Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Bor u stijeni  (Posjeta: 15693 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Astro

Bor u stijeni
« : 18-02-2008, 21:42:53 »
Evo vam napokon saljem slike bora.
Kako je padao snijeg i bilo je ledeno nisu bas neke kvalitete.

Bor izgleda super, pogotovo kora. Biti ce ga tesko izvaditi bez "teske mehanizacije", ali rijesit cemo to.

Offline Marija

Odg: Bor u stijeni
« Odgovori #1 : 18-02-2008, 21:53:26 »
Siniša taj bor smo našli prije dva mjeseca  :lauhhing:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline DonQuijote

Odg: Bor u stijeni
« Odgovori #2 : 19-02-2008, 01:26:00 »
Uf, mislite da je to moguče izvaditi?

Offline hknezovi

Odg: Bor u stijeni
« Odgovori #3 : 19-02-2008, 07:48:19 »
Teško, šansa da preživi nakon vađenja kod ovakve situacije pada ispod 30%. :frown:
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline Andrija Zokić

Odg: Bor u stijeni
« Odgovori #4 : 19-02-2008, 08:43:40 »
Siniša, Siniša, Siniša .... :no: ne to dirati, to je naš bor. Imamo fotografije sa datumom kao dokaz da smo ga prvi našli! :hihihi:

Teško ovakav bor može preživjeti, prvenstveno zbog toga jer glavni korijen ide najvjerojatnije daleko pa se račva. Kamen bi se još i dao razbiti. Jedina šansa za preživljavanje bi bila da je ispod debla prvi sloj stijene tanak i da postoji nekakav "džep" od zemlje u koji se smjestilo sitno potrebno korijenje.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline DonQuijote

Odg: Bor u stijeni
« Odgovori #5 : 19-02-2008, 10:09:20 »
Siniša, Siniša, Siniša .... :no: ne to dirati, to je naš bor. Imamo fotografije sa datumom kao dokaz da smo ga prvi našli! :hihihi:

Aha, počelo je. Samo čekam da mi neko drmne jednu bukvu koju već dvije godine pripremam.  :gigle: Pretpostavljam da u Japanu drže stražu oko rijetkih preostalih dobrih drveća :lol:

Offline Andrija Zokić

Odg: Bor u stijeni
« Odgovori #6 : 19-02-2008, 10:29:31 »
Pretpostavljam da u Japanu drže stražu oko rijetkih preostalih dobrih drveća :lol:

Mislim da u Japanu dobrih yamadorija više uopće nema! Čitao sam intervju sa Peter Warrenom, čovjekom koji je bonsai školu prošao u Japanu kod Kobayashija, i kaže da su Japanci nenormalno zavidni amerikancima i evropljanima na yamadorije koje vade.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Marija

Odg: Bor u stijeni
« Odgovori #7 : 19-02-2008, 12:34:29 »
Samo da pojasnim neke stavari oko Siniše, budući da je on samozatajan tip  :lauhhing:, inače dopredjednik DBK-a.

Često s njime idemo u traženje, a malo rjeđe u vađenje. Lani smo pola zime zajdnički tražili stabla za Palla i zajedno ih izvadili. Tako da tu konkurencije nema, ovo je samo zezancija.  :verycool:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline cile

Odg: Bor u stijeni
« Odgovori #8 : 19-02-2008, 15:21:49 »
ostavite ga tu baš mu je ljepo vidi se na njemu da uživa u tom kamenu,a usput di to je ? :mdr:

Offline Marija

Odg: Bor u stijeni
« Odgovori #9 : 19-02-2008, 15:37:59 »
a usput di to je ? :mdr:

oćeš koordinate  :P90:  ili samo kartu do tamo?  :threatening:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline cile

Odg: Bor u stijeni
« Odgovori #10 : 19-02-2008, 16:18:47 »
netreba da zavrsim u nekoj rupi ipak je to vaš teren,sam sam ga mislio pognojit malo nis vise :dunno:

Offline Marija

Odg: Bor u stijeni
« Odgovori #11 : 20-02-2008, 15:11:16 »
netreba da zavrsim u nekoj rupi ipak je to vaš teren,sam sam ga mislio pognojit malo nis vise :dunno:

teren nije naš nego BOR  :gigle: i što ima veze ako mi nije doma u posudi .... lijep je i tu u stijeni  :hihihi:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Bor u stijeni
« Odgovori #12 : 20-02-2008, 15:31:22 »
.... lijep je i tu u stijeni

Kaj je je, istina.
Nego jel ste razmišljali da ga malo stilizirate, povratno orežete i tak to. Možda vam za koju godinu zasja u punom svjetlu, pa ćete lakše donjeti odluku o "otvaranju kamenoloma" oko njega.

Offline Marija

Odg: Bor u stijeni
« Odgovori #13 : 20-02-2008, 15:45:35 »
.... lijep je i tu u stijeni

Kaj je je, istina.
Nego jel ste razmišljali da ga malo stilizirate, povratno orežete i tak to. Možda vam za koju godinu zasja u punom svjetlu, pa ćete lakše donjeti odluku o "otvaranju kamenoloma" oko njega.

stiliziranje/friziranje u prirodi obavezno .... kad nas opet tamo put nanese .... a razmišljam ne o "otvaranju kamenoloma" nego možda o nekom zakorjenjivanju, samo bi mu trebalo oštemati rupu .... ma ima vremena  :mdr:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Bor u stijeni
« Odgovori #14 : 20-02-2008, 15:48:11 »
.... ma ima vremena  :mdr:

Tak i ja velim za svaki teži iskop, al ni blizu ovom prezentiranom boru  :mdr: