Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Kamene posude, ploče za šumice  (Posjeta: 31320 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline helleborus

Odg: Kamene posude, ploče za šumice
« Odgovori #15 : 25-03-2008, 14:07:07 »
više ćemo znat tamo negdi 2012 g.

Znaš kaj... to bi moglo biti prekasno. Malo prije mi je S pročitao o starosjediocima američkog kontinenta koji su već 3000 godina prije Krista znali raditi i služili su se kalendarima. Pomnim proučavanjem tih kalendara današnji je čovjek iščitao iz njih da je kraj ovog svijeta, prema tim kalendarima, 'zakazan' 2012. te godine.  :umm:

Offline sivac68

Odg: Kamene posude, ploče za šumice
« Odgovori #16 : 25-03-2008, 14:20:51 »
više ćemo znat tamo negdi 2012 g.

Znaš kaj... to bi moglo biti prekasno. Malo prije mi je S pročitao o starosjediocima američkog kontinenta koji su već 3000 godina prije Krista znali raditi i služili su se kalendarima. Pomnim proučavanjem tih kalendara današnji je čovjek iščitao iz njih da je kraj ovog svijeta, prema tim kalendarima, 'zakazan' 2012. te godine.  :umm:

znaš li možda točan datum?
stavija bi 5 funti na kladionicu
 
tuu ruuu ruuu rururuuuuu, tururururuuuuuu nema nam pomoći :whistle:
ZDRAVI BILI !!!

Offline helleborus

Odg: Kamene posude, ploče za šumice
« Odgovori #17 : 26-03-2008, 08:10:23 »
više ćemo znat tamo negdi 2012 g.

Znaš kaj... to bi moglo biti prekasno. Malo prije mi je S pročitao o starosjediocima američkog kontinenta koji su već 3000 godina prije Krista znali raditi i služili su se kalendarima. Pomnim proučavanjem tih kalendara današnji je čovjek iščitao iz njih da je kraj ovog svijeta, prema tim kalendarima, 'zakazan' 2012. te godine.  :umm:

znaš li možda točan datum?
stavija bi 5 funti na kladionicu
 
tuu ruuu ruuu rururuuuuu, tururururuuuuuu nema nam pomoći :whistle:

Nemam pojma al steže me u grlu kad vidim taj broj 2012.  Kud baš od 5000 godina, koliko je prošlo od tad, oni upadnu u mojih 80-tak (ak bum toliko uopće doživjela- a sudeči prema kraju svijeta 2012 niš od tog).  :beurk:
Bolje da nisam vidjela opet ovaj post, sad sam se i danas sjetila te godine, a baš sam jučer popodne zaboravila kaj mi je S pročitao. Kažu pametni stari ljudi: što ne znaš ne boli.

Offline Marija

Odg: Kamene posude, ploče za šumice
« Odgovori #18 : 26-03-2008, 08:15:17 »
Ima jedan momak u Srbiji - Aca koji već godinama sadi bonsaije u serdu ...

Evo linka na njegovu galeriju:
http://bonsai.org.yu/galerija_dimitrijevic%20aleksandar.htm
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline helleborus

Odg: Kamene posude, ploče za šumice
« Odgovori #19 : 26-03-2008, 08:19:26 »
Jako slatko i prirodno izgleda. Meni to sađenje u kamenje izgleda uvijek prirodnije nego posude, bez obzira kako one lijepe bile. A tek šumice na onim pločama, ah  :lol:

Offline nix

Odg: Kamene posude, ploče za šumice
« Odgovori #20 : 28-03-2008, 15:46:28 »
i Pall me savjetovao da su šume stil najbolje za početnike, ali i izazov za iskusne. preporučio je naš grab, kako kaže, je odličan. evo link za njegovu realizaciju: http://walter-pall.de/hornbeameuropean_hornbeam_nr__8.jpg.dir/index.html

Offline Andrija Zokić

Odg: Kamene posude, ploče za šumice
« Odgovori #21 : 10-04-2008, 15:54:09 »
i Pall me savjetovao da su šume stil najbolje za početnike, ali i izazov za iskusne. preporučio je naš grab, kako kaže, je odličan. evo link za njegovu realizaciju: http://walter-pall.de/hornbeameuropean_hornbeam_nr__8.jpg.dir/index.html

To mi je Pallova najbolja šumica (ostale mi njegove nisu baš drage ali treba i uzeti u obzir i da su još debelo nedovršene) ... podsjeća me jako na onu od Karla Thiera:
http://internetbonsaiclub.org/index.php?option=com_smf&Itemid=133&topic=21368.0
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Aleksa

Odg: Kamene posude, ploče za šumice
« Odgovori #22 : 10-04-2008, 16:48:29 »
i Pall me savjetovao da su šume stil najbolje za početnike, ali i izazov za iskusne. preporučio je naš grab, kako kaže, je odličan. evo link za njegovu realizaciju: http://walter-pall.de/hornbeameuropean_hornbeam_nr__8.jpg.dir/index.html

To mi je Pallova najbolja šumica (ostale mi njegove nisu baš drage ali treba i uzeti u obzir i da su još debelo nedovršene) ... podsjeća me jako na onu od Karla Thiera:
http://internetbonsaiclub.org/index.php?option=com_smf&Itemid=133&topic=21368.0

Da, stvarno podsjeća... Samo, čini mi se da je Pall još 'neuredniji' po pitanju drva.  :smile:

Šumice od listopadnog drveca mnogo bolje izgledaju zimi nego ljeti (kada uglavnom liče na grmove).

Offline helleborus

Odg: Kamene posude, ploče za šumice
« Odgovori #23 : 11-04-2008, 08:41:35 »
Posuda za šumicu mi je odlična. Kako je fenomenalno složio kamenje i mahovinu u šumici. izgleda fantastično. Isto tako mi se čini da mu je stvarno ono prvo drvo jako, jako veliko. To ne znači da loše izgleda, možda malčice 'to mač'.
Točno kao što Aleksa kaže, u ljeto izgleda kao grm, nije mi ništa impresivno, jesen je puno, puno bolja, ili onako bez lišća. Ne znam može li se skidanjem listova topme doskočiti ili je to previše drva ma malom prostoru da se tako nešto može rješiti skidanjem listova.
Bez obzira ne sve, voljela bi tako nešto imati u vrtu i bila bi sebi najveća faca. Ova šumica mi je dala super ideju s podlogom za našu buduću šumicu. Kako je mrak složio različite vrste mahovina, koje se razlikuju u boji, veličini 'listića'... ma mrak.  :worthy:

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Kamene posude, ploče za šumice
« Odgovori #24 : 11-04-2008, 09:03:16 »
Zanimljivo i impresivno izgleda, ali smeta me loš pad promjera kod desnog drveta, drugog stabla po važnosti. Uostalom, loš pad promjera i kod prvog stabla. Previše stupasto mi je.  I ovo glavno. Doduše, ruku na srce, i glavno drvo u Pallovoj shemi mi je malo prejako, predominantno u slici. Ali, ipak, i jedno i drugo su zanimljivi projekti i vjerujem da će se još dosta mijenjati kroz vrijeme. Baš me zanima.

Offline helleborus

Odg: Kamene posude, ploče za šumice
« Odgovori #25 : 11-04-2008, 09:07:37 »
Zanimljivo i impresivno izgleda, ali smeta me loš pad promjera kod desnog drveta, drugog stabla po važnosti. Uostalom, loš pad promjera i kod prvog stabla. Previše stupasto mi je.  I ovo glavno. Doduše, ruku na srce, i glavno drvo u Pallovoj shemi mi je malo prejako, predominantno u slici. Ali, ipak, i jedno i drugo su zanimljivi projekti i vjerujem da će se još dosta mijenjati kroz vrijeme. Baš me zanima.


A kaj ti nije super kak je čovjek složio podlogu?! Ono na kaj  mi općenito u HR dosta malo poklanjamo pažnje. Kako je to 'podiglo' estetski cijelu kompoziciju.

Offline stipa0123456789

  • Član
  • ***
  • Postova: 172
  • Lokacija: Sapci kod Sl. broda
  • Total likes: 0
  • Lud ko siba
Odg: Kamene posude, ploče za šumice
« Odgovori #26 : 11-04-2008, 11:04:47 »
Kad vidim ove šume  :worthy: :worthy:. da ne sjedim pao bih na rit  :histerical: :histerical:
Kad bi ljudi na svijetu govorili samo pametno
nastala bi tišina.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Kamene posude, ploče za šumice
« Odgovori #27 : 11-04-2008, 13:55:55 »
Možete li pretpostaviti koje su dimenzije ove šumice??

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Kamene posude, ploče za šumice
« Odgovori #28 : 11-04-2008, 13:57:37 »
Jedna šminkerski uređena  :verycool:
pazi cveteke  :mdr:

Offline nix

Odg: Kamene posude, ploče za šumice
« Odgovori #29 : 11-04-2008, 14:03:15 »
to nje dlakenko to (prava) šuma!!!!!!!
 :great: 8) :worthy: :worthy: