Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Radni stol - "okretalica"?  (Posjeta: 121000 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Marija

Odg: Radni stol - "okretalica"?
« Odgovori #90 : 04-06-2008, 15:14:04 »
Ako je netko možda kojim slučajem nestrpljiv u išćekivanju HRAM-D/OVPZRP 15052008 okretalice, .....
Ma neeeee, bože oslobodi  :tlab: :tlab: :tlab:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Radni stol - "okretalica"?
« Odgovori #91 : 04-06-2008, 15:16:20 »
Ako je netko možda kojim slučajem nestrpljiv u išćekivanju HRAM-D/OVPZRP 15052008 okretalice, .....
Ma neeeee, bože oslobodi  :tlab: :tlab: :tlab:


Ufff... sad mi je lakše  :suicid:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Radni stol - "okretalica"?
« Odgovori #92 : 06-06-2008, 08:30:06 »
Ovo što vidite, vidjet ćete samo ovdje i nitko na ovome neće raditi i nema cijenu. Ovo je sirovi prototip na kojem se tek sad vidi kaj treba promijeniti u cijelosti, a kaj treba doraditi/preraditi.
Krenimo od nogu, moraju i biti će postavljene u donjem dijelu 10 cm šire od ploče koja je sada 50 cm, dakle fi nogu na tlu bit će 70 cm.
Manji krug s rupicama služi za podizanje gornje ploče koja miruje dok je mi podižemo (ne okreče se). Taj sistem je dobar no nepotreban i povećava cijenu za 300 kn. Osim cijene, nestabilnije je jer imamo dodatni spoj koji potencira klimatanje, malo ali nepotrebno. Taj kotač će se preseliti u gornji dio navojne šipke i biti fiksiran za nju, biti će veći od ovog (kako bi bio dostupniji ispod velike ploče). Dakle dobit ćemo funkcionalnost i ostati sa 300 kn više u džepu.
Sistem okretanja glavne ploče je izveden fenomenalno i to radi besprijekorno. Ispod ploče treba još montirati par kuka za koje će se moći pričvrstiti posuda (ako zatreba)
Kočnice koje su sad izvedene dosta šlampavo, biti će estetski dorađene,
E sad navoj, istina da ovaj hod navoja kakav vidite zahtjeva podosta okretanja, barem se meni tak čini, ako se ne varam, hod mu je 3,2 mm. Možemo tražiti hod od 5 mm, dobiti malo na brzini i platiti 150 kn više jer se u tom slučaju osim navojne šipke, mora tokariti i prihvatna matica. U ovom slučaju matica je kupljena, a šipka tokarena.
Recite da li je 1 min. puno vremena da se ploča iz najniže digne u najvišu točku, ako je, onda nas to košta 150 kn više i uštedjet ćemo po mojoj procjeni oko 20 sek. Mislim si da kad već odredimo visinu za drvo na kojem radimo, ako ga trebamo podići ili spustiti, to ćemo napraviti u nekih 20 cm hoda, a to vremenski nije puno, mislim gore dolje.
Boja okretalice će biti crna.

Evo napokon i cijene:
Model sa svim preradama koje sam spomenuo koštat će 650 kn
Model sa navojem hoda 5 mm koštat će 800 kn


Nadam se da sam bar donekle uspio objasniti kako stvar funkcionira. Čekam pitanja prijedloge i primjedbe, sugestije i …. navalite!

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Radni stol - "okretalica"?
« Odgovori #93 : 06-06-2008, 08:43:10 »
Zaboravih...
Pločice na nogama će biti veče i imat će rupu za eventualni klin u zemlju ili tak nešto!

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Radni stol - "okretalica"?
« Odgovori #94 : 06-06-2008, 09:38:34 »
Viš, viš, ova ploča gore na stolu je super. Mogao bi mi taj tvoj frajer napraviti od takve ploče poklopac za šaht pored kuće! Baš mi to treba.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Radni stol - "okretalica"?
« Odgovori #95 : 06-06-2008, 09:40:51 »
Viš, viš, ova ploča gore na stolu je super. Mogao bi mi taj tvoj frajer napraviti od takve ploče poklopac za šaht pored kuće! Baš mi to treba.

Katastrofa..., ja se potrgal da dođem do ove faze okretalice, a on meni o šahtu  :tup:

Offline DonQuijote

Odg: Radni stol - "okretalica"?
« Odgovori #96 : 06-06-2008, 10:01:29 »
Stvarno si se potrudio i vidim, razrađuješ svaki pojedini detaljčić :worthy:

Offline sivac68

Odg: Radni stol - "okretalica"?
« Odgovori #97 : 06-06-2008, 10:29:40 »
kada se kotač sa rupicama preseli na gornji dio navojne šipke i fiksira za nju hoće li onda gornja ploča pri podizanju i dalje mirovat
ZDRAVI BILI !!!

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Radni stol - "okretalica"?
« Odgovori #98 : 06-06-2008, 10:35:52 »
kada se kotač sa rupicama preseli na gornji dio navojne šipke i fiksira za nju hoće li onda gornja ploča pri podizanju i dalje mirovat

Da! Mirovat će!
Vidim da si studiozno pročitao i primjetio  :great:

Offline Goran Cajko

Odg: Radni stol - "okretalica"?
« Odgovori #99 : 06-06-2008, 10:40:25 »
kada se kotač sa rupicama preseli na gornji dio navojne šipke i fiksira za nju hoće li onda gornja ploča pri podizanju i dalje mirovat

Da! Mirovat će!
Vidim da si studiozno pročitao i primjetio  :great:

nekužim baš...

kak će se onda podizat?

Offline Goran Cajko

Odg: Radni stol - "okretalica"?
« Odgovori #100 : 06-06-2008, 10:44:50 »
i zakaj nezavari još jednu maticu na donji dio puškice po kojoj se šipka spušta, a da ova manja ploča služi kao kočnica.
jer ova šaraf koji sad služi kao kočnica neminovno će strugat po navoju...

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Radni stol - "okretalica"?
« Odgovori #101 : 06-06-2008, 11:09:03 »
kada se kotač sa rupicama preseli na gornji dio navojne šipke i fiksira za nju hoće li onda gornja ploča pri podizanju i dalje mirovat

Da! Mirovat će!
Vidim da si studiozno pročitao i primjetio  :great:

nekužim baš...

kak će se onda podizat?

Vjeruj, ploča stola će mirovat. Ploča je na lagerima !

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Radni stol - "okretalica"?
« Odgovori #102 : 06-06-2008, 11:12:01 »
i zakaj nezavari još jednu maticu na donji dio puškice po kojoj se šipka spušta, a da ova manja ploča služi kao kočnica.
jer ova šaraf koji sad služi kao kočnica neminovno će strugat po navoju...

Evo ponovo kad nisi pažljivo čitao...

Kočnice koje su sad izvedene dosta šlampavo, biti će estetski dorađene   ..zbog boljeg razumijevanja dodajem... i funkcionalno!

Offline helleborus

Odg: Radni stol - "okretalica"?
« Odgovori #103 : 06-06-2008, 11:37:55 »
Nemrem reći da se baš kužim u svo ono s šafarima i inim detaljima, ali moram, reći da mi se na prvi pogled stol jako jako sviđa. Vjerujem da kad si ti iz blizine to gledao da si pazio, kao što ti i tvoja narav nalaže - sitničavost i težnja savršenstvu u svemu - na sve važne detalje. Cijena mi se čini vrlo dobra za tako nešto, posebno ako usporedim s onima koje vladaju van naše zemlje. Boja super. A ni u funkcionalnost ne sumnjam. Jako mi se čini važnim da ne klimata.
Kaj se tiče onih milimetara, mislim da mi nisu važni. uostalom kad jednom namjestiš stol ostat će vjerojatno za to drvo u tom položaju. Noge svakako šire i dobro je da imaju rupe da se učvrsti kad radiš na travi koja nije savršeno ravna (nek onda doda tome i neki klin kojim možemo to učvrstiti a koji je negdje lagano pričvršćen na stolcu a da ne smeta za manevriranje).

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Radni stol - "okretalica"?
« Odgovori #104 : 06-06-2008, 11:47:16 »
Hvala duda na vjerovanju u mene  :love:

Ovo o milimetrima mislim tak i ja no nek do subote napravi sve izmjene pa budemo vidli. Kad doradi predloženo, cijena će biti vrlo popularna u odnosu na to kaj dobivamo. Vidjet ćemo kaj s klinovima, oni su manji problem pa ostaju za kraj.
Hvala!