Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Vađenje bora iz kamena  (Posjeta: 10319 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Kume

Vađenje bora iz kamena
« : 13-04-2008, 15:06:15 »
Ovo je jedan bor koji mi je oduzeo dah kad sam ga vidio ako ste zainteresirani imam jos slika

Offline istefano

Odg: Vađenje bora iz kamena
« Odgovori #1 : 13-04-2008, 15:35:08 »
jedino ako mislis korititi dinamit da ga izvadis van :hihihi:

Offline Andrija Zokić

Odg: Vađenje bora iz kamena
« Odgovori #2 : 13-04-2008, 16:15:51 »
Ovo je jedan bor koji mi je oduzeo dah kad sam ga vidio ako ste zainteresirani imam jos slika

Stavi još slika. Marija je uspješno izvadila jedan takav alepski bor nakon štemanja i 2 godine zakorijenjivanja. To je isto alepski bor?
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Kume

Odg: Vađenje bora iz kamena
« Odgovori #3 : 13-04-2008, 17:22:01 »
Ovo je jedan bor koji mi je oduzeo dah kad sam ga vidio ako ste zainteresirani imam jos slika

Stavi još slika. Marija je uspješno izvadila jedan takav alepski bor nakon štemanja i 2 godine zakorijenjivanja. To je isto alepski bor?
jedino ako mislis korititi dinamit da ga izvadis van :hihihi:
tu ti je tanki sloj betona tako da mislim da cu ga ipak uspit izvuć. a ja isto mislim da je alepski.
Ako ko ima kakvu ideju neka slobodno kaže?!?!

Offline stipa0123456789

  • Član
  • ***
  • Postova: 172
  • Lokacija: Sapci kod Sl. broda
  • Total likes: 0
  • Lud ko siba
Odg: Vađenje bora iz kamena
« Odgovori #4 : 13-04-2008, 17:26:18 »
Već sam ti reko pola kg plastičnog exploziva i sve leti u zrak. :histerical: :histerical:
Kad bi ljudi na svijetu govorili samo pametno
nastala bi tišina.

Offline Kume

Odg: Vađenje bora iz kamena
« Odgovori #5 : 13-04-2008, 17:30:03 »
Već sam ti reko pola kg plastičnog exploziva i sve leti u zrak. :histerical: :histerical:
heheh C4, ili moras imat veze u al-Qaidi

Offline Aleksa

Odg: Vađenje bora iz kamena
« Odgovori #6 : 13-04-2008, 20:47:50 »
Već sam ti reko pola kg plastičnog exploziva i sve leti u zrak. :histerical: :histerical:
heheh C4, ili moras imat veze u al-Qaidi


Mislim da ćeš ga teško izvaditi. Borovi nisu kao listopadna drva da se mogu izvući i preživjeti i sa većim oštećenjima korijena. Sa njima se more biti vrlo pažljiv, pogotovo kada je tako star primjerak u pitanju. Moj ti je predlog da probaš da ga zakorijeniš pa tek onda vadiš.

Offline DonQuijote

Odg: Vađenje bora iz kamena
« Odgovori #7 : 13-04-2008, 22:13:07 »
A mogao bi se tu kriti još jedan problem  estetske prirode. Naime ovo zadebljanje je nastalo točno iznad tog betona, drvo prolazi kroz pukotinu u betonu i tu nije moglo rasti pa ćeš vjerovatno vidjeti, kad razbiješ beton da se ispod ovog zadebljanja stablo stanjuje, to će izgledati kao da nasred debla imaš kuglu, dole tanko, gore tanko a u sredini kugla.
 Naišao sam na jedan takav primjerak i odustao od vađenja kada sam vidio što  i kako je  dolje. Doduše nije bio ni približno debeo kao ovaj tvoj. Nadam se da griješim.

Offline Aleksa

Odg: Vađenje bora iz kamena
« Odgovori #8 : 13-04-2008, 22:19:11 »
A mogao bi se tu kriti još jedan problem  estetske prirode. Naime ovo zadebljanje je nastalo točno iznad tog betona, drvo prolazi kroz pukotinu u betonu i tu nije moglo rasti pa ćeš vjerovatno vidjeti, kad razbiješ beton da se ispod ovog zadebljanja stablo stanjuje, to će izgledati kao da nasred debla imaš kuglu, dole tanko, gore tanko a u sredini kugla.
 Naišao sam na jedan takav primjerak i odustao od vađenja kada sam vidio što  i kako je  dolje. Doduše nije bio ni približno debeo kao ovaj tvoj. Nadam se da griješim.
To je i meni palo na pamet ali sa borovima stvarno nemam nikakvog iskustva.

Offline Andrija Zokić

Odg: Vađenje bora iz kamena
« Odgovori #9 : 13-04-2008, 22:27:16 »
Gotovo sigurno se stanjuje, pa bi ga trebalo u posudu posaditi da mu je to zadebljanje dopola u zemlji, ali i tako mi se čini da ne bi izgledao skroz skladno. Drvo je jako zanimljivo ali mi se čini da je to zadebljanje presnažno i prenaglo se sužava za materijal za bonsai.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Kume

Odg: Vađenje bora iz kamena
« Odgovori #10 : 13-04-2008, 22:28:16 »
da ali koliko poznam teren ja mislim da su korjeni vodoravni :question:

Offline Andrija Zokić

Odg: Vađenje bora iz kamena
« Odgovori #11 : 13-04-2008, 22:34:31 »
da ali koliko poznam teren ja mislim da su korjeni vodoravni :question:

Izvadio si već neki bor iz betona sa vodoravnim korijenjem???!!! :sarcastic:
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Kume

Odg: Vađenje bora iz kamena
« Odgovori #12 : 13-04-2008, 22:36:41 »
da kad sam ih bzvz čupao

Offline Kume

Odg: Vađenje bora iz kamena
« Odgovori #13 : 13-04-2008, 22:38:40 »
da ali koliko poznam teren ja mislim da su korjeni vodoravni :question:

Izvadio si već neki bor iz betona sa vodoravnim korijenjem???!!! :sarcastic:
pazi ovo ti je naplov za vodu koji je izgrađen prije 79 godina rađen je u 3 sloja  između kojih je šljunak (beton ,šljunak,beton) pa se nadam da je on tu na jednom od slojeva

Offline helleborus

Odg: Vađenje bora iz kamena
« Odgovori #14 : 14-04-2008, 10:57:43 »
Predlažem čajkomlat. Taj vadi sve iz svega. Obrati se Mariu za detalje kad bi mogli ti čudotvorni 'uređaji' biti gotovi.