Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: pozdrav svima...ja nova...i zanima me nesto:)  (Posjeta: 4022 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline reggaenerator

pozdrav svima...ja nova...i zanima me nesto:)
« : 11-03-2008, 19:23:50 »
dakle...kao prvo bas mi se svidja ovaj forum....
kao drugo....evo uslikala sam svoju biljkicu koju sam kupila u bauhausu...bila mi je nekako smijesna i bas me nekako zvala od svih njih 30...bas je imala suhu zemlju i djelovala je koda ce krepat...pa sam je kupila:)...
e sad...procitala sam da se taman prije proljeca treba presadit....mene zanima da li bi ja svoju trebala  presadit...meni izgleda koda joj je malo posuda premala:)....al unatoc tome ona svaki dan ima sve duze i duze grane i sve vise listova...bas se rasirila i uziva:)...kupa se, voli muziku, ne voli radijator:)....
 :whoot:
dakle...da li da ju presadim i ako da da li posuda treba biti samo malo veca od ove na slici...
da radi se o  carmoni macrophylli

inace visina biljke je oko 11-12 cm ukljucujuci i korijen a ova posuda je oko 9 cm siroka i duboka oko 3-4cm

http://img255.imageshack.us/img255/5257/bonsaiim2.jpg
pozdrav svima...ja nova...i zanima me nesto:)


Offline DonQuijote

Odg: pozdrav svima...ja nova...i zanima me nesto:)
« Odgovori #1 : 11-03-2008, 20:11:23 »
Da, obavezno je presadi. Vodi računa o prozračnosti supstrata, ali o tome već na ovom forumu ima mnogo toga napisano.

Offline reggaenerator

Odg: pozdrav svima...ja nova...i zanima me nesto:)
« Odgovori #2 : 11-03-2008, 20:43:34 »
hvala :hihihi:

Offline Davor

Odg: pozdrav svima...ja nova...i zanima me nesto:)
« Odgovori #3 : 11-03-2008, 22:30:22 »
I ja se slažem. Presadi u neku ovalnu posudu mislim da će izgledati ok... Osim vlage ne zaboravi svjetlo i prihranu kao kad si na moru!!!!! Sunce i klopa većernji izlasci"""mislim svjetlo!!! Jedva čekam more!!Sunce i sol!!! Dok je god grijanja ne prestaj špricat!!!! :diablo:
Presadi je u barem posudu promjera cca 20 cm... :chinaman:
Jel to sve??? :question:

Offline reggaenerator

Odg: pozdrav svima...ja nova...i zanima me nesto:)
« Odgovori #4 : 12-03-2008, 10:57:17 »
ma cula sam kao da bi se trebalo presadit u malo vecu posudu...pa svake godine na proljece u malo vecu...i tako konstantno u sve vecu i vecu...:)....
mislim da je to sve...hvala...ako bude nekih novih pitanja eto mene jopet....
spricam je konstantno.....tj onoliko koliko vidim da joj je potrebno...na svjetlu je cijeli dan jer imam krovni prozor pa joj drito ide svjetlost, a sunca ima taman sat vremena dnevno...
znaci idem u ducan da je malo prihranim i presadim...pozdrav i hvala

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: pozdrav svima...ja nova...i zanima me nesto:)
« Odgovori #5 : 12-03-2008, 20:16:20 »
To ti nije Carmona nego kineski brijest Ulmus parvifolia. :verycool: Netko ti je u trgovini ispremještao cedulje.Koliko ja imam iskustva iz naših trgovina koje prodaju bonsaije,rjetko tko ima pojma šrto prodaje a kamoli kako se postupa sa biljkom.Obavezno je presadi u veću posudu,te dublje da malo sakriješ ovo golo korjenje.Također moraš malo i prorjediti krošnju.Ostalo sve možeš naći na forumu. :tup:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!