Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Izolir traka za zaštitu grane  (Posjeta: 26031 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Adrian

Odg: Izolir traka za zaštitu grane
« Odgovori #30 : 24-10-2012, 19:56:45 »
Jednom sam u Seebodenu nabasao na friško uvoženi Thunbergi za muzej kojem je žica baš gadno ostala urezana u koru. Drvo je bilo kojih metar visine. Skoro da sam se rasplakao nad tolikom nebrigom. Za dvije godine ponovno sam se našao tamo i u nevjerici gledao u isto drvo kako je perfektno saniralo sve rane nakon što je vlasnik skinuo (uopće mi nije jasno kako) žicu. Upitao sam se čak i da li bi taj bor bio tako efektan da nije imao tolike kalusne rane po granama od nebrige ????    :question:

Offline DonQuijote

Odg: Izolir traka za zaštitu grane
« Odgovori #31 : 24-10-2012, 22:16:33 »
treba traka ili rafija? Što savijaš?
Trebam formirati grane na jednoj smreki ...... ništa spektakularno ali bojim se da mi sve ne popuca...pa eto zlu ne trebalo
[/quote]

Neće ti popucati, a gumena traka ti može napraviti štetu, ako su savijanja ekstremna onda ona ne pomaže puno, trebaš rafiju ili neku čvrstu traku, pa preko toga traku, tako barem Mauro radi.
Mislim da od nas više nitko ne koristi tu traku jer se nije pokazala kao nešto posebno dobro

Offline zagortnj

Odg: Izolir traka za zaštitu grane
« Odgovori #32 : 31-10-2012, 13:36:10 »
Što mislite o korištenju vodoinstalaterske kanave za zaštitu grana kada se rade neki ozbiljni zahvati na stablu.Ja sam na otoku tako da mi rafiju nije baš lako nabavit jer bi mora barem do Splita. Pa eto moram improvizirat s onim što mogu nabavit.????

Offline jurica

Odg: Izolir traka za zaštitu grane
« Odgovori #33 : 31-10-2012, 17:02:37 »
Ja sam na otoku tako da mi rafiju nije baš lako nabavit jer bi mora barem do Splita. Pa eto moram improvizirat s onim što mogu nabavit.????
Izrežeš Jutenu vreću na trake i time omotaš granu umijesto Rafije.Tako rade Talijani ,kažu jeftinije a opet efikasno.