Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Hrast panjina i drugi  (Posjeta: 12428 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Goran Cajko

Odg: Hrast panjina i drugi
« Odgovori #15 : 27-06-2008, 13:12:17 »
Možda će sad Čajcu biti jasnije, kako će drvo izgledati.  :dunno:
Ovo je prvo oblikovanje i sad je sve na drvetu, da potjera iz ovog osnovnog "kostura".
Položaj drveta bi trebao ostati ovak ko na fotki, pa ga planiram već sada, ovak kak je puknuti u veliku posudu, s ovom u kojoj je, kako bi muovaj desni odsječeni korijen, bio u zemlji i možda pustio koju žilicu. Ispod njega je još jedan isti, samo on već ima žilice.

Sad mi je jasno kaj si mislio. Za jedno 10 godina bi mogao dobro izgledat. To kaj veliš za korijen je istina. Šteta što ga nije odmah izbacio van, jer mu baš treba na tom mjestu. Nadajmo se da će izbaciti i pokoju granu između vrha i najdonje grane da se upotpuni krošnja.

LIKE IT !!!

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Hrast panjina i drugi
« Odgovori #16 : 10-11-2008, 09:59:46 »
Hrastovi pred zimu... sve više mi se dopadaju, spomenici mog kolecionarstva.... a možda ih i ostavim  :tlab:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Hrast panjina i drugi
« Odgovori #17 : 15-06-2009, 08:38:45 »
Odradio sam i drugu fazu suharka na panjini, još ima posla, no nek nešto i Priroda napravi...
sl.1-prva faza
sl.2-druga faza

Offline Ivan B

Odg: Hrast panjina i drugi
« Odgovori #18 : 16-06-2009, 09:45:55 »
Vrlo zanimljivo stablo...za nekoliko godina može postati jedinstven primijerak.....vrhunski... ;)

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Hrast panjina i drugi
« Odgovori #19 : 16-06-2009, 14:07:59 »
Vrlo zanimljivo stablo...za nekoliko godina može postati jedinstven primijerak.....vrhunski... ;)

Služilo mi je kao pokusni primjerak i ako je suditi po njemu, hrastovi su pogodni za sve zahvate početnika u bonsaiu, no to nije tako, a ovaj jedinstveni to stvarno i je, jer sigurno nikom ne pada na pamet vaditi cjepanicu pa se igrati njome i trošiti drilere  :idiot:

... no sve više sam zadovoljan rezultatima suharaka koje napravim... nadam se da i vama djeluju premaprirodnom

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Hrast panjina i drugi
« Odgovori #20 : 18-06-2009, 08:47:55 »
Oblikovao sam krošnju za jedan pogled, onda mi se svidio drugi kut gledanja, onda sam skužio da na fotkama ni blizu ne izgleda na išta, no ja sam otvoren za javnost i kritiku, pa pogledajte i sugerirajte ako se ikom da...
... i da, vidljivo je da je defolijacija rezultirala željenim rezultatom...ah ti hrastovi  :turpija:

1. početak vegetacije 2009
2. nakon odstranjivanja šlapalistova
3-6. novi look

Offline Anna

Odg: Hrast panjina i drugi
« Odgovori #21 : 18-06-2009, 16:06:49 »
Odličan primjer uspješde defolijacije!  :hvalaaa:
Mene zanima jedna stvar i možda ću sada biti off topic, al eto... Da li će taj novi, mladi vrh ikada ići u srazmjerno stanjivanje sa ostatkom debljeg i starijeg dijela debla i koliko je to uopće moguće?? Inače, drvo je, onak, simpaticus, pogled 3 i zanja fotka odnose decentnu pobjedu ;) .

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Hrast panjina i drugi
« Odgovori #22 : 29-06-2009, 08:04:08 »
...Da li će taj novi, mladi vrh ikada ići u srazmjerno stanjivanje sa ostatkom debljeg i starijeg dijela debla i koliko je to uopće moguće?? Inače, drvo je, onak, simpaticus, pogled 3 i zanja fotka odnose decentnu pobjedu ;) .

Mišljenja sam da kod ovakvih primjeraka ne treba nastojati dobiti to srazmjerno stanjivanje, jer ovo nikada ne može postati takvo drvo. Ako poživi do iduće sezone i kad vidim gdje su mu najjače "životne žile" cijelo deblo u donjem dijelu će biti umjetno izazvana panjina sa "trulim" rupama na sve strane... bumo vidjeli ... hvala  :great: