Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Izolir traka za zaštitu grane  (Posjeta: 25844 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline istefano

Odg: Izolir traka za zaštitu grane
« Odgovori #15 : 06-03-2007, 13:17:04 »
Da,tako bi trebalo biti,samo nije uvijek lako.Ova moja navedena informacija je provjerena ne samo kod mene nego i kod Europskih majstora.A sta da radimo kad netko daje krivu informaciju,sto je normalno da se ponekad dogodi???Dali oni koji znaju da je to netocno,bolje da muce?I onda recimo ti poslusas,napravis kako ti je receno i unistis drvo.Vjeruj mi,takve stvari se dogadjaju ne samo ovdje nego i vani.

M
pa zato i postoji forum , da nije tako vjerovatno bi chatali
ovako svatko moze ukazati na necije greske

Offline marinko beg

Odg: Izolir traka za zaštitu grane
« Odgovori #16 : 06-03-2007, 16:45:16 »

Kaj je bilo krivo napisano? Nisam skužio.

Ovdje nista Gorane,nego smo se jucer skoro posvadjali na temu "kupujem maslinu".

M

Offline Goran Cajko

Odg: Izolir traka za zaštitu grane
« Odgovori #17 : 06-03-2007, 17:15:13 »
Ma OK. Čitam i nekužim kakvo spašavanje je u igri.
Ja kupujem traku sada, jer volim imati pribor uz sebe.
Naravno da omatanje cijele grane ili debla gumom u proljeće dovodi do velikih problema isto kao i žica.

Offline marinko beg

Odg: Izolir traka za zaštitu grane
« Odgovori #18 : 06-03-2007, 23:34:56 »
Ma OK. Čitam i nekužim kakvo spašavanje je u igri.
A to!Radi se o tome da ja efekat trake nisam podobno objasnio,vjerojatno bi nekolicina isla isprobavat sada na proljece,i to bi zavrsilo kobno za stabla.

M

Offline borac

Odg: Izolir traka za zaštitu grane
« Odgovori #19 : 23-10-2012, 13:58:52 »
Pozz .... jel zna netko di se može kupit ta traka za savijanje i zaštitu grana.....ne znam ni kak se to zove ni di da tražim.  :nails: :question:

Offline zen

Odg: Izolir traka za zaštitu grane
« Odgovori #20 : 23-10-2012, 16:10:47 »
Pozz .... jel zna netko di se može kupit ta traka za savijanje i zaštitu grana.....ne znam ni kak se to zove ni di da tražim.  :nails: :question:

Ako ne znaš kako se zove i ne znaš di je kupiti, jel je znaš koristiti?  :mdr:
Zašto ne koristiš rafiju?

Offline DonQuijote

Odg: Izolir traka za zaštitu grane
« Odgovori #21 : 23-10-2012, 16:25:05 »
Meni se odlično pokazala "staklena traka" To vam je traka od svile i stakla, "staklene vune".

Vrlo je prozračna, jako, jako čvrsta, lagana i zgodno pakirana. Izgleda kao rola izolir trake samo što nije ljepljiva.
Široka je oko 1,5 cm a inače se koristi za izolaciju na transformatorima.
Stezanje može biti od boli glava, do sasvim lagano, ovisno o potrebama. Drži vlagu, teško se suši, uredno izgleda a kada se skida na ostavlja trag.
Jedina mana joj je što nije jeftina u odnosu na rafiju. Naime jedna traka od nekih 25 m. košta oko 50 kn.
 S druge strane, nema ostataka, otpadaka, namakanja i sličnih gnjavaža pa mi se čini da je to najbolji izbor.
Ima je za kupiti recimo u "Telur" Žitnjak

Offline jurica

Odg: Izolir traka za zaštitu grane
« Odgovori #22 : 23-10-2012, 19:30:35 »
Pozz .... jel zna netko di se može kupit ta traka za savijanje i zaštitu grana.....ne znam ni kak se to zove ni di da tražim.  :nails: :question:
Kako se zove i di kupit neznam jer sam je ja dobio i rečeno mi je da je vauuu skupo . Ja je koristim na borovima kod jakooo velikih zavijanja da mi grana nebi pukla, super stvar je što se ta traka kao "vulkanizira" i onda super imobilizira granu, ali bit će problem je skinuti jer neće ići bez skalpela.
Jedna napomena ,rečeno mi je da ispod trake obavezno stavim Rafiju jer se inače traka zalijepi za koru i onda je ošteti kod skidanja ,odnosi se na borove.
Traka je i jako rastezljiva laganim rastezanjem i namatanjem od 1m po mojoj procjeni dobiješ i 4-5m.

Offline borac

Odg: Izolir traka za zaštitu grane
« Odgovori #23 : 23-10-2012, 20:20:35 »
Pozz .... jel zna netko di se može kupit ta traka za savijanje i zaštitu grana.....ne znam ni kak se to zove ni di da tražim.  :nails: :question:

Ako ne znaš kako se zove i ne znaš di je kupiti, jel je znaš koristiti?  :mdr:
Zašto ne koristiš rafiju?

Pa dobro pitam ak ima gdje za kupit. Što se tiće rafije, obično su to tanke trakice i čini mi se da je u takvom obliku dosta teško baratati s njom. Kaj ima rafije i u obliku širih traka?

Uglavnom ..... hvala na odgovorima.

Offline jurica

Odg: Izolir traka za zaštitu grane
« Odgovori #24 : 23-10-2012, 20:48:42 »
Pa dobro pitam ak ima gdje za kupit. Što se tiće rafije, obično su to tanke trakice i čini mi se da je u takvom obliku dosta teško baratati s njom. Kaj ima rafije i u obliku širih traka?

Uglavnom ..... hvala na odgovorima.
Rafiju kad razmotaš klupko odvojiš po 5-6 tih "trakica" približno iste dužine i povežeš ih na jednoj strani skupa. Prije upotrebe moraš je namočiti u vodi cca.5 min.

Offline borac

Odg: Izolir traka za zaštitu grane
« Odgovori #25 : 23-10-2012, 21:18:11 »
Pa dobro pitam ak ima gdje za kupit. Što se tiće rafije, obično su to tanke trakice i čini mi se da je u takvom obliku dosta teško baratati s njom. Kaj ima rafije i u obliku širih traka?

Uglavnom ..... hvala na odgovorima.
Rafiju kad razmotaš klupko odvojiš po 5-6 tih "trakica" približno iste dužine i povežeš ih na jednoj strani skupa. Prije upotrebe moraš je namočiti u vodi cca.5 min.
ok...hvala :mdr: :mdr:

Offline zen

Odg: Izolir traka za zaštitu grane
« Odgovori #26 : 23-10-2012, 21:32:11 »

 Ja rafiju namačem cca. 15 - 20 min, a kako postaviti rafiju, pogledaj školski primjer.


Offline zen

Odg: Izolir traka za zaštitu grane
« Odgovori #27 : 23-10-2012, 21:50:59 »
Pozz .... jel zna netko di se može kupit ta traka za savijanje i zaštitu grana.....ne znam ni kak se to zove ni di da tražim.  :nails: :question:

Ako ne znaš kako se zove i ne znaš di je kupiti, jel je znaš koristiti?  :mdr:
Zašto ne koristiš rafiju?

Pa dobro pitam ak ima gdje za kupit. Što se tiće rafije, obično su to tanke trakice i čini mi se da je u takvom obliku dosta teško baratati s njom. Kaj ima rafije i u obliku širih traka?

Uglavnom ..... hvala na odgovorima.

   :gigle: A za što ti treba traka ili rafija? Što savijaš?

Offline borac

Odg: Izolir traka za zaštitu grane
« Odgovori #28 : 24-10-2012, 09:50:06 »
Pozz .... jel zna netko di se može kupit ta traka za savijanje i zaštitu grana.....ne znam ni kak se to zove ni di da tražim.  :nails: :question:

Ako ne znaš kako se zove i ne znaš di je kupiti, jel je znaš koristiti?  :mdr:
Zašto ne koristiš rafiju?

Pa dobro pitam ak ima gdje za kupit. Što se tiće rafije, obično su to tanke trakice i čini mi se da je u takvom obliku dosta teško baratati s njom. Kaj ima rafije i u obliku širih traka?

Uglavnom ..... hvala na odgovorima.

   :gigle: A za što ti treba traka ili rafija? Što savijaš?
Trebam formirati grane na jednoj smreki ...... ništa spektakularno ali bojim se da mi sve ne popuca...pa eto zlu ne trebalo

Offline jurica

Odg: Izolir traka za zaštitu grane
« Odgovori #29 : 24-10-2012, 19:18:31 »
[[/quote]
Trebam formirati grane na jednoj smreki ...... ništa spektakularno ali bojim se da mi sve ne popuca...pa eto zlu ne trebalo
[/quote]
Netreba ti to za Smreku,jedino ako nisu neka stvarno ekstremna savijanja.