Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Radni stol - "okretalica"?  (Posjeta: 120984 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Radni stol - "okretalica"?
« Odgovori #135 : 10-06-2008, 08:21:10 »
Andrija se ne javlja na HBF jer nam je grmljavina sredila matičnu ploča na kompjuteru ... pa dok se to ne sredi.
Nama ove dimenzije i ova izvedba u potpunosti odgovara, pa naručujemo  :hihihi:

P.S. mi smo razmišljali da bi nam stol trebao biti čak niži zbog velikih stabala ali kada smo situaciju istestirali sa najvećim stablom kojeg imamo bili smo zadovoljni. :smile:

Da svako ima svoje potrebe. Ja i stojim i sjedim dok radim na drvetu, kak mi se kad hoće. Sva mala drva si prenesem do stola u vrtu u hlad i na turntabli radim kak mi paše. Velika drva ne mogu nositi sam niti mogu od Ide tražiti da ih tegli (pukla bi na pol) novi stol mi treba da drvo s police, premaknem na njega i radim na njemu. Probao sam na njemu grab od 1m i fenomenalan je osjećaj kad svaki dio krošnje može biti u željenoj visini i da mi se ruke ne odrvene, nakon recimo 2-3 h žicanja.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Radni stol - "okretalica"?
« Odgovori #136 : 10-06-2008, 08:22:10 »
Nisam ga vagao, no nije težak kao što sam očekivao... možda 20-25 kg , ma nemam pojma  :dunno:

Hoće to biti problem poslati HP-om?  :question: :nails:

Kad ga vagnem, budemo vidjeli  :dunno:

Offline helleborus

Odg: Radni stol - "okretalica"?
« Odgovori #137 : 10-06-2008, 08:27:48 »
PS
mislim da se komercijalni stolovi ne rade bez veze na ovim visinama  :yes:


Da, da. I ja mislim da je ta visina vjwerojatno isprobana. Jedino ako se radi o onakvim 'gorostasima' od metar i pol koji stoje uz stolove :). Odnosnio ak se po njima uzimala mjera  :umm:  :hihihi:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Radni stol - "okretalica"?
« Odgovori #138 : 10-06-2008, 08:30:59 »
PS
mislim da se komercijalni stolovi ne rade bez veze na ovim visinama  :yes:


Da, da. I ja mislim da je ta visina vjwerojatno isprobana. Jedino ako se radi o onakvim 'gorostasima' od metar i pol koji stoje uz stolove :). Odnosnio ak se po njima uzimala mjera  :umm:  :hihihi:

Probajte se ti i S. dogovoriti danas, kak točno želite izvedbu.
Marija se izjasnila, Don također, ja isto.... čeka se vas  :chinaman:

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Radni stol - "okretalica"?
« Odgovori #139 : 10-06-2008, 08:32:17 »
Marijolino, nisi skužio. Meni je ovakav kakav je ok. Samo velim kaj smo s Čajcem pričali. Moja logika iza odluke da je ok je slijedeća: za MALA drva, za koja bi stol eventualno bio prenizak mi takav stol ni ne treba. Naime, njih je jednostavno manipulirati, okretati i vrtiti i bez takvog stola. Za njih imam onaj mali okretni drveni podestić. Ovaj stol bi mi primarno služio za veliko i teško drveće koje se ne može okretati i micati kak ti se prohtije. A za TAKVO drveće mislim da je idealne visine.

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Radni stol - "okretalica"?
« Odgovori #140 : 10-06-2008, 08:34:51 »
Ne, ne!!! Ja sam se izjasnio. Meni je ovakav ok. Eventualno ak Duda stavi veto. Znaš ono...ja jesam gazda, ali moje odluke su nevrijedeće ako glavno zakonodavno-izvršno-sankcijsko tijelo ne odobri  :dunno:  :nails:  :love:

Offline Marija

Odg: Radni stol - "okretalica"?
« Odgovori #141 : 10-06-2008, 08:35:10 »
Marijolino, nisi skužio. Meni je ovakav kakav je ok. Samo velim kaj smo s Čajcem pričali. Moja logika iza odluke da je ok je slijedeća: za MALA drva, za koja bi stol eventualno bio prenizak mi takav stol ni ne treba. Naime, njih je jednostavno manipulirati, okretati i vrtiti i bez takvog stola. Za njih imam onaj mali okretni drveni podestić. Ovaj stol bi mi primarno služio za veliko i teško drveće koje se ne može okretati i micati kak ti se prohtije. A za TAKVO drveće mislim da je idealne visine.

Tako nekako i nas dvoje razmišljamo!

Dosta je bilo drvenih ruku, stiže HRAM okretalica  :whoot: :yupi: :yupi:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline DonQuijote

Odg: Radni stol - "okretalica"?
« Odgovori #142 : 10-06-2008, 08:37:08 »
koliko ima kila

Nisam ga vagao, no nije težak kao što sam očekivao... možda 20-25 kg , ma nemam pojma  :dunno:
Nosio sam ga i po mojoj procjeni nema više od 20. Rekao bih otprilike 18 kg. i 250 grama :mdr:

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Radni stol - "okretalica"?
« Odgovori #143 : 10-06-2008, 08:37:28 »
Usput samo ne zaboravi moj šaht!  :blush:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Radni stol - "okretalica"?
« Odgovori #144 : 10-06-2008, 08:38:24 »
Marijolino, nisi skužio. Meni je ovakav kakav je ok. Samo velim kaj smo s Čajcem pričali. Moja logika iza odluke da je ok je slijedeća: za MALA drva, za koja bi stol eventualno bio prenizak mi takav stol ni ne treba. Naime, njih je jednostavno manipulirati, okretati i vrtiti i bez takvog stola. Za njih imam onaj mali okretni drveni podestić. Ovaj stol bi mi primarno služio za veliko i teško drveće koje se ne može okretati i micati kak ti se prohtije. A za TAKVO drveće mislim da je idealne visine.

Tako nekako i nas dvoje razmišljamo!

Dosta je bilo drvenih ruku, stiže HRAM okretalica  :whoot: :yupi: :yupi:

Upravo smo tak razmišljali svi u startu  :tup:  :mdr:

Offline DonQuijote

Odg: Radni stol - "okretalica"?
« Odgovori #145 : 10-06-2008, 08:42:51 »
Meni molim ipak onako, kako smo se dogovorili. Dakle noge ovakve kakve jesu, samo bez stopa. U svaku nogu umetnuti za broj manju cijev na kojoj su stope. Ta bi cijev trebala biti probušena na nekoliko mjesta tako da mogu uglaviti klin. Time ću regulirati visinu u grubo. Precizna regulacija će biti navojna. Ukoliko to ponešto poskupljuje stvar, nema veze, to nije neki preveliki trošak, a stolić kupujem jednom u životu pa mi se ta opcija čini korisnom i zgodnom jer ću na njemu raditi i sa malim drvima. Mislim...kad već imam stol nek bude univerzalan.

Offline helleborus

Odg: Radni stol - "okretalica"?
« Odgovori #146 : 10-06-2008, 08:50:37 »
Ne, ne!!! Ja sam se izjasnio. Meni je ovakav ok. Eventualno ak Duda stavi veto. Znaš ono...ja jesam gazda, ali moje odluke su nevrijedeće ako glavno zakonodavno-izvršno-sankcijsko tijelo ne odobri  :dunno:  :nails:  :love:

Ajde dobro. Kad si već stavio ova srčeka (valjda su za mene) neka bude. Šalim se. Naravno da može po klasičnim, uglavljenim dimenzijama.

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Radni stol - "okretalica"?
« Odgovori #147 : 10-06-2008, 08:52:27 »
 Mario...šaht!

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Radni stol - "okretalica"?
« Odgovori #148 : 10-06-2008, 09:04:06 »
Mario...šaht!

Joj, ko malo djete si  :hair:
Majstor ima dimenzije i bude napravil !
Cijena ovisi jel bude ostal takav komad od ploče za stolove ili bude nekaj od doma iskoristil, ako ima.

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Radni stol - "okretalica"?
« Odgovori #149 : 10-06-2008, 09:16:07 »
Mario...šaht!

Joj, ko malo djete si  :hair:
Majstor ima dimenzije i bude napravil !
Cijena ovisi jel bude ostal takav komad od ploče za stolove ili bude nekaj od doma iskoristil, ako ima.
:ludilo:  :ludilo:  :ludilo: :yupi:  :yupi:  :yupi:
 :blush: