Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Mala debela kvrgava ostrya  (Posjeta: 7159 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Mala debela kvrgava ostrya
« : 24-02-2008, 21:46:16 »
Zanimljiva ostrya debelog kvrgavog debla koje se kaskadno spušta prema tlu. Dudina facica je tu da se lakše stekne dojam veličine stabla. Drvo je tek izvađeno, minimalno ošišano. Nismo imali još cajta za šišanac.

Offline Andrija Zokić

Odg: Mala debela kvrgava ostrya
« Odgovori #1 : 24-02-2008, 22:18:38 »
Zanimljiva ostrya debelog kvrgavog debla koje se kaskadno spušta prema tlu. Dudina facica je tu da se lakše stekne dojam veličine stabla. Drvo je tek izvađeno, minimalno ošišano. Nismo imali još cajta za šišanac.

Neobično drvo kojem je po mom mišljenju neophodan solidan nebari. Gotovo sam siguran da češ ga trebat ubaciti u neku neobičnu posudu da bi se pokazao puni potencijal drveta! :smile:
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Mala debela kvrgava ostrya
« Odgovori #2 : 25-02-2008, 19:28:05 »
Evo jedna malo jasnija slika. Par grana je skinuto. Neke viška su još tu, jer...možda će ići na Palla. Još razmišljamo.

Offline gal

Odg: Mala debela kvrgava ostrya
« Odgovori #3 : 26-03-2008, 13:31:56 »
... prvi put u životu sam se (svjesno?!) sreo sa ostryama (ne računajući Kaštela)! Jako interesantna stabla, i prekrasna kora, koja na početku podsjeća na koru kruške, a na starijim drvima na koru hrasta (samo sitnije strukture). Evo po prvi puta sam ih našao na Strahinjčici, na Ivanščici ih nema, a planine se nadovezuju jedna na drugu - interesantno!

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Mala debela kvrgava ostrya
« Odgovori #4 : 26-03-2008, 13:42:22 »
Na Žumberku ih ima svih fela, dok na Grobniku nema ni jedne sa tako ispucanom korom, sve same mlađahne. Ove kaj si fotkao mi se čine starije i od žumberačkih.

Offline helleborus

Odg: Mala debela kvrgava ostrya
« Odgovori #5 : 26-03-2008, 13:50:35 »
Ove kaj si fotkao mi se čine starije i od žumberačkih.

Griješiš dragi. :threatening:  Ove rastu u šumi, a one koje si ti vidio na žumberku na pijesku.  :mdr: To znači da su manje, kržljavije, i povinutije (na prvi pogled mlađe), ali zapravo se u njima krije hrpa godina. Same bakice.  :lol:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Mala debela kvrgava ostrya
« Odgovori #6 : 26-03-2008, 13:53:47 »
Griješiš dragi. :threatening:  Ove rastu u šumi, a one koje si ti vidio na žumberku na pijesku.  :mdr: To znači da su manje, kržljavije, i povinutije (na prvi pogled mlađe), ali zapravo se u njima krije hrpa godina. Same bakice.  :lol:

Ljudski je griješiti  :boxing:.... baš se palim na ovu subotu koju ću cijelu posvetiti šetnji Žumberkom u potrazi za bakicama i dedekima  :yupi:

Offline Marija

Odg: Mala debela kvrgava ostrya
« Odgovori #7 : 26-03-2008, 14:11:25 »
Ove Galove imaju koru .... pa ako se žumberačke bakice i djedice, ove su prabakice..... :gigle:
Ne znam jel se dobro sjećam ali samo Hellina osrtya ima koru ... ona Sebina prasica nema....  :mdr:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline gal

Odg: Mala debela kvrgava ostrya
« Odgovori #8 : 26-03-2008, 14:29:29 »
... najte se svadit, ovo ionako nije za vadit ...

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Mala debela kvrgava ostrya
« Odgovori #9 : 26-03-2008, 14:36:23 »
... najte se svadit, ovo ionako nije za vadit ...

Zato si ih i poslal na forum, a vadil buš vrhunska drva i mazio i pazio .... da mi ne vidimo...
 :hihihi:

Offline Marija

Odg: Mala debela kvrgava ostrya
« Odgovori #10 : 26-03-2008, 14:49:06 »
ovo ionako nije za vadit ...

.... eh, ti bi da od prve da nađeš savršen primjerak   :no:  :hihihi: .....
e ne može .... traži, traži, traži ....  upao si u zonu gdje su stare, pa ko zna....
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline gal

Odg: Mala debela kvrgava ostrya
« Odgovori #11 : 26-03-2008, 14:53:41 »
Zato si ih i poslal na forum, a vadil buš vrhunska drva i mazio i pazio .... da mi ne vidimo...
 :hihihi:

... ma jok!  :verycool: