Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: brusenjem do kvalitetnih kljesta  (Posjeta: 14041 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline cile

brusenjem do kvalitetnih kljesta
« : 13-02-2008, 17:00:51 »
uz malo truda i zivaca napravio sam ova klješta s konkavnim rezom i stvarno su super . kljesta su me kostala 15 kuna nakon cjenkanja na staroj krami.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: brusenjem do kvalitetnih kljesta
« Odgovori #1 : 14-02-2008, 08:05:24 »
Odlična intervencija za svaku pohvalu  :great:
Malo mašte i dobar stroj, naprave čuda  :yes:

Offline Marija

Odg: brusenjem do kvalitetnih kljesta
« Odgovori #2 : 14-02-2008, 08:46:10 »
Bravo!

Jel se oštrice preklapaju jedna mimo drugu ili direktno tuku jedna u drugu?
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline cile

Odg: brusenjem do kvalitetnih kljesta
« Odgovori #3 : 14-02-2008, 13:09:34 »
idu jedna na drugu ali ima graničnik, zašto?

Offline Marija

Odg: brusenjem do kvalitetnih kljesta
« Odgovori #4 : 14-02-2008, 13:19:21 »
idu jedna na drugu ali ima graničnik, zašto?

Da, da, vidi se graničnik  :tup:

Zanima me na koji si sistem to riješio. :hihihi:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline cile

Odg: brusenjem do kvalitetnih kljesta
« Odgovori #5 : 14-02-2008, 13:34:31 »
jednostavno ,izbusis kljesta i pločicu i tak zasarafis iako je bolje zavariti

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: brusenjem do kvalitetnih kljesta
« Odgovori #6 : 14-02-2008, 13:44:07 »
idu jedna na drugu ali ima graničnik, zašto?
Zato što se originalna konkavna kliješta preklapaju cca 1-2mm, ali ne znači da ovaj tvoj patent neće raditi dobro.

Offline Marija

Odg: brusenjem do kvalitetnih kljesta
« Odgovori #7 : 14-02-2008, 13:56:19 »
Zato što se originalna konkavna kliješta preklapaju cca 1-2mm, ali ne znači da ovaj tvoj patent neće raditi dobro.

OK je i ovo jer ima graničnik koji ne dozvoljava da se oštrice međusobnim dodirivanje tupe i oštećuju. Razgovarala sam o tome s jednim bravarom  ;)
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline cile

Odg: brusenjem do kvalitetnih kljesta
« Odgovori #8 : 14-02-2008, 15:36:40 »
ja sam prije pola godine naručio preko interneta klješta i oštrice su bile nasjedale jedna na drugu ali svremenom su počele prelazit jedna preko druge i dobile su luft neki slabije rezu ,uglavnom uzas a dao sam 400kn

Offline MARKO

Odg: brusenjem do kvalitetnih kljesta
« Odgovori #9 : 14-02-2008, 17:05:30 »
vjerujem da bi se brušenjem mogla napravit kvalitetna kliješta za žicu koja ne oštećuju grane..

Offline cile

Odg: brusenjem do kvalitetnih kljesta
« Odgovori #10 : 14-02-2008, 17:44:28 »
ja režem sa takvima sam kvalitetnijima i nemam nikakvih problema pazis malo i to je to ali na orginal klještima ti je duža poluga pa lakše režu

Offline DonQuijote

Odg: brusenjem do kvalitetnih kljesta
« Odgovori #11 : 14-02-2008, 21:37:15 »
I ja sam si izbrusio jedna takva dok nisam nabavio originalna. Još ih koristim jer daju rez koji nije puno lošiji a mogu se rezati deblje grane, pa onda pravim kliještima još malo popraviti. Koristim ih za balvane koje orezujem u prirodi i za koje nisam siguran da li ću ih vaditi.  To je OK zamjena ali ipak samo zamjena. Bolje je nabaviti original.

Offline Goran Cajko

Odg: brusenjem do kvalitetnih kljesta
« Odgovori #12 : 15-02-2008, 09:51:50 »
I ja sam si izbrusio jedna takva dok nisam nabavio originalna. Još ih koristim jer daju rez koji nije puno lošiji a mogu se rezati deblje grane, pa onda pravim kliještima još malo popraviti. Koristim ih za balvane koje orezujem u prirodi i za koje nisam siguran da li ću ih vaditi.  To je OK zamjena ali ipak samo zamjena. Bolje je nabaviti original.
Orginal su sigurno bolja za rezanje debljih promjera žice na drvetu ili ne, ali posebno su me oduševila tvoja električarska. Mala su i jaka, a imaju i povratnu oprugu. Idealna klješta za skidanje hrpetinu žice s grana. (stavi sliku)  :worthy:

Offline Marija

Odg: brusenjem do kvalitetnih kljesta
« Odgovori #13 : 15-02-2008, 10:08:27 »
Orginal su sigurno bolja za rezanje debljih promjera žice na drvetu ili ne, ali posebno su me oduševila tvoja električarska. Mala su i jaka, a imaju i povratnu oprugu. Idealna klješta za skidanje hrpetinu žice s grana. (stavi sliku)  :worthy:

mi imamo elektičarska sa dugim ručicama (cca. 25 cm) radi lakšeg kidanja, ali nakon pola sata rada s njima boli me ruka .... namjeravamo kupiti originalne kada dođu u MBM-a ..... i mene zanima to što je Don napravio, vjerujem da ta oprugica olakšava :mdr:


Ove što je Marko stavio gore, nisu dobre - premale su i ove plastične ručice se vrlo brzo počnu vrtit i klizat.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Goran Cajko

Odg: brusenjem do kvalitetnih kljesta
« Odgovori #14 : 15-02-2008, 10:14:03 »
Ova o kojima ja govorim nije on niš brusio. Takva su orginal. Vrlo su mala, ali vrlo čvrsta i oštra. Kad se kupuju takva električarska treba obavezno kupit one skupe. Otić u specijalizirani dućan ili sl. Ima takvih koje izgledaju "identično" za 20 kuna i nevaljaju ništa.