Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: U veću posudu u toku sezone  (Posjeta: 4140 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline gale

U veću posudu u toku sezone
« : 28-05-2008, 13:44:58 »
Grab sam presadio ovog proleća i posle dva meseca korenje se pojavilo na dno saksije i ja sam ga prebacio ( ne presadio ) u veću posudu da bi u nastavku sezone bolje napredovao, da se korenje manje zagrevalo u narednim mesecima i da bi se smanjilo isušivanje zemlje. To sam uradio intuitivno i neznam da li je to potrebno i neophodno.
Da li se to radi i kakva su vaša iskustva ?

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: U veću posudu u toku sezone
« Odgovori #1 : 28-05-2008, 14:51:12 »
Da li se to radi i kakva su vaša iskustva ?

U svakom slučaju, slatko iskustvo, ...a ne , nisam ga imao  :dunno:
... osim što sam prošle godine u 8mj. isto tak prebacio jednu azaleu, zbog istog razloga.

Offline Marija

Odg: U veću posudu u toku sezone
« Odgovori #2 : 28-05-2008, 15:16:29 »
Grab sam presadio ovog proleća i posle dva meseca korenje se pojavilo na dno saksije i ja sam ga prebacio ( ne presadio ) u veću posudu da bi u nastavku sezone bolje napredovao, da se korenje manje zagrevalo u narednim mesecima i da bi se smanjilo isušivanje zemlje. To sam uradio intuitivno i neznam da li je to potrebno i neophodno.
Da li se to radi i kakva su vaša iskustva ?


Mislim da je to pravi gušt za biljku .... u ljetnim mjesecima bi joj to svo korijenje uz rub poosude jako brzo ostalo suho .... mislim da će ovako brže napredovati i da tu nema stresa za nju, samo si je prebacio i nasuo mješavinu uokolo.  :mdr:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline DonQuijote

Odg: U veću posudu u toku sezone
« Odgovori #3 : 28-05-2008, 16:01:39 »
Isti slučaj. Prošlo ljeto sam prebacio jedan pinus i jednu azaleu u veće posude ne dirajući korijenje. Bili su mi jako zahvalni. Azalei sam ovo proljeće skratio korijenje i stavio je u malu posudu, a pinus sam ostavio još jednu sezonu jer sam ga preko zime izmaltretirao savijanjem pa nek se odmori još malo u prostranom. Samo što nisam čuo uzvike-hvala, hvala :mdr: