Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Prijedlog  (Posjeta: 15214 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline DonQuijote

Odg: Prijedlog
« Odgovori #30 : 03-04-2008, 21:47:28 »
Što je definitivno šteta, jer ona je ipak najstariji živući Crnogorski bonsaista :love:

Offline Kume

Odg: Prijedlog
« Odgovori #31 : 03-04-2008, 23:04:44 »
ima 2008 godina :threatening: :P90: :diablo:

Offline josipivesic

Odg: Prijedlog
« Odgovori #32 : 14-04-2016, 18:18:21 »
Vrste možeš podijeliti na dvije osnovne, bjelogoricu i crnogoricu  i vaditi po Marijinom kalendaru. Ma ne treba ti ni kalendar jer ni sve godine nisu iste. Bitno je da vadiš u sezoni mirovanja, kad pupovi na bjelogorici počnu bubriti, to je pravi trenutak.
 
 T

cek...znaci nije prekasno ukoliko je vec pup poceo bubrit i zelenit? :svejedno:

Offline Marija

Odg: Prijedlog
« Odgovori #33 : 14-04-2016, 19:10:01 »
Vrste možeš podijeliti na dvije osnovne, bjelogoricu i crnogoricu  i vaditi po Marijinom kalendaru. Ma ne treba ti ni kalendar jer ni sve godine nisu iste. Bitno je da vadiš u sezoni mirovanja, kad pupovi na bjelogorici počnu bubriti, to je pravi trenutak.
 
 T

cek...znaci nije prekasno ukoliko je vec pup poceo bubrit i zelenit? :svejedno:

Cile, to su bonsai dosezi iz 2008. kada je bonsai scena tapkala u polumraku.

Vađenje kada pupovi krenu, ne i ne! Zašto biljku izlagat takvom stresu.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline josipivesic

Odg: Prijedlog
« Odgovori #34 : 14-04-2016, 19:36:53 »
 :ashamed: nemoj galamit ccc.... ma skonto sam nakon sto sam objavio od kada su ti postovi. evo da se pohvalim 9 ovosezonskih drvca se uspjesno probudilo  :jupi: osam grabova i jedna bukvica

Offline Marija

Odg: Prijedlog
« Odgovori #35 : 15-04-2016, 09:05:42 »
:ashamed: nemoj galamit ccc.... ma skonto sam nakon sto sam objavio od kada su ti postovi. evo da se pohvalim 9 ovosezonskih drvca se uspjesno probudilo  :jupi: osam grabova i jedna bukvica

Nema galame, samo nisam stavila par dražestnih smajlila ovog tipa :mdr: :tlab:  :na:
(jer sam bila u žurbi), pa je ispalo tako.

Super da su se probudili, ali znaš kako je s bonsaima, treba konstatna pažnja i gledanje što se događa, jer šanse za zez su ogromne do kraja sezone ....  :hihihi:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai