Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Maklen - Acer monspessulanum  (Posjeta: 7821 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Maklen - Acer monspessulanum
« : 12-02-2008, 08:53:26 »
Lijepo bi molio da se očitujete što bi radili ovom drvu i kako bi ga oblikovali. Otvoren za sve prijedloge i možebitne virtuale.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Maklen - Acer monspessulanum
« Odgovori #1 : 13-02-2008, 08:13:44 »
Vidim da niko nije zainteresiran za prijedloge pa...
Jutros kad sam prolazio pored drva, na javoru mi se iskristalizirala slika prihvatljivog izgleda i recnuo sam ga po crvenim crtama, zelene crte su grana koja će biti vrh. U nekom periodu ove godine, krenut ću sa piganjem glavnog debla, a ovo malo ako ostane, bit će isto podvrgnuto piganju.

Offline Marija

Odg: Maklen - Acer monspessulanum
« Odgovori #2 : 13-02-2008, 08:21:27 »
Vidim da niko nije zainteresiran za prijedloge pa...
Jutros kad sam prolazio pored drva, na javoru mi se iskristalizirala slika prihvatljivog izgleda i recnuo sam ga po crvenim crtama, zelene crte su grana koja će biti vrh. U nekom periodu ove godine, krenut ću sa piganjem glavnog debla, a ovo malo ako ostane, bit će isto podvrgnuto piganju.

OK je da si ga skratio.  :smile:
Makljen kada olista često izgleda kao bušak ili kao kugla lišća .... pa o tome treba voditi računa kad se oblikuje krošnja.

Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Maklen - Acer monspessulanum
« Odgovori #3 : 09-06-2008, 09:33:21 »
Gruntao sam i gruntao i odstranio suvišno.... sad nek se razvije na tanjm dijelu, koji ću probati oblikovati u neki .... stil, a debeli rez ide u shari ili bolje uro.

Offline Marija

Odg: Maklen - Acer monspessulanum
« Odgovori #4 : 09-06-2008, 10:00:05 »
Gruntao sam i gruntao i odstranio suvišno.... sad nek se razvije na tanjm dijelu, koji ću probati oblikovati u neki .... stil, a debeli rez ide u shari ili bolje uro.

a joj .... meni izgleda kao da si maknuo što valja a ostavio što ne valja...  :frown:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Goran Cajko

Odg: Maklen - Acer monspessulanum
« Odgovori #5 : 09-06-2008, 10:03:27 »
Gruntao sam i gruntao i odstranio suvišno.... sad nek se razvije na tanjm dijelu, koji ću probati oblikovati u neki .... stil, a debeli rez ide u shari ili bolje uro.

a joj .... meni izgleda kao da si maknuo što valja a ostavio što ne valja...  :frown:
tak i meni sad zgleda. Ja sam bio za soluciju nerezanja. Eventualno skraćivanje vrha, al ne prejako.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Maklen - Acer monspessulanum
« Odgovori #6 : 09-06-2008, 10:05:13 »
Gruntao sam i gruntao i odstranio suvišno.... sad nek se razvije na tanjm dijelu, koji ću probati oblikovati u neki .... stil, a debeli rez ide u shari ili bolje uro.

a joj .... meni izgleda kao da si maknuo što valja a ostavio što ne valja...  :frown:

Možda...
Očekujem nove izboje, nebari je odličan, a cijelo drvo bi bilo previsoko da sam ostavio ovaj ravni stup. Mali ću moči kolko tolko spigati do godine. Mislim da će godine pokazati da sam dobro odlučio.

Offline Marija

Odg: Maklen - Acer monspessulanum
« Odgovori #7 : 09-06-2008, 10:09:42 »

Možda...
Očekujem nove izboje, nebari je odličan, a cijelo drvo bi bilo previsoko da sam ostavio ovaj ravni stup. Mali ću moči kolko tolko spigati do godine. Mislim da će godine pokazati da sam dobro odlučio.

Lijepo je da su bonsaisti počeli obraćati pažnju na kvalitetu nebarija ali to nije dovoljno .... odnosno dobar nebari ne znači ništa ako nema kvalitetnog stanjivanja debla kao u ovom slučaju  .... mislim da će se teško "izvući" nešto iz ovog stabalca ....
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Maklen - Acer monspessulanum
« Odgovori #8 : 09-06-2008, 10:12:37 »

Možda...
Očekujem nove izboje, nebari je odličan, a cijelo drvo bi bilo previsoko da sam ostavio ovaj ravni stup. Mali ću moči kolko tolko spigati do godine. Mislim da će godine pokazati da sam dobro odlučio.

Lijepo je da su bonsaisti počeli obraćati pažnju na kvalitetu nebarija ali to nije dovoljno .... odnosno dobar nebari ne znači ništa ako nema kvalitetnog stanjivanja debla kao u ovom slučaju  .... mislim da će se teško "izvući" nešto iz ovog stabalca ....

Mislim da ću uspjeti upravo suprotno... ostavimo vrijeme nek pokaže  :great: