Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: mikro mušice na plantelinom organskom gnojivu!?  (Posjeta: 6020 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
 pitanjce! uočio sam da se je posljednjih dana na čikinšitu pojavila manja grupa mikromušica koje doslovce rovare i skaču po subtratu, zna li itko što je to? I mislim da imam crvenog pauka na boru, uočio sam ga svega dva puta i kad buljim ne vidim ga.Kako se riješit sveg toga?  :P90:
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline jurica

Odg: mikro mušice na plantelinom organskom gnojivu!?
« Odgovori #1 : 19-06-2012, 21:34:08 »
pitanjce! uočio sam da se je posljednjih dana na čikinšitu pojavila manja grupa mikromušica koje doslovce rovare i skaču po subtratu, zna li itko što je to? I mislim da imam crvenog pauka na boru, uočio sam ga svega dva puta i kad buljim ne vidim ga.Kako se riješit sveg toga?  :P90:
http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&frm=1&source=web&cd=1&ved=0CFoQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.cvijet.info%2Fmoje_cvjetne_tajne%2Fbolesti___zastita_cvijeca_i_biljaka%2Fcrveni_pauk__tetranychus_urticae_%2F5612.aspx&ei=99PgT_qABcrasgbEoJS6CA&usg=AFQjCNEJ9QTr3dh4PP0clY2F4lnSEA1JPw&sig2=3wuUN59qzon1p8Z67Ly-5w
Nadam se da će pomoći

Offline Adrian

Odg: mikro mušice na plantelinom organskom gnojivu!?
« Odgovori #2 : 19-06-2012, 21:59:34 »
Znam da je negde na forumu tekst koji sam poslao Mariji pred par godina, nemrem ga najti, pa eto opet.
Nemam pojma zašto svi pišu kako Crveni pauk jako napada smreke, borove, ja sam na njemu i diplomirao i znam ga 30 godina prakse, ali ga nikad nisam vidio ni na svojim borovima ni na smrekicama. Crveni pauk (Panonicus ulmi) spada u grinje, crveni je, veličine je do 0,2 mm muški a ženske do 0,5 mm i jako se teško vide prostim okom. Tetranychus urticae je koprivina grrinja i ona je nešto veća i narančasto žuto prozirna. Protiv njih se koriste akaricidi. Tretiranje sa Demitanom rješava veliki broj grinja, svih razvojnih stadija makar i ne znamo koje su. Iza njega je jako dobar Neoron – Pinoron, kojeg nažalost više nema. Ortus djeluje dobro samo na pokretne oblike Crvenog pauka, dok ne djeluje na jaja. Mitac, Acristin, djeluju na jaja i sve razvojne oblike crvenog pauka. Nissorun i Appolo djeluju samo na ljetna jaja Crvenog pauka. Pirox Fluid djeluje samo na ljetna jaja i najmlađe razvojne stadije Crvenog pauka. Kod akaricida je specifično da neki djeluju samo na jaja i ličinke, pa prežive odrasli oblici, odnosno drugi djeluju samo na odrasle oblike, a ostaju jaja i ličinke prvog stadija, pa zapravo jednim prskanjem nismo sve riješili. Basudin nije akaricid i od prije 2 god je zabranjen.

Offline Adrian

Odg: mikro mušice na plantelinom organskom gnojivu!?
« Odgovori #3 : 19-06-2012, 22:03:28 »
E, da zabil sam. Ovih dana pregledajte smreke i borove, znaju krajem Juna imati sitne uši na najgušćim dijelovima.

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: mikro mušice na plantelinom organskom gnojivu!?
« Odgovori #4 : 12-06-2013, 20:44:16 »
opet te glupe mušice. Maslina i breza su pune j...ga!
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline TIBIKA

Odg: mikro mušice na plantelinom organskom gnojivu!?
« Odgovori #5 : 12-06-2013, 22:49:36 »
  Nisi jedini Bocko i kod mene ih ima. :frown:

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: mikro mušice na plantelinom organskom gnojivu!?
« Odgovori #6 : 14-06-2013, 10:51:18 »
opet te glupe mušice. Maslina i breza su pune j...ga!
Ne moraš se ništa brinuti.Ne rade one nikakvu štetu.Napapaju se malo drekeca,razmnože se i odu,kad šit izgubi snagu.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: mikro mušice na plantelinom organskom gnojivu!?
« Odgovori #7 : 14-06-2013, 11:04:29 »
da skužio sam da sele. S njihovim brojem povečao se broj pauka svjetlo zelene boje. To su drva na otvorenom balkonu gdje ima više mjesta i jače se zaljeva.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: mikro mušice na plantelinom organskom gnojivu!?
« Odgovori #8 : 14-06-2013, 11:55:43 »
Pauci su korisni.Oni ih papaju.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!