Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Otapanje krutih gnojiva u vodi?  (Posjeta: 16906 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Otapanje krutih gnojiva u vodi?
« Odgovori #15 : 21-05-2008, 09:06:16 »
To sam ja koristio prošle sezone, otapalo mi se kao i vama, a zaljevao sam kroz "tuš" sa većim rupicama!

E, a mi taman kupili poljevaču samo za gnojenje sa kojom smo napokon zadovoljni. Radije ćemo promijeniti vrstu gnojiva nego nju.

Daj fotku!
Već vidim budućnost...neka HRAM kanta za zalijevanje s varijabilnim promjerom i brojem rupica koji koreliraju s temperaturom zraka i vlažnosti sezone zalijevanja...KAKO STE SE, UOSTALOM I USUDILI KUPOVATI POLJEVAČU BEZ DA STE KONTAKTIRALI MARIA, gazdu laboratorija...  :nails: pa za koga vraga nam onda laboratorij služi!!!
Nečuveno!!! :threatening:
 :histerical:  :histerical:  :histerical:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Otapanje krutih gnojiva u vodi?
« Odgovori #16 : 21-05-2008, 09:13:05 »
Nečuveno!!! :threatening:

Jel si ti to vidio...  :tup:

Offline Andrija Zokić

Odg: Otapanje krutih gnojiva u vodi?
« Odgovori #17 : 21-05-2008, 09:23:20 »
Daj fotku!

To smo kupili u Rajka:
http://www.bonsaji.si/ostalo.htm
Duga cijev, fini mlaz i obilježene litre ... zakon :smile:
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Andrija Zokić

Odg: Otapanje krutih gnojiva u vodi?
« Odgovori #18 : 21-05-2008, 09:26:49 »
Već vidim budućnost...neka HRAM kanta za zalijevanje s varijabilnim promjerom i brojem rupica koji koreliraju s temperaturom zraka i vlažnosti sezone zalijevanja...KAKO STE SE, UOSTALOM I USUDILI KUPOVATI POLJEVAČU BEZ DA STE KONTAKTIRALI MARIJA, gazdu laboratorija...  :nails: pa za koga vraga nam onda laboratorij služi!!!
Nečuveno!!! :threatening:
 :histerical:  :histerical:  :histerical:

Eh! Da samo znaš koliko ideja još imam za majstora ... samo ne želim čovjeka zatrpati poslom. :hihihi:
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Otapanje krutih gnojiva u vodi?
« Odgovori #19 : 21-05-2008, 09:29:10 »
Nečuveno!!! :threatening:

Jel si ti to vidio...  :tup:
Nemam riječi... :dunno:  :dunno:  :dunno:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Otapanje krutih gnojiva u vodi?
« Odgovori #20 : 21-05-2008, 09:32:13 »
Daj fotku!

To smo kupili u Rajka:
http://www.bonsaji.si/ostalo.htm
Duga cijev, fini mlaz i obilježene litre ... zakon :smile:

UPS....22,9 €
Nije ni puno kad veliš da je zakon!

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Otapanje krutih gnojiva u vodi?
« Odgovori #21 : 21-05-2008, 09:33:11 »
Već vidim budućnost...neka HRAM kanta za zalijevanje s varijabilnim promjerom i brojem rupica koji koreliraju s temperaturom zraka i vlažnosti sezone zalijevanja...KAKO STE SE, UOSTALOM I USUDILI KUPOVATI POLJEVAČU BEZ DA STE KONTAKTIRALI MARIJA, gazdu laboratorija...  :nails: pa za koga vraga nam onda laboratorij služi!!!
Nečuveno!!! :threatening:
 :histerical:  :histerical:  :histerical:

Eh! Da samo znaš koliko ideja još imam za majstora ... samo ne želim čovjeka zatrpati poslom. :hihihi:

Da, bolje polako.... stol, pa klješta... osjećao sam da nešto spremaš  :verycool:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Otapanje krutih gnojiva u vodi?
« Odgovori #22 : 21-05-2008, 09:34:33 »
Već vidim budućnost...neka HRAM kanta za zalijevanje s varijabilnim promjerom i brojem rupica koji koreliraju s temperaturom zraka i vlažnosti sezone zalijevanja...

Kad malo bolje razmislim, riješenje se samo nameće  :tlab:

Offline Andrija Zokić

Odg: Otapanje krutih gnojiva u vodi?
« Odgovori #23 : 21-05-2008, 09:39:37 »
Daj fotku!

To smo kupili u Rajka:
http://www.bonsaji.si/ostalo.htm
Duga cijev, fini mlaz i obilježene litre ... zakon :smile:

UPS....22,9 €
Nije ni puno kad veliš da je zakon!

Pa prema poljevačama koje smo prije koristili i s obzirom što nama treba ovo je definitivno zakon.
Zalijevanje sa poljevačom koja ima kratku cijev je totalno nezgrapno ako imaš naslagane yamadorije jedan pored drugog i ako hočeš pognojiti nešto sa večom krošnjom a želiš da gnojivo ne ide po krošnji.
Fini mlaz koji ni najmanje ne kopa zemlju je isto odlična stvar.
Poljevača je od 5,5L i svaka litra je obilježena pa kod određivanja omjera gnojiva isto je praktično.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Otapanje krutih gnojiva u vodi?
« Odgovori #24 : 21-05-2008, 09:44:34 »
Daj fotku!

To smo kupili u Rajka:
http://www.bonsaji.si/ostalo.htm
Duga cijev, fini mlaz i obilježene litre ... zakon :smile:

UPS....22,9 €
Nije ni puno kad veliš da je zakon!

Pa prema poljevačama koje smo prije koristili i s obzirom što nama treba ovo je definitivno zakon.
Zalijevanje sa poljevačom koja ima kratku cijev je totalno nezgrapno ako imaš naslagane yamadorije jedan pored drugog i ako hočeš pognojiti nešto sa večom krošnjom a želiš da gnojivo ne ide po krošnji.
Fini mlaz koji ni najmanje ne kopa zemlju je isto odlična stvar.
Poljevača je od 5,5L i svaka litra je obilježena pa kod određivanja omjera gnojiva isto je praktično.

Kužim ja da je to jedino dobro riješenje!
Ja sam se tek prošli tjedan suočio sa problemom kopanja zemlje i morat ću po tom pitanju nekaj poduzeti. Ovo je sigurno dobro iako ne baš jeftino riješenje.

Offline helleborus

Odg: Otapanje krutih gnojiva u vodi?
« Odgovori #25 : 21-05-2008, 12:06:49 »
komentiram čisto ako je gnojivo zeleno a ostaju smeđi ostaci koji možda ne predstavljaju gnojivo već možda neku pomočnu tvar..... :question:

to je i meni palo na pamet ....
Valjda će se Helle javit, ona bi mogla znati nešto o tome....

Vrlo neobično. Obično kad je nekaj topivo u vodi, onda je topivo i ne bi trebao ostajati nikakav talog. Ioni ili molekule spojeva sa zeljezom, manganom itd. moraju također biti topivi i takvi i jesu inače cijela stvar nema smisla (iliti podvala proizvođača). Ako vjerujemo da vam nisu ništa podvalili onda ostaje samo da vjerujemo da je to stvarno nekaj kaj drži te granule (Ili ste otkrili nešto...). No to je dosta glupo jer često ljudi spricaju po biljkama i sa onim pumpicama koje imaju još manje otvore i koji bi se taj tren svi zaštopali. to mi više govori u prilog lošeg gnojiva sa ko zna kakvim primjesama i ko zna čime. Znam da se mnoge organske i anorganske molekule ne mogu otapati u vodi nego im treba kao što ste naveli viša temperatura, alkohol, ili nešto treće, no to kod biljaka ne pali. Eventualno bi mogao biti problem u pretvrdoj vodi, stvaranju kamenca ili nekoj reakciji između čestica u tvrdoj vodi i onog u gnojivu. No za tako nešto treblai bi svakako navesti na kutiji da se otapa u destiliranoj vodi ili kišnici ili tako nešto. Doduše ne znam koji bi kreten išao kupovati gnojivo koje treba otopiti u d-H2O, ili još bolje koji bi kreteni išli proizvoditi gnojivo koje se otapa u takvoj vodi  :tup:
Mislim da ste donijeli ispravnu odluku... promijeniti gnojivo. Fala Bogu na tržištu ih ima mnogo.

Offline Aleksa

Odg: Otapanje krutih gnojiva u vodi?
« Odgovori #26 : 21-05-2008, 20:03:25 »
Olakšajte sebi život i kupite tečno gnojivo... Lakše se dozira i jednostavnije je za upotrebu.  ;)