Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Vjetrom šibani stil - fakingashi  (Posjeta: 19847 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline gal

Vjetrom šibani stil - fakingashi
« : 22-07-2008, 09:03:17 »
...prvi pokušaj oblikovanja u "stilu vjetra"...

Offline Marija

Odg: Vjetrom šibani stil - furingashi
« Odgovori #1 : 22-07-2008, 09:06:24 »
Jinovi i shariji su možda malo pretupi  :hihihi:
 trebali bi malo dramatičnije izgledati .... kako bi sveukupni dojam bio još bolji.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline gal

Odg: Vjetrom šibani stil - furingashi
« Odgovori #2 : 22-07-2008, 09:34:45 »
Jinovi i shariji su možda malo pretupi  :hihihi:
 trebali bi malo dramatičnije izgledati .... kako bi sveukupni dojam bio još bolji.
...je u pravu si! Ovo je samo osnovno oblikovanje, kad presadim u posudu možda bude trbalo nešto prikračivati, pa tek onda sfiniširati jinove. Interesantnih stvari se još krije pod zemljom.
Evo još jedna bukva u istom pokušaju...

Offline helleborus

Odg: Vjetrom šibani stil - furingashi
« Odgovori #3 : 22-07-2008, 09:50:23 »
...prvi pokušaj oblikovanja u "stilu vjetra"...

Taj vjetrom šibani bonsai mi je jedan od dražih stilova. Osim šumica koje su mi nekak najdraže. Ne znam da jinove, ali meni fali još malo dramatičnosti u granama. želim kad vidim to drvo stvarno misliti da ga nosi vjetar, a ne da imam više dojam da je krivno usađeno u posudu ili da se malo nagnulo na stranu. Nije da izgleda loše, vrlo je dobro, ali ja bi to ostavila možda malo više lufta između grana. Čini mi se da one koje šiba vjetar nemaju mogućnost raditi tak gusto povezanu krošnjicu. Možda griješim, ali tak mi se čini. Ona drugo deblo (jin) je odlično da ide u istom smjeru kao i cijelo drvo.

Offline helleborus

Odg: Vjetrom šibani stil - furingashi
« Odgovori #4 : 22-07-2008, 09:52:58 »
A, još mi se čini da ona grana koju si potegnuo da ide prema gore nemre tak rasti, možda krivo vidim na slici, ali grane mislim da moraju ići gotovo ravno iz mjesta iz kojeg izlaze iz debla, posebno ak su to tanje grane. Nemre ona na vjeru prvo rasti prema gore pa onda na stranu, zar ne? Ti se to čini logično?

Offline Goran Cajko

Odg: Vjetrom šibani stil - furingashi
« Odgovori #5 : 22-07-2008, 11:34:25 »
Za juniperus ne znam kaj bi rekao. Sviđa mi se kak si napravio raspored grana, sviđaju mi se suhi dijelovi (možda je vrh malo predebel), no sve skupa mi nekak ne leži. Krošnja mi je previše sa strane.
bolja mi je varijanta da grane idu u kontra smjer, no problem su jinovi koji ide kontra.  :dunno:

bukva mi je mrak...  8) 8) 8)

Trenutno malo pregusta, al još kad malo poraste, biti će to super.

Offline Marija

Odg: Vjetrom šibani stil - furingashi
« Odgovori #6 : 23-07-2008, 08:21:05 »
Ovo je odličan stil, ali nikako ne bi trebalo stabalce "bukvalno" oblikovati tako da na kraju izgleda umjetno. Mislim da je još bolje ne rait čisti stil već nekakvu kombinaciju s još nekim stilovima, ako se to tako može nazvati....

Zaista treba imati karakrer debla koji ide u ovaj stil .... smiješno nekakvu zdravu nenamučenu mladicu isforisrat u ovaj stil, a to se često može vidjeti po forumima....
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Vjetrom šibani stil - furingashi
« Odgovori #7 : 28-07-2008, 08:25:16 »
Jedna mala ostrya išibana Bistranskim vjetrovima  :mdr:

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Vjetrom šibani stil - furingashi
« Odgovori #8 : 28-07-2008, 08:36:23 »
Jedna mala ostrya išibana Bistranskim vjetrovima  :mdr:
Što ti sigurno nije bilo teško postići...pustio si ga samo da raste, jel? Ne znam vidim li dobro, ali...ima li uopće žice na njemu? Aaaaah, da. Samo jedna dole pri dnu koja pridržava posudu uz betonsko sidro. Da se ne bi sve otpuhalo... :histerical:

Offline gal

Odg: Vjetrom šibani stil - furingashi
« Odgovori #9 : 28-07-2008, 08:37:44 »
Jedna mala ostrya išibana Bistranskim vjetrovima  :mdr:
...godišnji je gotov, a vidim bio je kreativan...  :jupi:

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Vjetrom šibani stil - furingashi
« Odgovori #10 : 28-07-2008, 08:40:04 »
Jedna mala ostrya išibana Bistranskim vjetrovima  :mdr:
...godišnji je gotov, a vidim bio je kreativan...  :jupi:
Zar si sumnjao u njega?????...neeeee  :halt:  :loco:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Vjetrom šibani stil - furingashi
« Odgovori #11 : 28-07-2008, 08:40:20 »
Što ti sigurno nije bilo teško postići...pustio si ga samo da raste, jel? ...

Naravno, kod mene ima i vjetra, koji biljkama uvjek dovodi prozračnost u krošnje, a ima i sunca koje je biljkama neophodno za rast.
 :verycool:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Vjetrom šibani stil - furingashi
« Odgovori #12 : 28-07-2008, 08:43:06 »
Jedna mala ostrya išibana Bistranskim vjetrovima  :mdr:
...godišnji je gotov, a vidim bio je kreativan...  :jupi:

Negdje u kutku malog mozga, jedva sam čekao povratak na forum (ne na posel) da vas svakodnevno davim  :diablo:

Offline gal

Odg: Vjetrom šibani stil - furingashi
« Odgovori #13 : 28-07-2008, 08:53:26 »
Jedna mala ostrya išibana Bistranskim vjetrovima  :mdr:
...godišnji je gotov, a vidim bio je kreativan...  :jupi:

Negdje u kutku malog mozga, jedva sam čekao povratak na forum (ne na posel) da vas svakodnevno davim  :diablo:
...prošla dva tjedna sam bio prehiperproduktivan na poslu, vrijeme je da se vratim u "normalu", nemam pojma kaj mi je bilo... :nevin:

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Vjetrom šibani stil - furingashi
« Odgovori #14 : 28-07-2008, 08:54:52 »
Jedna mala ostrya išibana Bistranskim vjetrovima  :mdr:
...godišnji je gotov, a vidim bio je kreativan...  :jupi:
Ma kakvi kreativan, znaš ti profesora...on ti je samo napravil novi raspored polica za biljke, dofurao 600 kila sljemenskog potočnog kamena u vrt, konstruirao stazicu, napravio zasjenu za biljke, iskopao tridesetčetiri nova jamadorija i uključio ih u pokus "vađenje jamadorija ljeti", dovukao bukove trupce, komada šest , promjera metar i metar i pol duge, skopal dio parcele i navezel zemlju u potok, doveo kanalizaciju do kuće, obukao knaufom hodnik, predsoblje i vinski podrum, upisao dopisni tečaj staroarmenskog, odradio dobrotvornu akciju "spasimo krtice bistranskog kraja od izumiranja" tijekom koje je otvorio četiristošezdesetiosam začepljenih krtičnjaka, pronašao četiristoi pet još živih krtica, dao im umjetno disanje i vratio ih u njihovu prirodnu postojbinu, oplijevio vrt (dva puta), kosio (tri puta), provjerio vlažnost tenisita, pumice i riječnog pijeska u menzurama (pokus koji traje već godinu dana) svaki dan, te skuhao ručak (u srijedu). Ah da...promijenio je ulje u traktoru i zategtnul lamelu i potisnu ploču kaj su se malo razlaufale. I filter goriva.  :hihihi: I eto ti ga natrag. Sad nas pili.