Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Grabovi za šumu  (Posjeta: 9151 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Grabovi za šumu
« : 06-04-2008, 20:33:02 »
A onda opet... fenomenalno nalazište yamadori grabova za šumicu. Mali!!! Gusti!!! Bršteni godinama!!! Obilje različitih debljina i visina. Jedan ljepši od drugog. A vade se jednim zamahom lopate. Toliko su gusti, kao da su već pripremani za sadnju u varijanti bonsai šume godinama. I samo dođeš i nabereš ih koliko hoćeš. Ovih cca 11 smo kopali možda sat vremena, uz odmore, pričanje i tumaranje tamo-amo. Gotov materijal. Fenomenalno.

Offline Andrija Zokić

Odg: Grabovi za šumu
« Odgovori #1 : 06-04-2008, 21:14:43 »
Ja nisam neki obožavatelj šumica moram priznati. Možda zato jer sam vidio samo 3-4 koje su me oduševile. Mislim da je dobru šumicu nenormalno teško napraviti i da traži veliko iskustvo. Čini mi se da bonsaista treba u životu napravit samo jednu kao krunu svoje karijere. ... normalno ovo su samo neki moji filmovi u glavi i nemojte ih shvatit ozbiljno. :gigle:
Vama dvoje želim sreću sa vašom idejom!
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline nix

Odg: Grabovi za šumu
« Odgovori #2 : 06-04-2008, 22:21:40 »
ja sam to pitao Palla, a on je rekao da je to idealan stil za početi, a preoporučio je naš grab... :great:

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Grabovi za šumu
« Odgovori #3 : 06-04-2008, 22:29:15 »
Ja nisam neki obožavatelj šumica moram priznati. Možda zato jer sam vidio samo 3-4 koje su me oduševile. Mislim da je dobru šumicu nenormalno teško napraviti i da traži veliko iskustvo. Čini mi se da bonsaista treba u životu napravit samo jednu kao krunu svoje karijere. ... normalno ovo su samo neki moji filmovi u glavi i nemojte ih shvatit ozbiljno. :gigle:
Vama dvoje želim sreću sa vašom idejom!
Pa da, čuj, zanimljivo mi je probati nešto novo. Evo, privlači me. A materijal je jednostavno dostupan.  Svaki bedak ima svoje veselje jel  :ludilo:

Offline Andrija Zokić

Odg: Grabovi za šumu
« Odgovori #4 : 06-04-2008, 22:32:03 »
Pa da, čuj, zanimljivo mi je probati nešto novo.

Onda ne sumnjam da će ispast dobro! :great:
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline nix

Odg: Grabovi za šumu
« Odgovori #5 : 06-04-2008, 22:35:44 »
moraš imati osjećaj za dubinu,moraš  dobro izjednačiti debljinu, visinu, udaljenost stabala, odnos susjednih krošnja te sveukupnu stabilnost. ovako nešto je rekao Pall; vjerojatno sam nešto zaboravio, ali eto..
sretno ;) ;)

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Grabovi za šumu
« Odgovori #6 : 06-04-2008, 22:42:37 »
moraš imati osjećaj za dubinu,moraš  dobro izjednačiti debljinu, visinu, udaljenost stabala, odnos susjednih krošnja te sveukupnu stabilnost. ovako nešto je rekao Pall; vjerojatno sam nešto zaboravio, ali eto..
sretno ;) ;)
Sve to već odavno znamo...nema potrebe sada razbijati glavu. Oni će sada odmirovati svoje u zasebnim kanticama...pa onda slijedeće godine...

Offline nix

Odg: Grabovi za šumu
« Odgovori #7 : 06-04-2008, 22:48:21 »
znam ja da vi znate............inače me taj stil jako privlači, samo još nisam našao dovoljno zadovoljavajućih grabova
ali traži se, traži  :whoot: :whoot: :yupi:

Offline helleborus

Odg: Grabovi za šumu
« Odgovori #8 : 07-04-2008, 08:06:35 »
Mene jako privlače šumice. Nekak mi je to posebno. Kao dio pejzaža premješten u vrt. Puno mi je veći dojam kompletnosti i priče nego s pojedinim drvima. Valjda sam ja takva. Bilo je šteta i propustiti ovu priliku kad nađeš livadu s tolikim brojem gotovih drva za to. Mario veli da je okolo vidio puno tragova srna i ko zna kakvih sve životinja (tam ih navodno hrane lovci ili ko već). Tak da se na njima vidi da su pobrštene. To je jedan prilično travnati dio, ne bi rekla da se radi o šumi i čudno nam je bilo da grabovi ostaju tako mali, niski i gusti. Nisu oni ni tako tanašni. Meni se čini kao idealni za šumicu. Čak imaju gotovo svi po jednu stranu bez grana. Kao da ti namecu koji dio šume žele biti. Mislim da će najteži dio biti smisliti posudu u koju će se slagati iduće godine. Neka privremena će se još nekak sklepati. Trebat će nać nešto 60tak cm dugačko i 15tak cm duboko za početak (iduće godine), ali trajna???!!!  :umm:

Offline Marija

Odg: Grabovi za šumu
« Odgovori #9 : 07-04-2008, 08:21:11 »
Ajmo ljudi kakve su to glupaste priče o šumici ....  :tup:
nemojmo se zavaravati, ovi grabovi su samo kulisa ispred koje se nalazi Helle sa svojom NOVOM frizurom. Eh, koliko slika i nitko nije primijetio ....  :threatening:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline helleborus

Odg: Grabovi za šumu
« Odgovori #10 : 07-04-2008, 08:37:50 »
Ajmo ljudi kakve su to glupaste priče o šumici ....  :tup:
nemojmo se zavaravati, ovi grabovi su samo kulisa ispred koje se nalazi Helle sa svojom NOVOM frizurom. Eh, koliko slika i nitko nije primijetio ....  :threatening:

A fala bogu da je netko skužio!!!!

Čuj, kopaju jučer Čajko i S nekaj oko potoka uz našu kuću, grade dečki škarpu, a kad ono dolazi mačka... Baca im zavodnički pogled s lepršavom frizurom. Glumica iz 80-tih je tamo (tako bar Čajko kaže). S se skoro utopio u potoku kak mu se zamantalo kad me vidio. Čajac si se nekoliko put dobro opalio po prstima kad je zabijao čavle jer više nije bio koncentriran na posao, a S je bio mokar do guzice jer nije skužio dublje dijelove potoka u koje je propadao gledajući prema 'glumici'. Ne brinite, sve je u redu, posle sad ga utoplila.    :verycool:

Offline Goran Cajko

Odg: Grabovi za šumu
« Odgovori #11 : 07-04-2008, 11:06:20 »
a vi procjenite sami !!!

Offline helleborus

Odg: Grabovi za šumu
« Odgovori #12 : 07-04-2008, 11:11:33 »
a vi procjenite sami !!!

čekaj, čekaj... to je ona slika prije, a sad stavi poslije!!!!

Offline gal

Odg: Grabovi za šumu
« Odgovori #13 : 07-04-2008, 11:15:27 »
... dobar materijal! Ostavit ćete ga tako ili ipak malo prikratiti? Šumica je sigurno veliki izazov, a da bi dobro izgledala tu treba imati vjerojatno ogromno teoretsko znanje (što Seba pretpostavljam i ima) pa jedva čekam kako će to izgledati. Ja neke svoje prvotne mališane čuvam u nadi da ih jednom također iskoristim za kakvu mini šumicu - ako uspije vama zatražit ću tada vašu pomoć... premda sam malo skeptik jer sam vidio možda tri - četiri šumice koje su mi se svidjele.

Offline Andrija Zokić

Odg: Grabovi za šumu
« Odgovori #14 : 07-04-2008, 11:22:42 »
a vi procjenite sami !!!

Oh Bože! :lauhhing:
andbonsai.com ~ andbonsai studio