Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Ogoljeni Sebastijanov bršljan  (Posjeta: 16575 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Ogoljeni Sebastijanov bršljan
« : 16-06-2008, 08:45:45 »
Seba je odlučio skinuti svo lišće s bršljana pa smo mu u subotu pomogli u tom naumu. Remifikacija je fenomenalna, kao i samo drvo, baš mi je posebnoneobičnoodlično!

Offline gal

Odg: Ogoljeni Sebastijanov bršljan
« Odgovori #1 : 16-06-2008, 09:09:32 »
Seba je odlučio skinuti svo lišće s bršljana pa smo mu u subotu pomogli u tom naumu. Remifikacija je fenomenalna, kao i samo drvo, baš mi je posebnoneobičnoodlično!

Imam pitanja: gdje nestade onaj prekrasni kamen-posuda? Jeli ovo trajna posuda i sprema li se drastični redizajn ovog drva?

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Ogoljeni Sebastijanov bršljan
« Odgovori #2 : 16-06-2008, 09:11:41 »
Seba je odlučio skinuti svo lišće s bršljana pa smo mu u subotu pomogli u tom naumu. Remifikacija je fenomenalna, kao i samo drvo, baš mi je posebnoneobičnoodlično!

Imam pitanja: gdje nestade onaj prekrasni kamen-posuda? Jeli ovo trajna posuda i sprema li se drastični redizajn ovog drva?

Kamena posuda je na prvi pogled stvarno bila prekrasna, no imala je puno nedostataka. Više o tome će reći Seba  :chinaman:

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Ogoljeni Sebastijanov bršljan
« Odgovori #3 : 16-06-2008, 09:25:50 »
kamena posuda bila je estetski relativno dobra, svakako zanimljiva. Međutim, silno je unazadila drvo u zdravstvenom smislu. Bila je preplitka, drenaža nije bila dobro izvedena i drvo je skoro nastradalo zbog toga izleta na taj kamen. Par korijenova koji obuhvaćaju kamen na stražnjoj strani (srećom) je odumrlo; osušilo se. Načelno, ja ovaj bršljan volim kakav jest i nemam neku ambiciju raditi nekakve drastične zahvate. Ova posuda je također svojevrsan eksperiment, da vidim kak zgleda. Više ili manje sam zadovoljan. Ne znam jel više il manje. Ne čini mi se kao definitivna posuda. A što se redizajna tiče, ukoliko dođe neka ideja, dobro je došla. Bonsai i jest u mijeni i razvoju, jel tak?!

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Ogoljeni Sebastijanov bršljan
« Odgovori #4 : 16-06-2008, 09:29:48 »
Čuj, on ima svojih nedostataka, ali, na kraju krajeva nije niti važno. Svakako je poseban i voljen. A preoblikovanja je on u životu doživio puno, pa mu neće strano biti još koje. Možda. Jednom.   :dunno:

Offline gal

Odg: Ogoljeni Sebastijanov bršljan
« Odgovori #5 : 16-06-2008, 10:22:30 »
Bonsai i jest u mijeni i razvoju, jel tak?!

..tak je!

Offline helleborus

Odg: Ogoljeni Sebastijanov bršljan
« Odgovori #6 : 16-06-2008, 10:38:15 »
TAj bršljan je uvijek sladak i lijep  :love:. I sa listovima i bez njih. NIkad ne znam koja faza me više fascinira. Jedino kaj mi slabo leži ova posuda. Kamen je bio odličan, ali samo estetki. Zapravo čak ni to u potpunosti jer je bio drugačiji od onog na koje bršljan raste, ali sviđalo mi se kak 'leži' na njemu, Ona dugačka donja grana je super išla tik uz kamen. Sad mi se čini da je ona nekak.... ma ne znam. Više bi mi pasao u plitkoj dugačkoj posudi (kakve naravno kad nas nema za kupiti) pa i pod cijenu da se ta grana skrati i podigne prema gore tak da ide tik uz zemlju, a ne polukaskadno. Možda ak se jedno diočepamo takve posude to i izvedemo pa da vidimo kak će izgledati.

Offline gal

Odg: Ogoljeni Sebastijanov bršljan
« Odgovori #7 : 16-06-2008, 11:10:33 »
TAj bršljan je uvijek sladak i lijep  :love:. I sa listovima i bez njih. NIkad ne znam koja faza me više fascinira. Jedino kaj mi slabo leži ova posuda. Kamen je bio odličan, ali samo estetki. Zapravo čak ni to u potpunosti jer je bio drugačiji od onog na koje bršljan raste, ali sviđalo mi se kak 'leži' na njemu, Ona dugačka donja grana je super išla tik uz kamen. Sad mi se čini da je ona nekak.... ma ne znam. Više bi mi pasao u plitkoj dugačkoj posudi (kakve naravno kad nas nema za kupiti) pa i pod cijenu da se ta grana skrati i podigne prema gore tak da ide tik uz zemlju, a ne polukaskadno. Možda ak se jedno diočepamo takve posude to i izvedemo pa da vidimo kak će izgledati.

...slično razmišljamo.... ovak sam si ja to gruntal (ak smijem), al nemrem završiti virt jer posuda nije slikana sa prave strane (ovo je inaće posuda od V. Novaka sa izložbe u LJ. i kod njega jedna grana liježe na ovaj obli dio)

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Ogoljeni Sebastijanov bršljan
« Odgovori #8 : 16-06-2008, 11:14:32 »
Bravo Gal, meni se ovak nekaj mota po glavi od kad sam prvi put vidio ovaj bršljan. Morat ću malo razgovarati sa S. imam nekih zamisli za izradu ovakvih posuda... volim izazove  :verycool:

Offline Aleksa

Odg: Ogoljeni Sebastijanov bršljan
« Odgovori #9 : 16-06-2008, 11:16:40 »
Ovo je jedan od rijetkih dobrih -root over rock- drva. Nisam do sada vidio drvo koje ovako dobro obuhvata i srasta sa kamenom.  :worthy:

Na ploči jeste izgledao ljepše ali mislim da mu ova posuda odgovara. Što se njega tiče ja sam za više posude. U plitkoj bi morala grana da se podigne pa mi se čini da bi izgubio karakter...  :sarcastic:

I galov predlog je super.  :yes:

Offline helleborus

Odg: Ogoljeni Sebastijanov bršljan
« Odgovori #10 : 16-06-2008, 11:24:15 »
TAj bršljan je uvijek sladak i lijep  :love:. I sa listovima i bez njih. NIkad ne znam koja faza me više fascinira. Jedino kaj mi slabo leži ova posuda. Kamen je bio odličan, ali samo estetki. Zapravo čak ni to u potpunosti jer je bio drugačiji od onog na koje bršljan raste, ali sviđalo mi se kak 'leži' na njemu, Ona dugačka donja grana je super išla tik uz kamen. Sad mi se čini da je ona nekak.... ma ne znam. Više bi mi pasao u plitkoj dugačkoj posudi (kakve naravno kad nas nema za kupiti) pa i pod cijenu da se ta grana skrati i podigne prema gore tak da ide tik uz zemlju, a ne polukaskadno. Možda ak se jedno diočepamo takve posude to i izvedemo pa da vidimo kak će izgledati.

...slično razmišljamo.... ovak sam si ja to gruntal (ak smijem), al nemrem završiti virt jer posuda nije slikana sa prave strane (ovo je inaće posuda od V. Novaka sa izložbe u LJ. i kod njega jedna grana liježe na ovaj obli dio)

Je, samo kaj je tu uvijek onaj kamen na kojem stoji bršljan. On mi se nikako ne uklapa u takvu posudu ili ovakvu malu okruglu u kakvoj je sad. Čini mi se da mu baš treba nekaj dugačko i plitko da dođe do izražaja. Da nema kamena mislim da bi ovo bilo super. On onak previše kao gromada ispada van. KUžiš??!! I onda ak ga stvaimo u malu okruglu posudu izgleda kao toranj, meni ektetski potpuno promašeno. U dugačkoj uspoj posudi on može doći do izražaja, kao dio cjeline iz prirode.

A Mario, ak imaš ideja za ovakve posude super, jer to će, ako ne za bršljan, sigurno poslužiti za nekaj drugo.  :hihihi:

Offline helleborus

Odg: Ogoljeni Sebastijanov bršljan
« Odgovori #11 : 16-06-2008, 11:28:45 »
Ovo je jedan od rijetkih dobrih -root over rock- drva. Nisam do sada vidio drvo koje ovako dobro obuhvata i srasta sa kamenom.  :worthy:

Na ploči jeste izgledao ljepše ali mislim da mu ova posuda odgovara. Što se njega tiče ja sam za više posude. U plitkoj bi morala grana da se podigne pa mi se čini da bi izgubio karakter...  :sarcastic:

I galov predlog je super.  :yes:

Ma da, baš je problem. Jer mu je ta grana super, a opet može samo polukaskada, onda ima i kamen... sve to treba uklopiti, a tu u dućanima nema baš niš za kupiti. onaj kamen je bio odličan jer je bio dosta povišen da može biti da donja grana, a opet dosta izdužen tak da se uklapa i onaj kamen preko kojeg raste i cijela kompozicija. to mi je definitivno do sad bilo najbolje. Možda bi trebalo malo poraditi na tom kamenu, izdubiti veću rupu za korijen, izbušiti drenažni otvor, ne znam.  :dunno:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Ogoljeni Sebastijanov bršljan
« Odgovori #12 : 16-06-2008, 11:29:05 »
TAj bršljan je uvijek sladak i lijep  :love:. I sa listovima i bez njih. NIkad ne znam koja faza me više fascinira. Jedino kaj mi slabo leži ova posuda. Kamen je bio odličan, ali samo estetki. Zapravo čak ni to u potpunosti jer je bio drugačiji od onog na koje bršljan raste, ali sviđalo mi se kak 'leži' na njemu, Ona dugačka donja grana je super išla tik uz kamen. Sad mi se čini da je ona nekak.... ma ne znam. Više bi mi pasao u plitkoj dugačkoj posudi (kakve naravno kad nas nema za kupiti) pa i pod cijenu da se ta grana skrati i podigne prema gore tak da ide tik uz zemlju, a ne polukaskadno. Možda ak se jedno diočepamo takve posude to i izvedemo pa da vidimo kak će izgledati.

...slično razmišljamo.... ovak sam si ja to gruntal (ak smijem), al nemrem završiti virt jer posuda nije slikana sa prave strane (ovo je inaće posuda od V. Novaka sa izložbe u LJ. i kod njega jedna grana liježe na ovaj obli dio)

Je, samo kaj je tu uvijek onaj kamen na kojem stoji bršljan. On mi se nikako ne uklapa u takvu posudu ili ovakvu malu okruglu u kakvoj je sad. Čini mi se da mu baš treba nekaj dugačko i plitko da dođe do izražaja. Da nema kamena mislim da bi ovo bilo super. On onak previše kao gromada ispada van. KUžiš??!! I onda ak ga stvaimo u malu okruglu posudu izgleda kao toranj, meni ektetski potpuno promašeno. U dugačkoj uspoj posudi on može doći do izražaja, kao dio cjeline iz prirode.

A Mario, ak imaš ideja za ovakve posude super, jer to će, ako ne za bršljan, sigurno poslužiti za nekaj drugo.  :hihihi:

Duda, mislio sam napraviti posudu koja bi bila nastavak ovog kamena, kao da je sve dio jedne stjene koja se nastavlja izbočinom na kojoj je bršljan. Sve to napraviti estetski prihvatljivije od prijašnjeg kamena. Morat ćemo o tome u živo!

Offline helleborus

Odg: Ogoljeni Sebastijanov bršljan
« Odgovori #13 : 16-06-2008, 11:32:20 »

Duda, mislio sam napraviti posudu koja bi bila nastavak ovog kamena, kao da je sve dio jedne stjene koja se nastavlja izbočinom na kojoj je bršljan. Sve to napraviti estetski prihvatljivije od prijašnjeg kamena. Morat ćemo o tome u živo!

Ja čak mislim da uopće nije estetski problem, osim kaj je buio malo drugačije boje, u onom kamenu, nego kaj je builjka krepavala na njemu. >Što zbog malo prostora, što zbog loše drenaže. Valjda u kamenu nije bilo ništa što ase otapalo i zagađivalo zemlju?! Možda stvarno poraditi na tim detaljima na tom kamenu. Svakako dođi pa da malo pročakulamo o tome.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Ogoljeni Sebastijanov bršljan
« Odgovori #14 : 16-06-2008, 11:39:06 »

Duda, mislio sam napraviti posudu koja bi bila nastavak ovog kamena, kao da je sve dio jedne stjene koja se nastavlja izbočinom na kojoj je bršljan. Sve to napraviti estetski prihvatljivije od prijašnjeg kamena. Morat ćemo o tome u živo!

Ja čak mislim da uopće nije estetski problem, osim kaj je buio malo drugačije boje, u onom kamenu, nego kaj je builjka krepavala na njemu. >Što zbog malo prostora, što zbog loše drenaže. Valjda u kamenu nije bilo ništa što ase otapalo i zagađivalo zemlju?! Možda stvarno poraditi na tim detaljima na tom kamenu. Svakako dođi pa da malo pročakulamo o tome.

Kao uvod u čakulanje, progooglaj malo i vidi kak je Kimura riješio neke situacije, a i u BonsaiFocusu ima dobrih fotki. Danas postoje razni alati za ugodnu obradu kamena, a i od modernih betona se može napraviti čuda!