Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Bonsai posude u MBM-a  (Posjeta: 87497 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

BonsaiZG

  • Gost
Bonsai posude u MBM-a
« : 22-01-2007, 00:42:34 »
Evo nekoliko Bonsai posuda koje sam fotkao u MBM-u u Lučkom. Mislim da su Talijanske. Kvalitetom i cijenom su prihvatljive. Naravno, imaju i alat, aluminijsku žicu raznih profila, sita za prosijavanje zemlje, original sredstvo za zatvaranje većih rana na drvetu i zemlju za Bonsai.

Offline Marija

Odg: Bonsai posude u MBM-a
« Odgovori #1 : 22-01-2007, 09:24:12 »
U splitskom MBM-u je ponuda posuda znatno manja ali ako ih se zamoli naruče iz Zagreba.
Alata i žice uopće nema, samo nešto gnojiva....
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline marinko beg

Odg: Bonsai posude u MBM-a
« Odgovori #2 : 22-01-2007, 16:31:03 »
Talijani u principu ne proizvode masovni,jeftini materjal,te posude dolaze iz Kine ili iz Japanskih tvornica za masovnu proizvodnju.Ono sta mene zanimaje kakve sve posude vi u Hrvatskoj upotrebljavate?Ima li tu i skupih stvari,i ako ima kakve su cijene?
Cheers M

Offline Marija

Odg: Bonsai posude u MBM-a
« Odgovori #3 : 22-01-2007, 18:03:37 »
Talijani u principu ne proizvode masovni,jeftini materjal,te posude dolaze iz Kine ili iz Japanskih tvornica za masovnu proizvodnju.Ono sta mene zanimaje kakve sve posude vi u Hrvatskoj upotrebljavate?Ima li tu i skupih stvari,i ako ima kakve su cijene?
Cheers M

Ono što je iz uvoza je samo Made in China! Jeftino i neprecizno, često i oštećeno...

Prošle godine je dvoje kipara iz Splita počelo proizvoditi posude - ručno. Evo linka na katalog http://www.my-bonsai.com/m-b_files/Bonsai_posude-katalog-01.pdf

Kupila sam nekoliko posuda. Evo slike jedne od njih.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Zlatko

Odg: Bonsai posude u MBM-a
« Odgovori #4 : 22-01-2007, 22:42:40 »
Da, posude u MBM-u su iz Kine, tako bar piše na većini njih.
Nisu niti kvalitetne niti skupe, ali služe svrsi. Za vrijedne biljke se svakako treba potražiti na nekom drugom mjestu.
Ja samo skupljam stabla za svoje unuke.

Offline marinko beg

Odg: Bonsai posude u MBM-a
« Odgovori #5 : 23-01-2007, 00:07:56 »
Prošle godine je dvoje kipara iz Splita počelo proizvoditi posude - ručno. Evo linka na katalog http://www.my-bonsai.com/m-b_files/Bonsai_posude-katalog-01.pdf

Kupila sam nekoliko posuda. Evo slike jedne od njih.
Ako se to sve proizvodi u Hrvatskoj,onda za pocetak stvarno nije lose!Samo tako naprijed.

Offline DonQuijote

Odg: Bonsai posude u MBM-a
« Odgovori #6 : 23-01-2007, 09:14:32 »
Jučer sam baš bio u Lučkom u MBM i gledao iste te posude. Izbor baš nije velik i prodaju se samo kompleti što mi se ne sviđa. Ne znam da li je to uobičajena praksa kod prodaje, ali meni je glupo kupiti 4-6 posuda ako trebam samo jednu.
Alat im je Japanski i najbolji od svih koje sam do sada držao u rukama. ( Ajde dobro, priznajem da sam neiskusan i da sam u rukama držao alat od svega tri, četri proizvođača)  ;D
U odnosu na Kineske škare koje se mogu kupiti u Baumaxu ovo je čista premija i razlika je ogromna.
Cijena kosih kliješta koje sam jučer kupio je 260 Kn.
Žica ima svih presjeka od 0,75 - 6mm  i mislim da su bakrene a ne aluminijske, u svakom slučaju nisam ih kupio jer su mi se učinile preskupe. 4mm - bunt od 25 metara je oko 130 Kn. Budući da mogu doći do bakrene žice besplatno, kupnju sam ostavio za neku drugu priliku.
Bilo bi lijepo da počnu prodavati i Biogold ili neko slično kvalitetno sredstvo za prihranjivanje.

Offline Zlatko

Odg: Bonsai posude u MBM-a
« Odgovori #7 : 23-01-2007, 11:21:28 »
Prošle sam godine kupio oko 70 posuda u kompletima, manji dio u MBM-u, a preostali u našem vrtnom centr koji se robom snabdjeva u MBM-u.
Danas ponovno idem u nabavku, jer je potreba za posudama stalna. Kada se kupuje više komada onda i nije neki problem što se nalaze u kompletu, obzirom da na kraju svaka biljka dospije u neku posudu. Normalno, bilo bi puno bolje da se prodaju pojedinačno i da je izbor boja i oblika bolji. Trenutno mi nedostaju plitke okrugle posude. Kupio sam nekoliko plitkih ovala, ali ne mogu biljku ( Myrtus communis ) koja oblikom ide prema stilu metle staviti u oval.
Već gotovo godinu dana koristim alat iz MBM-a i zadovoljan sam kvalitetom. O tome koliko će trajati tek će se moći govoriti, jer bi svakako trebao izdržati nekoliko godina.
Žica je također dobra. Koluti su dovoljno veliki, a radi se o eloksiranoj aluminijskoj žici. Praktično nema nikakve razlike u odnosu na žicu koju sam donosio iz Njemačke i da nema razlike u promjeru kolutova, ne bih niti znao koju kada koristim.
Ja samo skupljam stabla za svoje unuke.

Offline hknezovi

Odg: Bonsai posude u MBM-a
« Odgovori #8 : 23-01-2007, 14:46:32 »
Ono što je iz uvoza je samo Made in China! Jeftino i neprecizno, često i oštećeno...

Prošle godine je dvoje kipara iz Splita počelo proizvoditi posude - ručno. Evo linka na katalog http://www.my-bonsai.com/m-b_files/Bonsai_posude-katalog-01.pdf

Kupila sam nekoliko posuda. Evo slike jedne od njih.

Uistinu je dobro napravljeno samo je šteta što se ne rade i veće posude (mislim večih dimenzija).
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline Marija

Odg: Bonsai posude u MBM-a
« Odgovori #9 : 23-01-2007, 15:03:28 »
Uistinu je dobro napravljeno samo je šteta što se ne rade i veće posude (mislim večih dimenzija).

Rade i velike posude samo nije sve u katalogu ....
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline hknezovi

Odg: Bonsai posude u MBM-a
« Odgovori #10 : 23-01-2007, 15:16:14 »
Ne bih znao reći, Ivana je kontktirala vezano za posude kaskadnog oblika i nije dobila pozitivan odgovor. Probatzi ćemo ponovo možda je bilo kakvih promjena.
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline Libero

Odg: Bonsai posude u MBM-a
« Odgovori #11 : 29-01-2007, 09:01:49 »
Na početku, pozdrav svima i čestitke admin(ima) na poslu!
Očito je u posljednjih nekoliko godina bonsai scena u HR ojačala do te mjere da ovakav forum ima smisla. Ljudi sve više znaju, pa mogu to znanje i podijeliti.
Još jednom: svaka čast! 8)

A sad pitanje: koje su cca cijene ovih posuda u MBM-u?

Pozdrav svima!

Offline DonQuijote

Odg: Bonsai posude u MBM-a
« Odgovori #12 : 29-01-2007, 09:58:31 »
Kompleti su oko 250-300 kn. Ovisno o modelu. U komplet ide 3-6 posuda, opet ovisno o modelu

Offline Libero

Odg: Bonsai posude u MBM-a
« Odgovori #13 : 29-01-2007, 10:21:47 »
To stvarno nije puno ako i malo vrijede...
Idem za par dana u ZG pa ću ih posjetiti.

Hvala za info!

Offline Marija

Odg: Bonsai posude u MBM-a
« Odgovori #14 : 29-01-2007, 10:45:20 »
Kompleti su oko 250-300 kn. Ovisno o modelu. U komplet ide 3-6 posuda, opet ovisno o modelu

Pa nije valjda da treba kupiti cijeli komplet  :no:
kome treba 6 istih posuda samo različitih veličina  :neutral:

U Splitu u MBM-a smo ih nagovorili da ih raspare i prodaju pojedinačno ... :happy:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai