Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Jesu li krenuli pupovi?  (Posjeta: 57721 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Aleksa

Odg: Jesu li krenuli pupovi?
« Odgovori #60 : 15-05-2008, 12:29:29 »
UH UH UH!!!!!  :beurk: :beurk: :beurk: :worthy:



Definitivno počinjem da pišem studiju o uticaju 'žena_u_godinama' na bonsai drva.  :verycool:

Offline Marija

Odg: Jesu li krenuli pupovi?
« Odgovori #61 : 15-05-2008, 14:15:43 »
Ta zelenika je u onoj posudi što je Seba mjerkao za kupit .... nije dugo ostala prazna  :mdr: :mdr:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Andrija Zokić

Odg: Jesu li krenuli pupovi?
« Odgovori #62 : 15-05-2008, 15:13:14 »
Ta zelenika je u onoj posudi što je Seba mjerkao za kupit .... nije dugo ostala prazna  :mdr: :mdr:

To je normalno samo privremena posuda.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Jesu li krenuli pupovi?
« Odgovori #63 : 04-06-2008, 11:42:31 »
Dakle svima je krenulo, ono što je za to bilo spremno…
Vlaga i toplina koja nas (barem u Bistri) je zahvatila, klimu je približila tropskoj. Sve ono što je krenulo od drugog do četvrtog mj. sad je krenulo ponovno. Grabovi, breze, hrastovi, brijestovi… bacili su svu silu povratnih pupova po deblu i granama. Čak su i vrhovi koje sam na nekim biljkama skurio nepažljivim prihranjivanjem (ili je to napravio vjetar) potjerali nove i obilne izbojke. Borovi su u samo 3-4 dana duplo povećali svijeće, a neki su bacili i spavajuće pupove. Vjerovali ili ne, na dvije gole grane bora, pojavili su se pupovi. Kakva je situacija kod vas?

PS
Bukve kakve su bile takve su i ostale.

Offline Goran Cajko

Odg: Jesu li krenuli pupovi?
« Odgovori #64 : 04-06-2008, 13:02:11 »
Definitivno se ovih dana vidi napredak u rastu, al nemogu reč da je ko kod tebe...

Offline gal

Odg: Jesu li krenuli pupovi?
« Odgovori #65 : 04-06-2008, 14:18:32 »
Dakle svima je krenulo, ono što je za to bilo spremno…
Vlaga i toplina koja nas (barem u Bistri) je zahvatila, klimu je približila tropskoj. Sve ono što je krenulo od drugog do četvrtog mj. sad je krenulo ponovno. Grabovi, breze, hrastovi, brijestovi… bacili su svu silu povratnih pupova po deblu i granama. Čak su i vrhovi koje sam na nekim biljkama skurio nepažljivim prihranjivanjem (ili je to napravio vjetar) potjerali nove i obilne izbojke. Borovi su u samo 3-4 dana duplo povećali svijeće, a neki su bacili i spavajuće pupove. Vjerovali ili ne, na dvije gole grane bora, pojavili su se pupovi. Kakva je situacija kod vas?

...konačno ti kiša dovoljno zalila biljke! Jesam ti rekao da ti je sve presuho!   :hihihi:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Jesu li krenuli pupovi?
« Odgovori #66 : 04-06-2008, 14:21:16 »
...konačno ti kiša dovoljno zalila biljke! Jesam ti rekao da ti je sve presuho!   :hihihi:


Sad bi si nos odgrizel ....  :tup:
 :na:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Jesu li krenuli pupovi?
« Odgovori #67 : 04-06-2008, 14:24:12 »
Gal, svaka ti čast. Dobro si rekel da je onaj jakomidragi bor živ... ima svijeće ko moj palac  :great:

Offline gal

Odg: Jesu li krenuli pupovi?
« Odgovori #68 : 04-06-2008, 14:30:38 »
Gal, svaka ti čast. Dobro si rekel da je onaj jakomidragi bor živ... ima svijeće ko moj palac  :great:

Super!

Offline DonQuijote

Odg: Jesu li krenuli pupovi?
« Odgovori #69 : 04-06-2008, 14:36:03 »
..konačno ti kiša dovoljno zalila biljke! Jesam ti rekao da ti je sve presuho!   :hihihi:

Ista stvar je i sa mojom azalejom. :srami se:
Od kada sam vidio kako se preporodila nakon tri, četiri, kišna dana, zalijevam je dvostruko više nego prije i to joj nenormalno paše

Offline gal

Odg: Jesu li krenuli pupovi?
« Odgovori #70 : 04-06-2008, 14:41:55 »
... oba ste bila na Pallu i niste zapamtili pouku o agrasivnom zalijevanju...  :tup:  :lol:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Jesu li krenuli pupovi?
« Odgovori #71 : 04-06-2008, 14:47:31 »
... oba ste bila na Pallu i niste zapamtili pouku o agrasivnom zalijevanju...  :tup:  :lol:

Koja si ti mustra....  :mdr:
Došel si kad je bil najtopliji dan u kojem sam biljke ujutro obilno zalijal, a kak nemam automatsko zaljevanje, nisu se zalile same dok sam bil na poslu, a ni ja kad sam došel doma jer mi je Majstor bil na vratima.... i sad me imaš razloga ovak cimati  :threatening:

Offline gal

Odg: Jesu li krenuli pupovi?
« Odgovori #72 : 04-06-2008, 14:53:21 »
Koja si ti mustra....  :mdr:
Došel si kad je bil najtopliji dan u kojem sam biljke ujutro obilno zalijal, a kak nemam automatsko zaljevanje, nisu se zalile same dok sam bil na poslu, a ni ja kad sam došel doma jer mi je Majstor bil na vratima.... i sad me imaš razloga ovak cimati  :threatening:

 :ludilo:

Offline DonQuijote

Odg: Jesu li krenuli pupovi?
« Odgovori #73 : 04-06-2008, 15:07:56 »
... oba ste bila na Pallu i niste zapamtili pouku o agrasivnom zalijevanju...  :tup:  :lol:
Je, al sam ja filozofiral. Te je azalea nešto posebno, te zemlja nije porozna pa se vlaga zadržava a ne želim da mi korijen trune,  te ovo te ono. Sada sam je presadio, napravio poroznu mješavinu i zalijevam agresivno dvaput dnevno i zeleni se veselo sve više i bolje.

Offline nix

Odg: Jesu li krenuli pupovi?
« Odgovori #74 : 04-06-2008, 21:46:25 »
vi i vaše azeleje  :mdr: :mdr:
što je tako posebno s njima, moram probat  :hihihi: