Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Jesu li krenuli pupovi?  (Posjeta: 57700 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline gal

Odg: Jesu li krenuli pupovi?
« Odgovori #15 : 08-04-2008, 09:01:02 »
Ni jasen, ni hrast. A bome ni bukve. Samo su ostryje i grabovi malko krenuli. I to jedva. Bar tam gore di smo kopali.

Da, zanimljivo je i to da su kod mene krenule i bukve i hrastovi koje sam vadio na Medvednici, dok bukva i hrastovi sa Žumberka tek lagano napinju pupove. Onaj hrast kojem si gledala listiće, je s Medvednice.

I nama je hrast kojeg je donio Zoki propupao (taj je od negdje prema Sisku gdje ima viksu), ali ovi sa Ž niš. Zapravo da budem točnije, napinju se. Malo se vidi i zelenog na vrhu ispod ljusaka  :yupi:

...kod mene slično. Stara drva: Jasen, bukve, hrastevi ništa. Grabovi onaj iz Kaštela skroz prolistao, ostali su poluotvoreni. Crni borovi otvaraju pupove, a crveni (sylvestris) već imaju svijeće po par cm duge. Borovnice tjeraju ko lude.
Novoizvađena drva:  Drijenovi otvaraju pupove, a prošlogogodišnji je već i prolistao. Na grabovima se pojavljuju spavajući pupovi, a prošlogodišnji pupovi su još zatvoreni, glog isto otvara pupove, novi hrastevi su ćak i malo više nabubrili od lanjskih (premda na novoizvađenim drvima to automatski ne znaći i da su se primila).. i tako to kod mene.

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Jesu li krenuli pupovi?
« Odgovori #16 : 08-04-2008, 09:14:11 »
Imam dojam da je ovo proljeće baš nekako hladno i ružno, s malo sunca. Stalno kiša i snijeg i oblaci, a već je skoro pola četvrtog mjeseca!!! Ja se sjećam kako sam redovito vadio grabove polovicom drugog mjeseca i bili su već otvorenih pupova i listići su visjeli van!

Offline Marija

Odg: Jesu li krenuli pupovi?
« Odgovori #17 : 08-04-2008, 09:30:15 »
Kod nas u vrtu je manje - više sve krenulo, prve zelenike i masline još prije 20-ak dana, pa grabovi, jasenovi .... planike koje smo izvadili prije 20-ak dana su isto tako krenule .... neke zelenike izvađene ove godine .... dok ostale izvađene ove godine još čekamo ...

U prirodi je sve krenulo, ima lista, cvjeta ... osim hrastova, oni po običaju kreću zadnji.  :smile:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Jesu li krenuli pupovi?
« Odgovori #18 : 08-04-2008, 09:33:23 »
...osim hrastova, oni po običaju kreću zadnji.  :smile:

Ne pratim običaje, al u Bistri su hrastovi krenuli (prije 5-10 dana) jednako kao i bukve i grabovi. Mislim po šumama.  :mdr:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Jesu li krenuli pupovi?
« Odgovori #19 : 08-04-2008, 09:36:09 »
... Crni borovi otvaraju pupove, a crveni (sylvestris) već imaju svijeće po par cm duge. Borovnice tjeraju ko lude.

Moji crni spavaju i ne trzaju, sylvestris tjera na sve strane kao i juniperusi i pice.

Offline Marija

Odg: Jesu li krenuli pupovi?
« Odgovori #20 : 08-04-2008, 09:38:08 »
A da stavimo malo slika, ovako je dosadno  :hihihi:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Jesu li krenuli pupovi?
« Odgovori #21 : 08-04-2008, 09:41:01 »
Sad kad je pokrenuta tema.... ima smisla  :mdr:
Fotkam danas popodne ak mi vrjeme dozvoli  :great:

Offline Andrija Zokić

Odg: Jesu li krenuli pupovi?
« Odgovori #22 : 08-04-2008, 12:19:39 »
Jasen i grab :smile:
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Aleksa

Odg: Jesu li krenuli pupovi?
« Odgovori #23 : 08-04-2008, 14:31:24 »
Jasen i grab :smile:

Stanje je slicno i ovamo, grabovi su uveliko krenuli, lipe i ostalo... Za grab na selu cu da vidim kad odem za vikend, gore uvijek sve kasnije krece tako da se nadam da cu stici da ga presadim i da izvadim jos koje drvo...  :smile:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Jesu li krenuli pupovi?
« Odgovori #24 : 09-04-2008, 07:55:46 »
Evo kak to kod mene izgleda.... ja zadovoljan  :verycool:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Jesu li krenuli pupovi?
« Odgovori #25 : 09-04-2008, 07:57:03 »
...

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Jesu li krenuli pupovi?
« Odgovori #26 : 09-04-2008, 07:57:59 »
....

Offline helleborus

Odg: Jesu li krenuli pupovi?
« Odgovori #27 : 14-04-2008, 11:11:40 »
Jučer je S detaljnije pručavao naša drva. Nazvao me i rekao da misli da su neka gotova. Onaj njegov grab kaj ga je imao na izložbi u Kaštelama niako da otvori pupove što je jako čudno. Malo je krenuo kad je ono bilo lijepo vrijeme i onda je stao kad je zahladnilo i sad nikam. Sumnja da se smrznuo. Nemam pojma i ne želim u to vjerovati.
Drugo je ona 'moja' ostryja s onim zadebljanjem koju smo nosili sad na Palla, ona kaj je bila prva na stolu za kritiku. Još nije počela tjerati iako su sve druge ostryje već krenule, čak i neke koje su imaje 10x manje korijena. U šoku sam. Zapravo ne vjerujem niti za jedno da s nije primilo. Bože kak mi teško pada. Mislila sam da me neće tak pogađati  :blush: :frown:
Treće je jedan pinus koji se počeo žutiti, doduše samo neke grane pa se nadam da će ove druge biti ok.
I četzvrto je bukova šumica tak ju mi zovemo a zapravo je raft. Ona je već 2 godine u posudi  ne dirana i bila je super. Onda ju je u veljači S presadio u pliću posudu i israo sve korijenje. Možda je to sve bilo prerano jer je posle bilo jak, jako zima, a možda samo nekaj filozofira pa će još krenuti, nemam pojma. One je tako lijepa.  :love:
I na kraju naša bukva s kamena.   :love: :blush:  :blush:  :blush: Znam da gore na Žumberku bukve još debelo spavaju tak da se nadam da nije krenula zato kaj joj genetika govori da još nije vrijeme. Ne moram pričati koliko se jadno osjećam zbog nje.
Inače sve su one još jako zelenih grana tak da čovjek ne zna da je već vrijeme ne bi se previše brinuo. Onda računam da je ovo jedno od najgorih i najhladnijih proljeće kojih se sjećam u životu i da smo mi još skroz pod brdom u 'zoni sumraka'.... Nadam se da ipak neće sve ispasti tako.

Inače hrastovi su super, bar za sad, i neke druge biljke za koje smo bili najskeptičniji su počele pupati, ali za neke ne mogu vjerovat da neće, pa neće.

Kak vama stoje stvari s biljkama?

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Jesu li krenuli pupovi?
« Odgovori #28 : 14-04-2008, 11:22:24 »
I moje ostrye sa Ž izgledaju uspavanije od onih s Grobnika. Mislim da nema mjesta zabrinutosti!!!
Bukva sa Ž je tek jučer počela otvarati pupove, dok su one sa Sljemena već 10 dana u listu. Što si i vidjela.
Ne se sekiraj, za par dana će sve biti drugačije  :great:

Offline Andrija Zokić

Odg: Jesu li krenuli pupovi?
« Odgovori #29 : 14-04-2008, 11:24:32 »
Teško je ostati hladan kada se dobra stabla ne prime. Bojim se da se nama smrdljika i koštela nisu primile. :frown:
andbonsai.com ~ andbonsai studio