Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: ima li koga u slavoniji?  (Posjeta: 36331 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline tomislav

ima li koga u slavoniji?
« : 13-05-2008, 20:16:42 »
Ej halo društvo........... imam jedno pitanje: jel netko možda kojim slućajem čuo za nekoga ili sreo nekoga iz slavonije da se bavi bonsaiem? ili ako je netko iz slavonije neka se javi! I da još nešto mi nije jasno zašto tu većina kod registracije nepiše lokaciju odakle dolaze kao da ce ih netko.........neznam ti ja što........ :mdr: :mdr: :mdr: :mdr: :mdr: :mdr: bilo bi dobro da se ima s nekim prokomentirati i vidjeti što drugi rede i kako, i tak te stvari.........

Offline alan

Odg: ima li koga u slavoniji?
« Odgovori #1 : 16-05-2008, 23:35:35 »
Ima nas,samo se sramimo jer nam je poljoprivreda mala,pa još i drva da smanjujemo.... :lol:
Bok!Iz Vukovara sam ime mi je Alan.Počeo sam se ovim hobijem baviti prošle godine i za sada imam par šiba u loncu :whistle:(slike poslije za kritiku,kad skupim hrabrosti).Forum pratim isto toliko tako da sam shvatio tko bi tu što mogao pokazati.

Offline tomislav

Odg: ima li koga u slavoniji?
« Odgovori #2 : 17-05-2008, 09:45:58 »
oh pa evo i slavonci se javljaju.......

što se sramš svoji šiba pa živiš u slavoniji gdje drukčiji poćetak i nije moguć......(i ja imam isto nekoliko vrsta šiba  :histerical:) moramo kretati šibama zato što je vrlo teško pronaći pogodna drvca u prirodi zbog prebujnog rasta...... bonsaijima se bavim vec sigurno nekih deset godina i to onako sadim pa mi ugiba pa ja ponovo sadim i tako stalno.......... :diablo: :diablo:....... još da imam vremena koliko bih htio možda bi i uzgoiti nešto uspio.... :whistle: :whistle:...... ajd stavi slike  stavit ću i ja sam kad ih poslikam.... nek se vidi tko šta ima.... :whoot: :whoot:

Offline alan

Odg: ima li koga u slavoniji?
« Odgovori #3 : 17-05-2008, 22:56:32 »
Zbog sastava tla nebarij nema prigodu se rano razvijati,pa dolazi sa "zakašnjenjem".Tlo je rahlo i korijenj nesmetano raste gdje god želi.Mi stvarno imamo problema sa pronalaskom dobrog yamadori-ja.Zar ne?
 :dunno:

Offline tomislav

Odg: ima li koga u slavoniji?
« Odgovori #4 : 18-05-2008, 15:11:09 »
da ne razvija se rano zato što korjen raste jako duboko i pojavljuje se tek nakon dugo godina kad je drvo već preveliko.... e sad taj problem bi se i dao riješiti samo da nije svo drveće tako ravno i monotono.... a što se tiće yamadoria kod nas ja sam zapazio vrlo lijepe primjerke samo postoi problem što se nesmiju uzimati..... pogledaš po gradovima imaš one velike žardinjere u njima posađeni razni čempresi koji tako rastu u njima godinama i prolaznici ih čupaju lome i spontano oblikuju..... e viš a neki se takvi i osuše i nikoga nije briga za to.....a ja kad bi ga iskopo i uzeo odmah bi kaznu dobio...... :lol: :loco:........

Offline alan

Odg: ima li koga u slavoniji?
« Odgovori #5 : 18-05-2008, 15:20:45 »
Ma ima kod mene u gradu pravi prirodni prebonsai :whoot:.Nastali su sad za vrijeme rata na krovovima kuća i zidovima.Ima više komada u gradu na krovu robne kuće,ali malo policija brani  :halt: penjanje po krovovima u centru grada iako je objekat izgoren i zapušten.Morat ću nekoga policajca zamoliti da me pusti gore(naravno na vlastitu odgovornost) ili da poletim.

Offline tomislav

Odg: ima li koga u slavoniji?
« Odgovori #6 : 18-05-2008, 15:29:29 »
e ma nije valjda da policija cjelo vrjeme dežura pored zgrade.... mislim da takvi što rastu na zgradama nemaju uraslo korjenje i da se vrlo jednostavo skupljaju..... napraviš se lud i uletiš i skupiš i bris....... valjda te neće strpati u zatvor zbog toga.... :mdr: :mdr: :mdr: :mdr: :mdr:

Offline stipa0123456789

  • Član
  • ***
  • Postova: 172
  • Lokacija: Sapci kod Sl. broda
  • Total likes: 0
  • Lud ko siba
Odg: ima li koga u slavoniji?
« Odgovori #7 : 18-05-2008, 21:44:20 »
Ej halo društvo........... imam jedno pitanje: jel netko možda kojim slućajem čuo za nekoga ili sreo nekoga iz slavonije da se bavi bonsaiem? ili ako je netko iz slavonije neka se javi! I da još nešto mi nije jasno zašto tu većina kod registracije nepiše lokaciju odakle dolaze kao da ce ih netko.........neznam ti ja što........ :mdr: :mdr: :mdr: :mdr: :mdr: :mdr: bilo bi dobro da se ima s nekim prokomentirati i vidjeti što drugi rede i kako, i tak te stvari.........

I ja sam iz slavonije... Točnie blizu sl. broda
Kad bi ljudi na svijetu govorili samo pametno
nastala bi tišina.

Offline alan

Odg: ima li koga u slavoniji?
« Odgovori #8 : 19-05-2008, 19:28:06 »
kolko nas imaa :yupi:

Offline tomislav

Odg: ima li koga u slavoniji?
« Odgovori #9 : 19-05-2008, 20:27:48 »
o da cijelo čudo....... i tko na što može  :boxing:

evo ovako nas tri koji su se tu upisali + još jedan kojeg ja znam + još jedan čiko koji je bio na tv = 5 (pet) zasad znanih

hajde ako ima još netko neka se slobodno javi........  :yes: :yes: :yes:

Offline stipa0123456789

  • Član
  • ***
  • Postova: 172
  • Lokacija: Sapci kod Sl. broda
  • Total likes: 0
  • Lud ko siba
Odg: ima li koga u slavoniji?
« Odgovori #10 : 20-05-2008, 22:06:26 »
Tomislave... Ti  si iz đakova... Mogli bi se jednom naći.. Jer sam ja blizu Slavonskog Broda u jednom selu
(između đakova i broda) ... I usput koliko imas god???
Kad bi ljudi na svijetu govorili samo pametno
nastala bi tišina.

Offline tomislav

Odg: ima li koga u slavoniji?
« Odgovori #11 : 21-05-2008, 08:51:10 »
Ej evo popravio sam lokaciju Josipovac kod Đakova. Mogli bismo se naći..... da usput imam 24 godine..... :mdr:

Offline alan

Odg: ima li koga u slavoniji?
« Odgovori #12 : 27-05-2008, 09:01:11 »
Tomislave,kakva drvca imaš.Jesu li iz naših krajeva ili nešto drugo?Ja oko sebe vidim samo ringlove.Šume mi nešto nisu sigurne :halt:.Ima jedna šumica,ali nju sada pretvaraju u park,pa je malo nezgodno kopati po "parku". :halt:

Offline tomislav

Odg: ima li koga u slavoniji?
« Odgovori #13 : 27-05-2008, 09:15:57 »
-grab-7 kom
-kesten-1 kom
-crni bor- 1 kom
-neki patuljasti šimšir- 1 kom
-bugenveliju- 1 kom
-lipu- 1 kom
-bagrem- 1 kom
-vrba- 4 kom

e vidiš a sve to ti je vrlo siromašnog izgleda zato što su sve biljke iz sjemena ili sadnice stare godinu ili dvije iz prirode.
najesen planiram izvaditi neke sadnice hrasta sviba i lipe.... a potrudit ču se naći i nešto veče u prirodi.....
što ti imaš i koliko?

Offline alan

Odg: ima li koga u slavoniji?
« Odgovori #14 : 27-05-2008, 10:07:20 »
salix sp(žalosna)divlja kao luda.acer sp.,a možda je i platanus acerifolia,buxus i on divlja,prunus sp.2x