Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Prirodni fiziološki biostimulator  (Posjeta: 81298 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Quercus

Odg: Prirodni fiziološki biostimulator
« Odgovori #60 : 18-03-2008, 13:20:14 »
U takvim slučajevima bolje tretirati kasno navečer, kad se listovi ohlade, a nema više prskanja vodom, i onda je noć dovolja za absorpciju preparata.

Offline DonQuijote

Odg: Prirodni fiziološki biostimulator
« Odgovori #61 : 18-03-2008, 13:39:32 »
Jedna noć je dovoljna?
Čuj a koliko često se može biljka tretirati Drinom? Točno doziram, ( injekcija za inzulin je vrlo precizna mjera :gigle:) ali nigdje ne piše koliko često se može prskati.
Inaće, oduševljen sam tim sredstvomm jer vidim pomake u samo nekoliko dana...nije valjda da sam rezultate pobrkao s proljećem
 :whistle:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Prirodni fiziološki biostimulator
« Odgovori #62 : 18-03-2008, 13:40:50 »
Jedna noć je dovoljna?
Čuj a koliko često se može biljka tretirati Drinom? Točno doziram, ( injekcija za inzulin je vrlo precizna mjera :gigle:) ali nigdje ne piše koliko često se može prskati.
Inaće, oduševljen sam tim sredstvomm jer vidim pomake u samo nekoliko dana...nije valjda da sam rezultate pobrkao s proljećem
 :whistle:

kaj i kad i kolko si prskao?

Offline DonQuijote

Odg: Prirodni fiziološki biostimulator
« Odgovori #63 : 18-03-2008, 13:46:13 »
Jedna noć je dovoljna?
Čuj a koliko često se može biljka tretirati Drinom? Točno doziram, ( injekcija za inzulin je vrlo precizna mjera :gigle:) ali nigdje ne piše koliko često se može prskati.
Inaće, oduševljen sam tim sredstvomm jer vidim pomake u samo nekoliko dana...nije valjda da sam rezultate pobrkao s proljećem
 :whistle:

kaj i kad i kolko si prskao?

Počeo u četvrtak, doza 1 ml na litru i pol vode. Javore, buxuxse, pinus tunbergii koji je bio prilično jadan s obzirom na drastične zahvate kojima sam ga izložio) juniperuse tek izvađene, žutike, ma skoro sve.
 Najbolje je djelovao na pinus, pupovi su postojali ali su djelovali jako nezainteresirano. Nakon tretmana su se pretvorili u svijeće od 4-5 mm u samo tri, četri dana.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Prirodni fiziološki biostimulator
« Odgovori #64 : 18-03-2008, 13:54:54 »
Najbolje je djelovao na pinus, pupovi su postojali ali su djelovali jako nezainteresirano. Nakon tretmana su se pretvorili u svijeće od 4-5 mm u samo tri, četri dana.

Jel ti to mene .... ili si baš ono ozbiljan?  :threatening:
Nevjerojatno  :tup:

Offline Marija

Odg: Prirodni fiziološki biostimulator
« Odgovori #65 : 18-03-2008, 13:58:30 »
Počeo u četvrtak, doza 1 ml na litru i pol vode. Javore, buxuxse, pinus tunbergii koji je bio prilično jadan s obzirom na drastične zahvate kojima sam ga izložio) juniperuse tek izvađene, žutike, ma skoro sve.
 Najbolje je djelovao na pinus, pupovi su postojali ali su djelovali jako nezainteresirano. Nakon tretmana su se pretvorili u svijeće od 4-5 mm u samo tri, četri dana.
borovi su poznati po sporim reakcijama .... tako da je moguće da je bor već bio OK i da mu je samo došlo vrijeme da svijeće krenu ....  :question:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline DonQuijote

Odg: Prirodni fiziološki biostimulator
« Odgovori #66 : 18-03-2008, 14:01:22 »
Smrtno sam ozbiljan. Potpuno okrugli pupovi su se u par dana pretvorili u lijepe sviječe. Jedino što nisam siguran da li je to došlo samo po sebi, jer proljeće je na vratima ili je drin čudotvoran. Na drugim biljkama nisam baš primjetio nešto drastično osim što mi je jedan tretirani buksus potjerao jedan pup, dva dana nakon tretiranja..
Drin sam nabavio zbog one tise za radionicu da je malo ojačam, ali sada ga koristim za sve, pa i za azaleju koju sam drastično ogolio da se zgusne.

Offline DonQuijote

Odg: Prirodni fiziološki biostimulator
« Odgovori #67 : 18-03-2008, 14:03:10 »
borovi su poznati po sporim reakcijama .... tako da je moguće da je bor već bio OK i da mu je samo došlo vrijeme da svijeće krenu ....  :question:
Da, možda se poklopilo slučajno, ali super da se uopće dogodilo, već sam se pribojavao da sam ga previše ispresavijao i da se neće probuditi.

Offline Marija

Odg: Prirodni fiziološki biostimulator
« Odgovori #68 : 18-03-2008, 14:07:15 »
Mislim da ću naručit Drin i malo isprobati na ovogodišnjoj lovini .... ne može štetit  :hihihi:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Prirodni fiziološki biostimulator
« Odgovori #69 : 18-03-2008, 15:13:58 »
Mislim da ću naručit Drin i malo isprobati na ovogodišnjoj lovini .... ne može štetit  :hihihi:

Jučer sam nabavio DRIN, jutros je pao snjeg, pa jel ima bolje varijante nego da ga upravo danas popodne primjenim.
Sad me je Don, dobro cimnul s ovim borovima, možda pomogne i mojem boru-bezkorijenašu da se primi  :sheep:

Offline Davor

Odg: Prirodni fiziološki biostimulator
« Odgovori #70 : 18-03-2008, 17:56:04 »
I ja sam počeo tretirati drinom jučer zato sam i pitao s obzirom da sam zbog pada temperature moral startat grijanje da li smijem u više navrata dnevno pošpricat istu biljku. Mjere opreza su 0.7 na litru i u više puta 2-3....
Sada snimam i pratim svaki pokret listića nebi li što primjetio... Mario i ja sam poškropil azaleju jednostavno nisam zdržal.. Onu iz baucentra ali samo jedanput....(destilirana voda i drin)...iz straha kaj si me splašil da će osušiti...
Ali kak smrdi!!!! Moja me draga skoro  :threatening:
Marija pošprical sam i maslinu (onu odrezanu)...
Ajd pratite da utvrdimo jel to stvarno čudo ili nešto smrdi iza brda!!! :histerical:

Offline zen

Odg: Prirodni fiziološki biostimulator
« Odgovori #71 : 18-03-2008, 23:38:32 »
jel netko zna nešto o bio-algeen proizvodima? http://www.ecoland.hr/

Offline Quercus

Odg: Prirodni fiziološki biostimulator
« Odgovori #72 : 19-03-2008, 07:24:40 »
Nema potrebe za tretmanom češće od jednom u 7 dana. Količina preporučena je doza koliko biljka može iskorititi.
Što se tiće Bioalgena, dobar je proizvod, baziran na biljnim fitohormonima, ali ekipa koja ga prezentira ponekad je smiješna.
Došli su do mene i prezentirali kak odjeluje i pokazuju mi Taxus baccata Aureovariegeta i govore: "Eto vidiš, da si prskao sa  Bioalgenom ne bilistovi bili tako žuti!" hehe, a kod Pinus mugo mugus: "Da sam tretirao ne bi mi bio tako zakržljao !" ;)
Dobra stvar, kao i onaj Biogreen, samo je nepoznavanje fiziologije djelovanja veliki hendikep u prezentaciji, a i sredstva kojima se služe su smiješna. Oba proizvoda su jako dobra kad se zna kako ih i kada primijeniti.
Kod drina smo na sijpljenim hrastovima doslovce drugi dan vidjeli reultate, odnosno umjesto smežuranih listića smo u pokusu imali dobro razvijene i raširene plojke za razliku od kontrole.
Postotak javora cijepljenih je sa 30% porastao na 80...
Zvuči marketinški, ali neka svatko proba i vidi.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Prirodni fiziološki biostimulator
« Odgovori #73 : 19-03-2008, 08:04:26 »
Pošpricao sam sva drva i sad nek uživaju, da i azale sam poprskao, ovu koja cvate, samo po donjem dijelu gdi još nije otvorila cvijetne pupove. 2ml/L.

Offline Quercus

Odg: Prirodni fiziološki biostimulator
« Odgovori #74 : 19-03-2008, 08:07:39 »
Ja sam prskao i po cvijetovima i nisam imao problema, no svejedno oprez