Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: 2007: Walter Pall dolazi u Split  (Posjeta: 34097 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Marija

2007: Walter Pall dolazi u Split
« : 21-01-2007, 23:13:14 »
U 5.-6. svibnja 2007.g. na poziv Dalmatinskog bonsai kluba u Split dolazi poznati bonsai majstor Walter Pall održati demonstraciju oblikovanja bonsaija i radionicu sa hrvatskim uzgajivačima.

Uskoro program događanja i detaljnije obavijesti!
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Marija

Odg: 2007: Walter Pall dolazi u Split
« Odgovori #1 : 21-01-2007, 23:37:31 »
još nekoliko slika
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline marinko beg

Odg: 2007: Walter Pall dolazi u Split
« Odgovori #2 : 22-01-2007, 01:04:13 »
još nekoliko slika
Svaka cast,dalmatinci ce da otvore sirom oci!!! ;D ;D ;D

Offline marinko beg

Odg: 2007: Walter Pall dolazi u Split
« Odgovori #3 : 23-01-2007, 00:11:04 »
Samo me jedna stvar zanima.Ima li on svoje drvo sa sobom ili cete mu vi nesto od svoga dati za demonstraciju?
Cheers M

Offline Marija

Odg: 2007: Walter Pall dolazi u Split
« Odgovori #4 : 23-01-2007, 08:17:18 »
Materijal za demo mi osiguravamo - bit će to yamadori ...
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline DonQuijote

Odg: 2007: Walter Pall dolazi u Split
« Odgovori #5 : 23-01-2007, 09:44:42 »
Definitivno dolazim.  Ne samo da dolazim nego sam vrlo uzbuđen što ću imati priliku gledati majstora na djelu. Zahvaljujem Mariji i ostalima na nemalom trudu.

Možda samo mala sugestija, bilo bi lijepo da od materijala pripremite i nešto listopadnog drveća budući da je Pall, sudeći po njegovoj galeriji, vrhunski  stručnjak za bjelogoricu.
Znam da se tu baš ne može nešto genijalno demonstrirati kao sa crnogoricom, ali ipak bi bilo lijepo da barem jedan ogledni primjerak bude kontinentalna bjelogorica.

Offline Zlatko

Odg: 2007: Walter Pall dolazi u Split
« Odgovori #6 : 23-01-2007, 12:27:03 »
Već sam ranije najavio svoju namjeru da prisustvujem prezentaciji koju će u Splitu održati Walter Pall.
Nadam se da kolegice i kolege bonsaisti iz Splita neće zauzeti baš sva mjesta i da će poneko iz izvan Dalmatinskog bonsai kluba dobiti priliku da prisustvuje prezentaciji.
Pozorno ću pratiti eventualnu najavu definitivnih prijava i nadam se da neću zakasniti.
Siguran sam da članovi Dalmatinskog bonsai kluba imaju bezbroj biljaka za demonstraciju, ali ako bi možda zatrebao kakav kontinentalni ( bjelogorični ) yamadori, kako to napominje DonQuijote, pripravn sam ponuditi neko drvo. Konkretno, mislim na jedan carpinus betulus star oko 15 godina.
Ja samo skupljam stabla za svoje unuke.

Offline Marija

Odg: 2007: Walter Pall dolazi u Split
« Odgovori #7 : 23-01-2007, 13:28:48 »
Možda samo mala sugestija, bilo bi lijepo da od materijala pripremite i nešto listopadnog drveća budući da je Pall, sudeći po njegovoj galeriji, vrhunski  stručnjak za bjelogoricu.
Znam da se tu baš ne može nešto genijalno demonstrirati kao sa crnogoricom, ali ipak bi bilo lijepo da barem jedan ogledni primjerak bude kontinentalna bjelogorica.

naravno da će biti .... ;) ima i u Dalmaciji listopadnih stabala .... najvjerovatnije grab - ali nemoj nikome reći  ;)
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Marija

Odg: 2007: Walter Pall dolazi u Split
« Odgovori #8 : 23-01-2007, 13:42:12 »
Nadam se da kolegice i kolege bonsaisti iz Splita neće zauzeti baš sva mjesta i da će poneko iz izvan Dalmatinskog bonsai kluba dobiti priliku da prisustvuje prezentaciji.

Pozvani su svi članovi klubova i drugi uzgajivači a isto tako a bit će i  ljudi koji će svratiti iz radoznalosti ...
Uzgajivači će imati prednost - u prednjim redovima, naravno!


Pozorno ću pratiti eventualnu najavu definitivnih prijava i nadam se da neću zakasniti.
Nije potrebna nikakva prijava, vrata su otvorena svima koji žele doći, to je javni događaj.... nemojmo sada o tome .... nego kad složimo i objavimo program događanja.... možemo više popričati ...


Siguran sam da članovi Dalmatinskog bonsai kluba imaju bezbroj biljaka za demonstraciju, ali ako bi možda zatrebao kakav kontinentalni ( bjelogorični ) yamadori, kako to napominje DonQuijote, pripravn sam ponuditi neko drvo. Konkretno, mislim na jedan carpinus betulus star oko 15 godina.
Nemamo bezbroj yamadorija ... jer samo neki od nas iz kluba, a i iz Hrvatske vade yamadorije.... osim toga Walter traži određenu kvalitetu tog materijala.
Andrija i ja smo pripremili materijal .... i mislim da nam po tom pitanju neće trebati pomoć ... ipak postaj slike tog graba da vidim da li odgovara.... Hvala na ponudi! :)
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline hknezovi

Odg: 2007: Walter Pall dolazi u Split
« Odgovori #9 : 23-01-2007, 15:28:32 »
Nadam se da kolegice i kolege bonsaisti iz Splita neće zauzeti baš sva mjesta i da će poneko iz izvan Dalmatinskog bonsai kluba dobiti priliku da prisustvuje prezentaciji.

Pozvani su svi članovi klubova i drugi uzgajivači a isto tako a bit će i  ljudi koji će svratiti iz radoznalosti ...
Uzgajivači će imati prednost - u prednjim redovima, naravno!

Pretpostavljam da se trebamo najaviti kako bi se znalo koliko će ljudi prisustvovati.
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline oleg

Odg: 2007: Walter Pall dolazi u Split
« Odgovori #10 : 23-01-2007, 15:40:37 »
evo ga moj prvi post na ovom forumu pa o walteru pall-u. kada ce se znati zasigurno termin dolaska? i ja sam ozbiljno zainteresovan za dolazak jedino sto mi je onaj ranije najavljeni termin pocetka maja malo problematican.

Offline Marija

Odg: 2007: Walter Pall dolazi u Split
« Odgovori #11 : 23-01-2007, 15:57:39 »
evo ga moj prvi post na ovom forumu pa o walteru pall-u. kada ce se znati zasigurno termin dolaska? i ja sam ozbiljno zainteresovan za dolazak jedino sto mi je onaj ranije najavljeni termin pocetka maja malo problematican.

Bog Oleg, drago mi je da si i ti tu!  ;)

Termin je fiksni i davno dogovoren 5. i 6. V. 2007. - subota i nedjelja.
Ne može se pomicati jer je Pall zauzet i ima i druge obaveze ...
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline marinko beg

Odg: 2007: Walter Pall dolazi u Split
« Odgovori #12 : 23-01-2007, 16:25:30 »
Nemamo bezbroj yamadorija ... jer samo neki od nas iz kluba, a i iz Hrvatske vade yamadorije.... osim toga Walter traži određenu kvalitetu tog materijala.
Andrija i ja smo pripremili materijal .... i mislim da nam po tom pitanju neće trebati pomoć ... ipak postaj slike tog graba da vidim da li odgovara.... Hvala na ponudi! :)
Imas li sliku yamadorija za demo?

Cheers M

Offline Zlatko

Odg: 2007: Walter Pall dolazi u Split
« Odgovori #13 : 23-01-2007, 22:20:00 »
Sliku svog graba mogu staviti, ali nema nikakve potrebe da nosimo bilo što kada posjeduješ sav potrebam materijal.
Kao što se iz naziva vidi, jedna je fotografija snimljena u kolovozu, a druga u prosincu 2006. godine.
Ja samo skupljam stabla za svoje unuke.

Offline Zlatko

Odg: 2007: Walter Pall dolazi u Split
« Odgovori #14 : 23-01-2007, 22:23:51 »
I druga slika.
Ja samo skupljam stabla za svoje unuke.