Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Bujnost kišnog razdoblja  (Posjeta: 12312 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Bujnost kišnog razdoblja
« : 09-06-2008, 09:40:24 »
Bujnost ...

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Bujnost kišnog razdoblja
« Odgovori #1 : 09-06-2008, 09:41:51 »
...

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Bujnost kišnog razdoblja
« Odgovori #2 : 09-06-2008, 09:43:24 »
...

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Bujnost kišnog razdoblja
« Odgovori #3 : 09-06-2008, 09:44:57 »
...

Offline gal

Odg: Bujnost kišnog razdoblja
« Odgovori #4 : 09-06-2008, 13:21:45 »
... a di ti je onaj maxi glog?!

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Bujnost kišnog razdoblja
« Odgovori #5 : 09-06-2008, 13:34:27 »
... a di ti je onaj maxi glog?!

Pljusak me steral u kuću pa ga nisam stigel pofotkati, budem danas!

Offline Marija

Odg: Bujnost kišnog razdoblja
« Odgovori #6 : 09-06-2008, 13:56:42 »
Eh, konačno si pokazao nešto znatno bolje .... bravo za hrast zanimljiv primjerak koji odskače kvalitetom ovako koliko se vidi na slici. Svakako mu nastoj spustiti taj vrh naniže  :great: :mdr:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Bujnost kišnog razdoblja
« Odgovori #7 : 09-06-2008, 14:04:43 »
Eh, konačno si pokazao nešto znatno bolje .... bravo za hrast zanimljiv primjerak koji odskače kvalitetom ovako koliko se vidi na slici. Svakako mu nastoj spustiti taj vrh naniže  :great: :mdr:

Istina, hrast niste vidjeli, a i još neke... ima vremena  :mdr:
Vrh će mu biti negdje oko spoja ove tri vršne grane, srezat ću ga već, nekad. Zanimljivo je da su prva i druga ljeva grana bile potpuno gole (srezane bez pupova), pupovi su bili na samo tri grane, ovoj desno, na vrhu i na jednoj koja je rasla desno uz tlo (više je nema). Velik dio zelene mase, bacio je povratno po granama i deblu. Mislim da je u super snazi.... vidjet ćemo!

Offline Marija

Odg: Bujnost kišnog razdoblja
« Odgovori #8 : 09-06-2008, 14:08:47 »
Istina, hrast niste vidjeli, a i još neke... ima vremena  :mdr:
Vrh će mu biti negdje oko spoja ove tri vršne grane, srezat ću ga već, nekad. Zanimljivo je da su prva i druga ljeva grana bile potpuno gole (srezane bez pupova), pupovi su bili na samo tri grane, ovoj desno, na vrhu i na jednoj koja je rasla desno uz tlo (više je nema). Velik dio zelene mase, bacio je povratno po granama i deblu. Mislim da je u super snazi.... vidjet ćemo!

Pokušaj podizati rang stabala koji vadiš .... ovo je super!
Mi smo imali neki sistem tipa ako sad imamo ovakav hrast da niti jedan idući koji izvadimo ne bude lošiji....  :mdr: 8)

Znaš kako je Gale rekao  - Postao sam SELEKTOR, više nisam kolekcionar bonsaija  :love:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Bujnost kišnog razdoblja
« Odgovori #9 : 09-06-2008, 14:30:10 »
Pokušaj podizati rang stabala koji vadiš .... ovo je super!
Mi smo imali neki sistem tipa ako sad imamo ovakav hrast da niti jedan idući koji izvadimo ne bude lošiji....  :mdr: 8)

Znaš kako je Gale rekao  - Postao sam SELEKTOR, više nisam kolekcionar bonsaija  :love:

Ž ekipa će posvjedočiti predzadnji izlet na Ž kad nisam izvadio ni jedno drvo. Zadnji izlet ove sezone sam izvadio jedno, ako s njim bude sve u redu, vidjet ćete! Nekaj se potrgalo u meni od kad sam izvadio nekoliko za mene u tom trenutku, predobrih drva, poslije toga više ništa nije bilo isto. Ove sezone ću se zvati kolektor, sva snaga i volja su u smjeru da iduću od samog početka započnem kao selektor. Imam dobar broj drva doma na kojima mogu trenirati tehnike i hortikulturu, van ću vaditi samo odličan materijal, dobar me više ne zanima, imam ga puno dvorište, a i lošeg  :dunno:

PS
dodao bi ako već negdje nisam.... hrastovi koje sam vadio dok su spavali.... danas su u vrlo odličnoj formi... oni koje sam vadio kad su tek počeli otvarati pupove... ostali su bez zelene mase (2kom) no jš nisu za otpis, čine mi se puni sokova, ali bez pupova.

Offline Marija

Odg: Bujnost kišnog razdoblja
« Odgovori #10 : 09-06-2008, 14:43:44 »
Ž ekipa će posvjedočiti predzadnji izlet na Ž kad nisam izvadio ni jedno drvo. Zadnji izlet ove sezone sam izvadio jedno, ako s njim bude sve u redu, vidjet ćete! Nekaj se potrgalo u meni od kad sam izvadio nekoliko za mene u tom trenutku, predobrih drva, poslije toga više ništa nije bilo isto. Ove sezone ću se zvati kolektor, sva snaga i volja su u smjeru da iduću od samog početka započnem kao selektor. Imam dobar broj drva doma na kojima mogu trenirati tehnike i hortikulturu, van ću vaditi samo odličan materijal, dobar me više ne zanima, imam ga puno dvorište, a i lošeg  :dunno:

 :love: :love:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Bujnost kišnog razdoblja
« Odgovori #11 : 10-06-2008, 09:24:27 »
... a di ti je onaj maxi glog?!

Evo ga/ih...

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Bujnost kišnog razdoblja
« Odgovori #12 : 20-10-2008, 12:24:58 »
OK, bujalo je dok je to bilo normalno. Sad je 20.10. Jel normalno da je sve još jedro zeleno? Osim dva graba... svo drveče mi je zeleno. Ostrye čak i otvaraju pupove po deblu iznad nebaria. Borovi bude spavajuće pupove bez reda i pravila. Jel možda greška u mreži za sjenu  :dunno: Jel sam to trebal maknuti?
Kakva je situacija kod drugih u USDA 7 ?
Dalmacija sigurno nije mjerilo, a možda i tam ima neobičnih pojava !?!?!

Ajde recite mi kak je kod vas.

Offline gal

Odg: Bujnost kišnog razdoblja
« Odgovori #13 : 20-10-2008, 13:15:14 »
OK, bujalo je dok je to bilo normalno. Sad je 20.10. Jel normalno da je sve još jedro zeleno? Osim dva graba... svo drveče mi je zeleno. Ostrye čak i otvaraju pupove po deblu iznad nebaria. Borovi bude spavajuće pupove bez reda i pravila. Jel možda greška u mreži za sjenu  :dunno: Jel sam to trebal maknuti?
Kakva je situacija kod drugih u USDA 7 ?
Dalmacija sigurno nije mjerilo, a možda i tam ima neobičnih pojava !?!?!

Ajde recite mi kak je kod vas.
...drveće u godini vađenja si nekako produži vegetacijsku sezonu (ali samo do prvog jačeg mraza - kakvog ove godine još nije bilo), dakle stari grabovi su već skoro posmeđili lišće a ovogodišnji su full zeleni kao i ostalo listopadno drveće vađeno ove godine. Borovi ne otvaraju pupove (ne više - nešto su ostvorili poslije ljetnog orezivanja i među par mm dugim iglicama formirali pupove).
Blizina kuće i mreža stvara mikroklimu i umanjuje utjecaj mraza - hladnih noći i produžuje vegetacijsku sezonu i to nije ništa zabrinjavajuće ili štetno, valjda!?. Predprošle godine sam imao zelenog lišća na jabukama do prolječa i niš im nije bilo, inače poljeprivrednici "skure" lišće u vočnjacima UREOM, pa možeš i ti, ak ti baš smeta!?  :whistle:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Bujnost kišnog razdoblja
« Odgovori #14 : 20-10-2008, 13:19:21 »
... inače poljeprivrednici "skure" lišće u vočnjacima UREOM, pa možeš i ti, ak ti baš smeta!?  :whistle:

Ne smeta me zeleno lišće.... samo se raspitujem jel to i kod vas  :verycool: