Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Radni stol - "okretalica"?  (Posjeta: 121013 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Radni stol - "okretalica"?
« Odgovori #120 : 06-06-2008, 15:38:58 »
Ne mora ići na navoje i ne vidim da bi to bitno poskupilo čitavu stvar. Umjesto da stope zavari na noge, zavari ih na jedan broj manju cijev koja se onda umetne u noge. Nekoliko rupica, jedan klin kojim određuješ dubinu i to je to

Čuo sam se s Majstorom... u ponedjeljak ću priopčiti rezultat.
Da Done, cjev u cjev... kužim ja tebe, ali ne zaboravi da svaki dodatni spoj oduzima od stabilnosti. Jedno je kad je stol spušten do kraja i na njemu drvo, a drugo kad ga digneš na 80 cm, onda se svaki i najmanji luft, osjeti puno više. Budemo vidli, možda je izvedivo za sitnu lovu.

Offline sivac68

Odg: Radni stol - "okretalica"?
« Odgovori #121 : 06-06-2008, 15:43:17 »
mislin da za ovo produživanje nožica nema potribe :dunno:
aleksa je to objasnija na drugoj stranici ove teme
ZDRAVI BILI !!!

Offline sivac68

Odg: Radni stol - "okretalica"?
« Odgovori #122 : 06-06-2008, 15:44:26 »
evo;

možda bi se na ovaj sistem mogla dodati i četvrta nogica??!!

Kada bi se dodala još jedna nožica stolica bi izgubila na stabilnosti. A evo i zašto:

Kao što je poznato iz, meni drage, matematike, 3 tačke određuju jednu ravan. Tronožac ima 3 noge, i samim tim 3 oslone tačke i on će ostati stabilan i na ravnoj i na neravnoj površini. (Probajte, nikada se neće klimati, na čemu god stajao). Međutim, kada su u pitanju četiri noge imamo jednu tačku viška i takva konstrukcija može stajati samo na ravnoj površini. Primjer je sto(l), ako stoji na hrapavoj podlozi klimaće se i moraćete da mu podupirete jednu nogu (onu tačku viška). (Ovo sam zapamtio na jednom od rijetkih časova matematike na kojim sam slušao profesora)

Naravoučenije: Da bi bile stabilnije, svim stolovima i stolicama u kući otkinite jednu nogu...  :lol: :lol: :lol:

 :teacher:

ZDRAVI BILI !!!

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Radni stol - "okretalica"?
« Odgovori #123 : 06-06-2008, 15:50:48 »
mislin da za ovo produživanje nožica nema potribe :dunno:
aleksa je to objasnija na drugoj stranici ove teme

Nije ih potrebno produživati. To kaj je Aleksa objasnil je točno, no evo primjer kod mene doma, cijelo mi dvorište ima lagani pad i ako ne podmetnem dašćicu pod barem jednu od tri noge stola, ploča stola neće biti vodoravna. Kad je Don spomenuo podešavanje, odmah sam odvrtio neka riješenja u glavi. No može se i bez toga, kak sam rekao, vidjet ćemo!

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Radni stol - "okretalica"?
« Odgovori #124 : 06-06-2008, 16:05:32 »
Ahaaaa, dakle štovano pučanstvo, Marija je mišlju, slikom i tekstom, zorno prikazala kako će izgledati položaj nogu na...
HBF-HRAM bonsai stolu

 :love:

Sad kad je mir i "ljubav za sve" organiziraj taj šaht Sebi  :na: :tlab:

Jel netko spomenuo šaht?

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Radni stol - "okretalica"?
« Odgovori #125 : 09-06-2008, 08:22:26 »
Sve smo bliži konačnom izgledu!
Kanta od boje je tu da dobijete kolko tolko pojam o veličini.
Kako je stol trebao biti gotov do nedjelje i prve javne prezentacije, Majstor nije stigao navariti šire "šlape" na nogice. Trenutni kontra šaraf koji služi kao kočnica navojne šipke, mora biti prerađen zbog nepotrebne kompliciranosti, vidjet čete i složiti se s time, da sad ne objašnjavam. Gornja kočnica okretne ploče se miče sa trenutnog položaja i postavlja na lager "puškicu"ispod same ploče. Time će se dobiti dodatnih 2 cm u hodu gore dolje. Trenutna podesivost je od 52-85 cm. Kad je stol zakočen u svim točkama, ne postoji niti 0,00001 mm pomaka, a i manje. Kad se otkoči okretna ploča, pojavi se klimanje od možda 1mm, no to ne utječe na stabilnost, a i ovo je tek prvi prototip, pa Majstor veli da će pokušati izbječi to.... iako po meni to ne smeta ni malo!
Svi koji su stol vidjeli u nedjelju (8 ukupno), složili su se da su mu izgled i funkcionalnost na profi nivou!

Cijena 650 kn / 100 €

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Radni stol - "okretalica"?
« Odgovori #126 : 09-06-2008, 08:43:02 »
Piši mene šefe i to ovako...:
Radni stol...(kom 1)
Poklopac za šaht ( kom 1)
Zahvaljujem i bilježim se s poštovanjem.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Radni stol - "okretalica"?
« Odgovori #127 : 09-06-2008, 08:47:46 »
Piši mene šefe i to ovako...:
Radni stol...(kom 1)
Poklopac za šaht ( kom 1)
Zahvaljujem i bilježim se s poštovanjem.


 :great:
 :chinaman:

Offline Kume

Odg: Radni stol - "okretalica"?
« Odgovori #128 : 09-06-2008, 20:05:32 »
koliko ima kila

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Radni stol - "okretalica"?
« Odgovori #129 : 10-06-2008, 07:55:01 »
Čuj, Marijolino, jučer je bio Čajko i kod mene. On se isto žali da mu se stol čini prenizak kada je i u minimalnoj i u maksimalnoj poziciji. Don je govorio isto. Zašto tip jednostavno ne navari dulje noge, bez ikakve modifikacije mehanizma, sam doda 15 ili 20cm dužine nogu. Ili, s druge strane, mogu se ljudima ponuditi dva modela stola; viši i niži. Samo na jednome produžite noge koje će, samim tim biti šire od sadašnjih (70) pa stol neće biti nestabilniji zbog svoje veće visine???!!! Kaj misliš?

Offline helleborus

Odg: Radni stol - "okretalica"?
« Odgovori #130 : 10-06-2008, 08:09:00 »
Kaj nije Čajko govorio o 30-tak cm višem stolu? Tak da može raditi stoječki kako i nače radi. Ovak mu je onda isto ko da radi na svom stolu u garaži. MOra još na ovaj stavljati nekaj za povišenje. Mislim da je dobro imati stoj na kojem možeš raditi kad stojiš bez da kriviš kičmu. Sjeti se nedjelje i radionice na kojoj ste morali svi biti sagnuti dok ste raditi na biljkama. Čemu to ak se može izbjeći??!!

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Radni stol - "okretalica"?
« Odgovori #131 : 10-06-2008, 08:11:45 »
Čuj, Marijolino, jučer je bio Čajko i kod mene. On se isto žali da mu se stol čini prenizak kada je i u minimalnoj i u maksimalnoj poziciji. Don je govorio isto. Zašto tip jednostavno ne navari dulje noge, bez ikakve modifikacije mehanizma, sam doda 15 ili 20cm dužine nogu. Ili, s druge strane, mogu se ljudima ponuditi dva modela stola; viši i niži. Samo na jednome produžite noge koje će, samim tim biti šire od sadašnjih (70) pa stol neće biti nestabilniji zbog svoje veće visine???!!! Kaj misliš?

Stol je bio razvijan i projektiran za velika drva, kakvih je tebi puno dvorište. Razumijem Dona i Čajka, ljudi bi da im je sve to višlje i ko god želi, dobit će višlji stol ili si ga sam doštukati. U cijenu od 650 kn trenutno je nategnuto sve kaj je ugrađeno, svaka dodatna prerada, dići će i cijenu, pa makar to bile samo 3 cijevi od po 20 cm. Ako misliš da ti treba višlji stol, nikakav problem, napravit čemo po potrebi. Žao mi je kaj nismo na stol stavili tvoju dragu ostryu ili recimo hrast. Vidio bi koliko visoko bi morao držati ruke u zraku da možeš raditi na krošnji. Reci svoje želje i biti će ostvarene.

Svima:
Vaše želje su ostvarive, što god poželite može se izvesti, no računajte na povečanje cijene. Danima sam se natezao s Majstorom da stol ostane u okvirima trenutne cijene.

PS
mislim da se komercijalni stolovi ne rade bez veze na ovim visinama  :yes:

Offline Marija

Odg: Radni stol - "okretalica"?
« Odgovori #132 : 10-06-2008, 08:12:55 »
Andrija se ne javlja na HBF jer nam je grmljavina sredila matičnu ploča na kompjuteru ... pa dok se to ne sredi.
Nama ove dimenzije i ova izvedba u potpunosti odgovara, pa naručujemo  :hihihi:

P.S. mi smo razmišljali da bi nam stol trebao biti čak niži zbog velikih stabala ali kada smo situaciju istestirali sa najvećim stablom kojeg imamo bili smo zadovoljni. :smile:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Radni stol - "okretalica"?
« Odgovori #133 : 10-06-2008, 08:14:50 »
koliko ima kila

Nisam ga vagao, no nije težak kao što sam očekivao... možda 20-25 kg , ma nemam pojma  :dunno:

Offline Marija

Odg: Radni stol - "okretalica"?
« Odgovori #134 : 10-06-2008, 08:17:43 »
Nisam ga vagao, no nije težak kao što sam očekivao... možda 20-25 kg , ma nemam pojma  :dunno:

Hoće to biti problem poslati HP-om?  :question: :nails:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai