Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Radno druženje i redizajn bora  (Posjeta: 13314 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Radno druženje i redizajn bora
« : 16-06-2008, 08:03:09 »
Naš Don se odlučio na redizajn svog bora. Prijedloga je bilo raznoraznih, a kako je bor na kraju radionice izgledao, vidjet ćete kad Don ili Goran stave fotke, ja nemam do te faze, pa evo kako je počelo…

Offline Goran Cajko

Odg: Radno druženje i redizajn bora
« Odgovori #1 : 16-06-2008, 10:08:09 »
Nemam ja te slike. Mislim da je S slikao. Transformacija je po meni super odrađena i zbiljam je ispalo mrak drvo!!! Bute videli!!!

Offline helleborus

Odg: Radno druženje i redizajn bora
« Odgovori #2 : 16-06-2008, 10:27:08 »
Je, je, fotke su kod nas. Danas ćemo ih skinuti i staviti. Bor je doživio totalnu preobrazbu. Naginje se skroz suprotno od ovog na slici. Fenomenalno izgleda.
No još veća esteska promjena ispričana je na jednom našem crnom boru. To je jedan od mojih prvih iskopanih, vadila sam ga rukama iz pijeska, bez pomagala i prviše znanja. Ostao je u našem vrtu jer sam bila sentimentalno vezana za njega. Inače S ima maniju poklanjanja drva koja se njemu nedaju raditi ili mu se čini da nemre niš posebo iz tog ispasti. Kako stvar može ispasti vidjet ćete kad stavimo fotke. Iz gotovo ničega (jedino je dosta dobra kora i početni pokteti debla) dobilo je krasno drvce. Stajlingu se uvelike doprinijeli Don i Čajko. Fotke ima Čajko jer je nama baterija riknula, ali prvo da nađemo staru fotku kak je izgledalo prije da steknete dojam početnog užasa (naizgled užasa) i da vam to bude poticaj da se štošta može napraviti iz nemogućeg. Samo si skupite par frendova bonsaista i Svaki će imati kaj dodati i reći. Ono... kad se malo ruke slože... no da ne duljim, kad budu slike nastavak.... 

Offline helleborus

Odg: Radno druženje i redizajn bora
« Odgovori #3 : 16-06-2008, 10:28:52 »
tek toliko da znate. Radionica je počela u 9 i završila u 18 sati. Koji krvavi posao!!!!

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Radno druženje i redizajn bora
« Odgovori #4 : 16-06-2008, 10:31:24 »
tek toliko da znate. Radionica je počela u 9 i završila u 18 sati. Koji krvavi posao!!!!

Žao mi je kaj sam morao otići prije, no nastavio sam u nedjelju solo radionicu, budete vidjeli kaj sam napravio, možda me protjerate s foruma  :nails:
 :lol:

Offline helleborus

Odg: Radno druženje i redizajn bora
« Odgovori #5 : 16-06-2008, 10:32:44 »
Sjetih se još jedne stvari. Mislim da je super kaj radimo drvo po drvo. Odnosno kaj se svi uživljavamo, dajemo prijedloge, i radimo zajednički na drvu. Rezultati su krasni, puno glavica koje misle o istom, komentiraju, kombiniraju i kad vlast (vlasnik) da znak odobravanja prelazi se u akciju. Prije toga se iprobaju sve druge moguće kombinacije. Vjerujem da kad bi sam čovjek radio ne bi prošao niti pola tih ideja. Ponosna sam na prekjučerašnja rješenja.

Offline helleborus

Odg: Radno druženje i redizajn bora
« Odgovori #6 : 16-06-2008, 10:33:57 »
tek toliko da znate. Radionica je počela u 9 i završila u 18 sati. Koji krvavi posao!!!!

Žao mi je kaj sam morao otići prije, no nastavio sam u nedjelju solo radionicu, budete vidjeli kaj sam napravio, možda me protjerate s foruma  :nails:
 :lol:

Ma je. Moraš doći vidjeti kaj smo napravili od našeg bora. Ma, tome se nikad ne bi nadali. Izgleda prva liga.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Radno druženje i redizajn bora
« Odgovori #7 : 16-06-2008, 10:37:25 »
...Izgleda prva liga.

Niste ni znali kak ste sposobni  :mdr:
Čini mi se da ja ovaj vikend u svim glavama s radionice bilo puno kreativne snage okrunjene slobodom!

Offline helleborus

Odg: Radno druženje i redizajn bora
« Odgovori #8 : 16-06-2008, 10:47:15 »
...Izgleda prva liga.

Niste ni znali kak ste sposobni  :mdr:
Čini mi se da ja ovaj vikend u svim glavama s radionice bilo puno kreativne snage okrunjene slobodom!

Pa da. Kužiš. MI smo iz dugačkih, kablastih grana s dosta malo zelene mase, piganjem gore dole, lijevo desno, napred natrag dobili tak dobro drvo, za ne vjerovat. Kad da je onaj slovenac koji ne znam kak se zove, izvadio neki totalno spigani mugo iz alpa. Grane su bile vrlo podatne i savitljive a i deblo se vrlo dobro, dapače, odlično spigalo. Malo je popucalo (ipak smo ga za nekih 45 stupnjeva i više savinuli).

Offline Marija

Odg: Radno druženje i redizajn bora
« Odgovori #9 : 16-06-2008, 10:51:04 »
Radionica je počela u 9 i završila u 18 sati. Koji krvavi posao!!!!

Divota.  :hihihi:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline helleborus

Odg: Radno druženje i redizajn bora
« Odgovori #10 : 16-06-2008, 10:54:11 »
Radionica je počela u 9 i završila u 18 sati. Koji krvavi posao!!!!

Divota.  :hihihi:

Uvijek krenemo da će biti od 9 do 13. No obavljen je mrak posao. A i čini mi se kad ne žuriš nikamo da štošta proizvedeš.

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Radno druženje i redizajn bora
« Odgovori #11 : 16-06-2008, 21:49:10 »
Donov pinus nakon sešna...

izvolite  :chinaman:

Offline Davor

Odg: Radno druženje i redizajn bora
« Odgovori #12 : 17-06-2008, 07:16:11 »
Nisam baš znalac... Jel to nigra ili?? :dunno:

Offline gal

Odg: Radno druženje i redizajn bora
« Odgovori #13 : 17-06-2008, 07:31:58 »
Donov pinus nakon sešna...

...izgleda mnogo, mnogo bolje! Jedino bu posuda morala biti "zahtjevnija"...  :great:

Offline DonQuijote

Odg: Radno druženje i redizajn bora
« Odgovori #14 : 17-06-2008, 07:41:19 »
Nisam baš znalac... Jel to nigra ili?? :dunno:
To je thunbergii.
 I da, sad izgleda puno, puno bolje