Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Literati  (Posjeta: 4354 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline DonQuijote

Literati
« : 02-03-2008, 21:47:11 »
Kako se ljudi mijenjaju, ukusi pogotovo. Kada me prije nekih godinu, dvije zainteresirao bonsai, literati stil mi se nikako nije dopadao. Sada sam promjenio mišljenje u tolikoj mjeri da sam ga i sam pokušao napraviti. Naravno neuspješno i što je najgore uopće ne kužim gdje sam griješio. Imao sam ga u glavi, vidio ga,ali ispalo je loše. Što i gdje sam pogriješio?

Offline DonQuijote

Odg: Literati
« Odgovori #1 : 02-03-2008, 21:49:05 »
Jedino me tješi što sam prvo probao na ovom, malom drvu pa nije velika šteta. Imam naime još jedan juniperus kojeg namjeravam oblikovati u literati stilu. Taj je bolji i sreća da sam prvo probao ovako jer bi mi bilo žao pokvariti tatu junipera.

Offline Andrija Zokić

Odg: Literati
« Odgovori #2 : 02-03-2008, 22:28:19 »
O literati stilu sam baš nedavno malo više razmišljao kada sam čitao članak u Bonsai focusu "Bonsai i zen". To je siromašno deblo sa malo krošnje, valjda su zen redovnici u tom stilu htjeli preslikati sebe i svoj način življenja. Literati nije snažan, moćan, opasan ... i zato mi je baš zanimljiv. :smile:
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Aleksa

Odg: Literati
« Odgovori #3 : 04-03-2008, 16:39:06 »
O literati stilu sam baš nedavno malo više razmišljao kada sam čitao članak u Bonsai focusu "Bonsai i zen". To je siromašno deblo sa malo krošnje, valjda su zen redovnici u tom stilu htjeli preslikati sebe i svoj način življenja. Literati nije snažan, moćan, opasan ... i zato mi je baš zanimljiv. :smile:

O, da. Ovako sam i ja razmisljao. Svidja mi se. Bez one grane izgleda mnogo lakše i gracioznije. Literati stil ne smije biti preopterecen krosnjom.  :yes:

Offline istefano

Odg: Literati
« Odgovori #4 : 09-03-2008, 15:28:20 »
don ovako laiku , savjetujem ti da popigas te grane malo vise prema krosnji, pogotovo ovu desnu
a i vrh bi trebao izgledati malo bolje, mislim raspored grana
lijevo je kako tebi sad izgleda rapored grana, one su ravne i bjeze od glavne grane
a ustvari sporedne grane bi trebale pratiti glavnu granu , sto bi zancilo prvo prati glavnu granu ,a onda se pri kraju odvaja 


Offline DonQuijote

Odg: Literati
« Odgovori #5 : 09-03-2008, 20:12:22 »
a ustvari sporedne grane bi trebale pratiti glavnu granu , sto bi zancilo prvo prati glavnu granu ,a onda se pri kraju odvaja 


To je detalj na koji uopće nisam obraćao pažnju do sada. Tnx