Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Ogoljeni Sebastijanov bršljan  (Posjeta: 16551 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Goran Cajko

Odg: Ogoljeni Sebastijanov bršljan
« Odgovori #15 : 16-06-2008, 11:57:34 »
Ja bi probao potražit dobar kamen kao nastavak ovog ili kao kompletna zamjena postojećeg, naravno deset puta veći kamen. Rasčesljao korijen i sve skupa zamotao i ostavio dvije godine da ga dobro obgrli i onda sve skupa nasadio na neki plitki pot.

Offline gal

Odg: Ogoljeni Sebastijanov bršljan
« Odgovori #16 : 16-06-2008, 12:02:54 »
Duda, mislio sam napraviti posudu koja bi bila nastavak ovog kamena, kao da je sve dio jedne stjene koja se nastavlja izbočinom na kojoj je bršljan. Sve to napraviti estetski prihvatljivije od prijašnjeg kamena. Morat ćemo o tome u živo!

... da je posuda primjerice ovakve završne obrade...

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Ogoljeni Sebastijanov bršljan
« Odgovori #17 : 16-06-2008, 12:03:54 »
Ja bi probao potražit dobar kamen kao nastavak ovog ili kao kompletna zamjena postojećeg, naravno deset puta veći kamen. Rasčesljao korijen i sve skupa zamotao i ostavio dvije godine da ga dobro obgrli i onda sve skupa nasadio na neki plitki pot.

Da, dobro bi bilo nastaviti ovaj kamen, kao neku stjenu. No treba kak veliš, stvoriti i uvjete za život, tak da korijen ima dobru rupu u kamenu. Mislim da skidanje s ovog kamena nije najsretnije rješenje.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Ogoljeni Sebastijanov bršljan
« Odgovori #18 : 16-06-2008, 12:04:40 »
Duda, mislio sam napraviti posudu koja bi bila nastavak ovog kamena, kao da je sve dio jedne stjene koja se nastavlja izbočinom na kojoj je bršljan. Sve to napraviti estetski prihvatljivije od prijašnjeg kamena. Morat ćemo o tome u živo!

... da je posuda primjerice ovakve završne obrade...

Tak nekak da. Vidim da Gal kuži o čemu pričam, a i ja njega kužim  :great:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Ogoljeni Sebastijanov bršljan
« Odgovori #19 : 16-06-2008, 12:05:37 »
Viđao sam razne kreacije po netu, pa kad naletim budem postavio da vidite, a tražite i vi malo  :verycool:

Offline Goran Cajko

Odg: Ogoljeni Sebastijanov bršljan
« Odgovori #20 : 16-06-2008, 12:23:01 »
Ja sam više mislio ovak. Izgleda malo smješno, al vidite kaj mislim. (previše korijena, pretamna posuda  a i kamen se ne vidi...)

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Ogoljeni Sebastijanov bršljan
« Odgovori #21 : 16-06-2008, 12:27:45 »
Ovo je dramatično drvo i zahtjeva vrlo dramatičnu scenu. Tvoj prijedlog mi to nije  :dunno:

Offline Goran Cajko

Odg: Ogoljeni Sebastijanov bršljan
« Odgovori #22 : 16-06-2008, 12:47:03 »
Ovo je dramatično drvo i zahtjeva vrlo dramatičnu scenu. Tvoj prijedlog mi to nije  :dunno:
Ne mogu si zamislit tvoju viziju..
Mislim da ga u svakom slučaju treba izdignut, kako bi ta donja lijeva grana došla do izražaja, a najprirodnije mi je nastavak trenutne situacije "korijen na kamenu". Tako će se dodatnoo istaknuti već super razgranati korijen, a jednostavan plitki pot se zapravo ne bi smio isticat. Cijela kompozicija bi trebala izgledati kao "drvo na stijeni u moru (jezeru)"

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Ogoljeni Sebastijanov bršljan
« Odgovori #23 : 16-06-2008, 12:54:38 »
Ovo je dramatično drvo i zahtjeva vrlo dramatičnu scenu. Tvoj prijedlog mi to nije  :dunno:
Ne mogu si zamislit tvoju viziju..
Mislim da ga u svakom slučaju treba izdignut, kako bi ta donja lijeva grana došla do izražaja, a najprirodnije mi je nastavak trenutne situacije "korijen na kamenu". Tako će se dodatnoo istaknuti već super razgranati korijen, a jednostavan plitki pot se zapravo ne bi smio isticat. Cijela kompozicija bi trebala izgledati kao "drvo na stijeni u moru (jezeru)"

Imam malu gužvu na poslu pa ne stižem tražiti po netu, da pokažem na kaj mislim. No kam nam se žuri, nek Seba i Duda okrenu neke kobase ili kaj već na roštilju pa ćemo se bolje kužiti i doći do najidealnijeg rješenja  :verycool:
Naravno da drvo treba izdignuti i ostaviti nedirnuto u krošnji. Posuda je ono kaj trebamo oko njega napraviti i stvoriti scenu punu drame, sa vidljivim korijenom, mahovinom, klisurom.... magla u pozadini (to bar nije teško u onoj kotlini kod S&D)

Offline Goran Cajko

Odg: Ogoljeni Sebastijanov bršljan
« Odgovori #24 : 16-06-2008, 15:25:06 »

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Ogoljeni Sebastijanov bršljan
« Odgovori #25 : 16-06-2008, 15:29:58 »
evo jedna približna situacija
http://www.knowledgeofbonsai.org/forum/viewtopic.php?f=24&t=26

Tvoj virtual mi je bolji od ove fotke, na kojoj mi se ništ ne dopada. Nit ima priču, a ni smisao  :dunno:
A možda mi je danas neki čudan dan  :mdr:

Offline Marija

Odg: Ogoljeni Sebastijanov bršljan
« Odgovori #26 : 16-06-2008, 15:40:10 »
Po mom mišljenju na ploči koja je u boji kamena koji je ispod korijena stablo bi najbolje izgledalo. Održavanje na ploči je koma, pa bi možda najbolja bila nekakva ručno rađena posuda nepravilnog oblika, za moj ukus je to bolje nego obična plitka posuda.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Ogoljeni Sebastijanov bršljan
« Odgovori #27 : 16-06-2008, 15:44:51 »
Po mom mišljenju na ploči koja je u boji kamena koji je ispod korijena stablo bi najbolje izgledalo. Održavanje na ploči je koma, pa bi možda najbolja bila nekakva ručno rađena posuda nepravilnog oblika, za moj ukus je to bolje nego obična plitka posuda.

Upravo to cjelo vrijeme pričamo Gal i ja  :tup:


Offline Marija

Odg: Ogoljeni Sebastijanov bršljan
« Odgovori #28 : 16-06-2008, 15:56:43 »
Upravo to cjelo vrijeme pričamo Gal i ja  :tup:

Znam i slažem se s vama  :verycool:, nije mi ni bila namjera otkrit Ameriku  :hihihi:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Ogoljeni Sebastijanov bršljan
« Odgovori #29 : 23-06-2008, 13:15:15 »
Vidim li ja to... posudu za bršljan!?!?!
izvor:
http://www.willowbog-bonsai.co.uk/Gallery/index.asp#willowbog