Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Orezivanje mladih izboja masline  (Posjeta: 37834 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Davor

Odg: Orezivanje mladih izboja masline
« Odgovori #45 : 17-06-2008, 17:22:35 »
Evo Mario kako občah.... Maslina koju sam spilao i oba dijela žive.. Radi se o deblu cca 3 cm... Oba baciše izboje no jedan se ukorijenio nakon što je ispilan.. Zapažanja su da je cca 3 tjedna prije pustio nove izboje od dijela koji je ostao sa korijenom.. Isto tako sporije raste od dijela sa korijenom... Do koje ste debljine pokušavali ukorijeniti maslinu ako je itko probao.. i da li je bolje pokušati sa margotiranjem ili jednostavno odrezati pa ako pusti korjenje ok.. Pitam radi toga jer ne znam da li je bolje rezati ili margotirati da bi dobio poslje nekakav nebari.. Volim se malo igrati tim postupcima pa stalno nešto prčkam... Hmm ima zanimljivih djelova masline u prirodi koje bi bilo zanimljivo ukorijeniti... (kako sa dijelovima gdje ima puno guka)?? Hoče li tamo ljepše i bolje pustit korijen?
Ograničen sam prostorom pa me zanima biljčica do cca 30 cm.. Barem dok se ne upustim u kupnju kuće :ludilo:
Ili preselim na Rab... (kod punice) :tup:
Kaj vi znate o tome???

Offline Marija

Odg: Orezivanje mladih izboja masline
« Odgovori #46 : 18-06-2008, 08:08:08 »
Ili preselim na Rab... (kod punice) :tup:
Kaj vi znate o tome???

Nije dobro nikako  :lauhhing:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Davor

Odg: Orezivanje mladih izboja masline
« Odgovori #47 : 18-06-2008, 10:24:01 »
A znam da nije dobro nikako!!! :tup:
Kolko dugo puštati ovakve izboje masline prije potkračivanja?? Da li zerat sada odmah ili ih pustiti još da rastu (i koliko)?

Offline Davor

Odg: Orezivanje mladih izboja masline
« Odgovori #48 : 18-06-2008, 21:03:18 »
Pa nije valjda da niste raspoloženi za pomoć?

Offline Goran Cajko

Odg: Orezivanje mladih izboja masline
« Odgovori #49 : 19-06-2008, 09:43:12 »
A znam da nije dobro nikako!!! :tup:
Kolko dugo puštati ovakve izboje masline prije potkračivanja?? Da li zerat sada odmah ili ih pustiti još da rastu (i koliko)?
Pusti da raste ovu godinu dalje ne smetano. Pošalji sliku u proljeće pa će se sugerirat di recnut. Drvo moraš prvo pustit da malo podivlja i nabilda snagu, pa tek onda rezuckat. (kod ovako trening varijanti) Kod dužina grana moraš sam procijeniti što zapravo želiš s njom, ako ju želiš zadebljat ili prodiljit onda ju pustiš da raste.

Offline Davor

Odg: Orezivanje mladih izboja masline
« Odgovori #50 : 19-06-2008, 13:24:10 »
Hvala puno... Nek samo raste sad sam mirne duše... Ne bih volio fulat ako netreba...  :chinaman:

Offline Marija

Odg: Orezivanje mladih izboja masline
« Odgovori #51 : 20-06-2008, 08:03:38 »
Pa nije valjda da niste raspoloženi za pomoć?

Sorry, u gužvi sam ....
I ja se slažem sa Čajkom, sada pusti, barem do 8. mjeseca, pa nam tada stavi sluku da ponovo vidimo  ;)
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline duic

Odg: Orezivanje mladih izboja masline
« Odgovori #52 : 25-05-2010, 16:45:24 »
meni mladi izboji iz gomolja..il debla odma pri zemlji izbijaju..i to odma uklanjan da je ne crpi..jer mi na krosnji ima prepuno listova..jeli to ok?

Offline DonQuijote

Odg: Orezivanje mladih izboja masline
« Odgovori #53 : 26-05-2010, 09:08:28 »
Je 8)

Offline Marija

Odg: Orezivanje mladih izboja masline
« Odgovori #54 : 26-05-2010, 10:17:09 »
i mala napomena masline nema gomolj .... ciklame rastu iz gomolja, a maslina ima normalan korijen.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai