Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Grabovi za šumu  (Posjeta: 9113 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline helleborus

Odg: Grabovi za šumu
« Odgovori #15 : 07-04-2008, 11:44:59 »
... dobar materijal! Ostavit ćete ga tako ili ipak malo prikratiti? Šumica je sigurno veliki izazov, a da bi dobro izgledala tu treba imati vjerojatno ogromno teoretsko znanje (što Seba pretpostavljam i ima) pa jedva čekam kako će to izgledati. Ja neke svoje prvotne mališane čuvam u nadi da ih jednom također iskoristim za kakvu mini šumicu - ako uspije vama zatražit ću tada vašu pomoć... premda sam malo skeptik jer sam vidio možda tri - četiri šumice koje su mi se svidjele.

Znaš kaj je ispalo super... Svi su ti grabovi s jednog mjesta pa im kora izgleda isto. Baš smo po vrtu gledati druge grabove i boja kore im se potpuno razlikuje ovisno gdje su skupljeni. To je navodno jedna od važnijih stvari kad se slaže šumica. Tako bar S kaže, a mislim da je to točno. Nemreš u istoj šumi imati drveće s različitom korom. A drugo je važno da su drva različitih veličina zbog perspektive. A čuj, ak nekaj ne bu štimalo uvijek se može dodavati ili oduzimati drveće. Lokalitet za sakupljanje je još bogat i dostupan.
A ima on znanja. U to ne sumnjam. Mali radi ... ko veliki.  :hihihi: