Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Bonsai Izložba Zagreb  (Posjeta: 41785 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Andrija Zokić

Odg: Bonsai Izložba Zagreb
« Odgovori #15 : 13-03-2008, 22:11:18 »
Kako je zamišljen kup? Tko ocjenjuje? Postoje li nekakve kategorije u natjecanju? Da li je moguće donijet stabla na izložbu a izbjeći natjecanje?
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline DonQuijote

Odg: Bonsai Izložba Zagreb
« Odgovori #16 : 13-03-2008, 22:54:48 »
Morati ćete biti malo strpljivi jer Hrvoje trenutno nije u mogućnosti biti na netu.

Offline helleborus

Odg: Bonsai Izložba Zagreb
« Odgovori #17 : 14-03-2008, 07:54:03 »
Ja ti o tome baš ne znam puno, tak da ti nemrem odgovoriti. Do sada su drva ocjenjivali sami izlagači. To znači da svako ko je donio drva ocjenjuje sva drva koja su na izložbi u natjecateljskom dijelu. Kasnije se te ocjene zbrajaju i određuje pobjednik. Znam da je prijašnjih godina bila drva koja nisu ušla u natjecanje, pa vjerujem da se može ne natjecati. Čini mi se da su bila raspoređena u više kategorija: mala, srednja i velika drva. Mislim da se to odnosilo na visinu drva. Ali točno ne znam. Vjerujem da dugogodišnji članovi bonsai kluba to bolje znaju. A jel Hrvoje nešto izmjenio i kak je to zamislio vidjet ćemo kad se javi.

Offline Marija

Odg: Bonsai Izložba Zagreb
« Odgovori #18 : 14-03-2008, 08:37:48 »
Kako rade vani na izložbama? Mislim da listopadna stabla treba odvojit od četinara - to se ne da usporedit ....

Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Bonsai Izložba Zagreb
« Odgovori #19 : 14-03-2008, 08:48:10 »
Kako rade vani na izložbama? Mislim da listopadna stabla treba odvojit od četinara - to se ne da usporedit ....

Isto tak treba odvojiti satsuki drvca od bonsai drvaca. Kako u HR kolko mi je poznato, postoje četri satsukija od kojih su dva moja, sigurno ću pobrati jednu medalju  :gigle:  :whistle:

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Bonsai Izložba Zagreb
« Odgovori #20 : 14-03-2008, 08:52:18 »
Kako rade vani na izložbama? Mislim da listopadna stabla treba odvojit od četinara - to se ne da usporedit ....


I crnce od bijelaca...  :hihihi:  :verycool: hej, pa kud ćemo stići s tolikim dijeljenjem. Misliš, odvojit u ocjenjivanju? Pa da, to bi moglo bit ok.

Offline helleborus

Odg: Bonsai Izložba Zagreb
« Odgovori #21 : 14-03-2008, 08:59:22 »
Kako rade vani na izložbama? Mislim da listopadna stabla treba odvojit od četinara - to se ne da usporedit ....

Isto tak treba odvojiti satsuki drvca od bonsai drvaca. Kako u HR kolko mi je poznato, postoje četri satsukija od kojih su dva moja, sigurno ću pobrati jednu medalju  :gigle:  :whistle:

Ne naštimavaj. Vidim da si već dobro ušao u politiku (idemo dalje- ti ja dam  :boxing: ). Družiš se s vlastodršcima. Garant će pasti neka medalja za tebe, dijelilo se to kategorije ili ne.

Offline DonQuijote

Odg: Bonsai Izložba Zagreb
« Odgovori #22 : 14-03-2008, 14:08:53 »
Kako rade vani na izložbama? Mislim da listopadna stabla treba odvojit od četinara - to se ne da usporedit ....

Isto tak treba odvojiti satsuki drvca od bonsai drvaca. Kako u HR kolko mi je poznato, postoje četri satsukija od kojih su dva moja, sigurno ću pobrati jednu medalju  :gigle:  :whistle:
Predlažem da Hrvojevu negdje zametnemo dok ne prođe izložba pa ću i ja sigurno dobiti medalju :mdr:
... a kak znaš da ih nema još? Seba je imao jednu fenomenalnu, možda još po neko ima skriveno blago.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Bonsai Izložba Zagreb
« Odgovori #23 : 14-03-2008, 14:12:59 »
Predlažem da Hrvojevu negdje zametnemo dok ne prođe izložba pa ću i ja sigurno dobiti medalju :mdr:
... a kak znaš da ih nema još? Seba je imao jednu fenomenalnu, možda još po neko ima skriveno blago.

Dobar prijedlog  :mdr:
rekoh kolko mi je poznato  :sumo:
Ajd nek se usudi javit taj po neki  :boxing:

Offline Marija

Odg: Bonsai Izložba Zagreb
« Odgovori #24 : 14-03-2008, 14:16:30 »
hej, pa kud ćemo stići s tolikim dijeljenjem. Misliš, odvojit u ocjenjivanju? Pa da, to bi moglo bit ok.

da u ocjenjivanji, nego u čemu .... moraju biti nekakve kategorije  :mdr:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline hknezovi

Odg: Bonsai Izložba Zagreb
« Odgovori #25 : 17-03-2008, 07:57:06 »
Podjela i način ocijenjivanja će biti po standarnom obrascu svih kup izlaganja. Naravno ovisno o količini izložbenih primjeraka ovisiti će i podjela na grupacije.
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline helleborus

Odg: Bonsai Izložba Zagreb
« Odgovori #26 : 17-04-2008, 12:08:36 »
Molim vas da pogledate kaj bi od drveća nosili na izložbu. Naime, trebalo bi svakoj biljčici pridružiti i validno latinsko, a ako postoji i hrvatsko, ime. Ukoliko ne znate o kojoj se vrsti radi (znači i ime roda i vrste) poslikajte biljku pa da je pokušamo odrediti. Znam da s Azaleama vlada totalni kaos jer ima puno križanaca, kultivara i tako to, ali možemo bar pokušati. Možda ste dobili s njima i neku cduljicu na kojoj nekaj piše.

Offline alan

Odg: Bonsai Izložba Zagreb
« Odgovori #27 : 04-06-2008, 21:03:53 »
Hoće li biti izložba otvorena i u nedjelju?Trebao bih u Zg. 06.09.pa bi došao pogledati  :yipi:

Offline hknezovi

Odg: Bonsai Izložba Zagreb
« Odgovori #28 : 10-06-2008, 08:03:23 »
Nova informacija o dužini trajanja izložbe.

S obzirom na potrebe Prirodoslovno Matematičkog Fakulteta Bonsai Kup i Izložba održati će se 06.- 07. 09. 2008 g.

Hoće li biti izložba otvorena i u nedjelju?Trebao bih u Zg. 06.09.pa bi došao pogledati  :yipi:

Da izložba će biti otvorena tokom nedelje.
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline hknezovi

Odg: Bonsai Izložba Zagreb
« Odgovori #29 : 13-08-2008, 13:59:08 »
Molio bih sve zainteresirane da prijave svoje drveće do 30.08. 2008 kako bi se mogla napraviti evidencija učesnika i njihovog drveća. Potrebno je napisati:

Ime i Prezime vlasnika:
Naziv na Hrvatskom:
Latinski naziv:
Visina:
Stil:

Sve podatke pošaljite na mail: predsjednik@bonsaizagreb.hr
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub