Walter Pall dolazi u Split
« Odgovori #28 : 29-01-2007, 09:21:25 »
 :ange:
Ebay, here I come!!!

Offline Aleksa

Odg: 2007: Walter Pall dolazi u Split
« Odgovori #29 : 29-01-2007, 21:57:48 »
 :whistle: