Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Bonsai posude u MBM-a  (Posjeta: 90761 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zen

Odg: Bonsai posude u MBM-a
« Odgovori #75 : 06-08-2013, 10:58:43 »
Ukoliko ti  treba baš sphagnum kao na slici, a ne treset , javi mi na e-mail, pa ću ti probati pomoći oko nabave.. Pozdrav

Offline mansa12

Odg: Bonsai posude u MBM-a
« Odgovori #76 : 07-08-2013, 16:50:09 »
U Šibeniku možeš kupiti u trgovini "Martin vrt" peletirano gnojivo Phenix od Italpolline...

Hvala ti Andrija, pronašao sam trgovinu i obezbedio se gnojivom  :hvalaaa: :great:

Ukoliko ti  treba baš sphagnum kao na slici, a ne treset , javi mi na e-mail, pa ću ti probati pomoći oko nabave.. Pozdrav

da zen upravo je to ono što tražim, pišem ti na PP.

Offline tsifel

Odg: Bonsai posude u MBM-a
« Odgovori #77 : 08-08-2013, 16:43:12 »
Ja sam bio danas u Bauhausu, imaju sphagnum mahovinu, malo čudno pakiranje, 20 g 10 kn, pazite da vas policija ne zaustavi ;)
Ima i neko veče 150 g mislim da je 65 kn, ima i veliko pakiranje treseta, ali se sav raspada u prašinu, ne znam koliko to vrijedi...

Offline Marija

Odg: Bonsai posude u MBM-a
« Odgovori #78 : 08-08-2013, 16:57:13 »
... ima i veliko pakiranje treseta, ali se sav raspada u prašinu, ne znam koliko to vrijedi...
taj prašinasti ne valja, za treset je bolje da su vlakna što krupnija, da se substrat ne zaštopa  :hihihi:

Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline tsifel

Odg: Bonsai posude u MBM-a
« Odgovori #79 : 08-08-2013, 17:49:02 »
... ima i veliko pakiranje treseta, ali se sav raspada u prašinu, ne znam koliko to vrijedi...
taj prašinasti ne valja, za treset je bolje da su vlakna što krupnija, da se substrat ne zaštopa  :hihihi:



ako nekome treba ima i web adresa na pakiranju, ne znam jel smijem stavit ovdje...  ;)

Offline mansa12

Odg: Bonsai posude u MBM-a
« Odgovori #80 : 11-08-2014, 17:07:32 »
Za koi dan prolazim kroz Zagreb, pa me interesuje dali se još mogu nači bonsai posude u MBM'u. Hvala :smile:

Offline jurica

Odg: Bonsai posude u MBM-a
« Odgovori #81 : 11-08-2014, 17:11:35 »
Za koi dan prolazim kroz Zagreb, pa me interesuje dali se još mogu nači bonsai posude u MBM'u. Hvala :smile:
Ima još nešto ali jako slab izbor , u principu isto što je bilo i lani , ništa novog.

Offline grabar

Odg: Bonsai posude u MBM-a
« Odgovori #82 : 11-08-2014, 17:52:02 »
Za koi dan prolazim kroz Zagreb, pa me interesuje dali se još mogu nači bonsai posude u MBM'u. Hvala :smile:
Ima još nešto ali jako slab izbor , u principu isto što je bilo i lani , ništa novog.
u Rijeki je ista situacija slab izbor i sve od lani

Offline DonQuijote

Odg: Bonsai posude u MBM-a
« Odgovori #83 : 11-08-2014, 18:30:59 »
Bio sam prekjučer.  Katastrofalno loš izbor. Nekoliko plavih i zelenih glaziranih, istih već godinama. Na popustu su ali su toliko ružne da nisam ništa uzeo

Offline alexhor

Odg: Bonsai posude u MBM-a
« Odgovori #84 : 21-10-2014, 20:59:22 »
I ja sam danas navratio do MBM-a prvi put. Impresioniran sam veličinom tog pogona. One posude (za koje kontam da su već par godina iste kako pričate), ima glaziranih plavih i zelenih, te neke natur. Izgleda da su dobre za one koji trebaju nekakav početni set, no jesu li kvalitetne dovoljno da preživljavaju ljeto/zima sezone?
Isto me zanima vole li se oni pogađati za otkup onih biljaka koje su na kraju one dugačke aleje. Tamo ima pobacanih tegli s nekim ne baš najboljim primjercima za standardnu prodaju (vidio sam par buxusa i nekih četinara koji su spremni za intenzivnu njegu jer se npr pola grma osušilo) ali bi se možda za nekakve male pare moglo nešto iskoristiti za bonsai. Je li to netko radio?

Offline Hrvat

Odg: Bonsai posude u MBM-a
« Odgovori #85 : 21-10-2014, 21:42:31 »
nisam na zalost nikad bio u MBM.i za odgovor krajnjeg dijela tvoje poruke 70% moje colekcije je bas taj materijal(ono sto nece niko).
nije vazno gledadi,vec vidjeti

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Bonsai posude u MBM-a
« Odgovori #86 : 22-10-2014, 06:35:16 »
Te zelene i plave dobre su par godina.Onda zima ošteti glazuru,voda ulazi u pore i počinju se ljuštiti,pucati i otpadaju dijelovi.Pečene su od obićne crvene gline.One veće koje su imali, neglazirane smeđe,su odlične.Imam ih desetak i još su uvijek kao nove.Iako su kineske dobro podnose zimu.Ja tu kod nas nagovaram vlasnicu velikog vrtnog centra da uveze iz Kine posude,ali za sada ništa.Ima nekakve plave okrugle,bez nogica.Dobre za trening.Kupit ću ih nekoliko pa isprobati.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Bonsai posude u MBM-a
« Odgovori #87 : 22-10-2014, 06:38:24 »
Ako eventualno tko želi probati,radi se o rasadniku Iva u Štefancu.Spojna cesta između Čakovca i auto puta.Cjena manje ispod 50 kn,veće oko 50 kn.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Bonsai posude u MBM-a
« Odgovori #88 : 22-10-2014, 13:07:27 »
Nikak se nebrem spremiti i otići u Ivu...stalno ni sfali ono glavno !! Šuške  tuzic

A za Vž Mbm sam  :dipl: .......u snižavanju već i onoga kaj je 50% na sniženju !! S dobrom pripremljenom pričom orhideje vande od 350kn kupila za 40kn !!  Isto i s velikom cikas palmom, kamelijama...a pošto naše cvjetne kave u Vž započinju grupnim odlaskom u Mbm.....dobijemo i biljčice sa zadnje leje i kontejnera....  mislim da kod njih nema njege i tretmana za oporavak, nema se tamo tko time baviti  .....:rofl: Al svaki takav šoping mora početi..... već od ulaznih vrata sa osmjehom od uha do uha ! Pa ako mogu ja......dečkima će biti još i lakše !! :turpija:

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Bonsai posude u MBM-a
« Odgovori #89 : 23-10-2014, 07:37:08 »
Posuda u Varaždinu nema.Onih par malih su eventualno za kaktuse.Je i onaj debeli Adenim mi je riknul za tjedan dana kak si bila kod mene.Jednostavno je cijelo deblo istrunulo iznutra. :dunno:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!