Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Vjetrom šibani stil - fakingashi  (Posjeta: 19849 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Vjetrom šibani stil - furingashi
« Odgovori #30 : 22-05-2009, 09:24:33 »
Kak se neko raspištoljil, a kaj je i normalno kad ima s čim... valjda bu se taj vrt nekad i uživo mogao vidjeti, ak ulaznice ne budu preskupe  :idiot:
...vrt možeš pogledat kad god zaželiš, samo trebaš doći! To vrijedi za sve forumaše. Nikog nemam namjeru posebno pozivati, jer želim ljudima uštedjeti eventualno razočarenje...  :hvalaaa:


Znam dragi moj prijatel, to ja tebe samo malo b....avam, ne budi skroman...  :bravoPrika:

Offline DonQuijote

Odg: Vjetrom šibani stil - furingashi
« Odgovori #31 : 22-05-2009, 09:48:18 »
znaš da sam jednom davno Donu objašnjaval da su naša drva, slika naše duše  :quiet:

Ja ove godine dobro gnojim dušu pa je narasla

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Vjetrom šibani stil - furingashi
« Odgovori #32 : 14-12-2009, 12:17:19 »
...ostrya na kraju druge sezone...

Offline DonQuijote

Odg: Vjetrom šibani stil - furingashi
« Odgovori #33 : 14-12-2009, 15:26:44 »
Čekaj jesam li ja krivo skužio ili su slika 1,2 i 3 isto drvo?
Ako jesu, onda bi te tukao...samo kada bi bio jači od tebe...

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Vjetrom šibani stil - furingashi
« Odgovori #34 : 14-12-2009, 15:34:31 »
Čekaj jesam li ja krivo skužio ili su slika 1,2 i 3 isto drvo?
Ako jesu, onda bi te tukao...samo kada bi bio jači od tebe...

Da, sve je isto drvo... a ono bitno je da ga ne vidiš 3D pa ti na prvoj fotki izgleda dobro...iako mu je pola debla golo bez grana  :verycool:
....sad možeš se složiti ili ne, ovo je bila jedina smislena opcija i drvo tek sad izgleda dobro... a već iduće sezone, nova remifikacija će popuniti sve potrebno... a prije nego krene, sve grane ću još prikratiti i nadomjestiti sa više njih sitnih... gabariti krošnje će dakle ostati isti...  :great:

Offline Andrija Zokić

Odg: Vjetrom šibani stil - furingashi
« Odgovori #35 : 14-12-2009, 15:53:53 »
Ako je Mario i pogriješio nije velika šteta. Novi mugo borovi su mu 77 klasa ispred ovog graba. :tlab:
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline DonQuijote

Odg: Vjetrom šibani stil - furingashi
« Odgovori #36 : 14-12-2009, 16:01:58 »
Čekaj jesam li ja krivo skužio ili su slika 1,2 i 3 isto drvo?
Ako jesu, onda bi te tukao...samo kada bi bio jači od tebe...

Da, sve je isto drvo... a ono bitno je da ga ne vidiš 3D pa ti na prvoj fotki izgleda dobro...iako mu je pola debla golo bez grana  :verycool:
....sad možeš se složiti ili ne, ovo je bila jedina smislena opcija i drvo tek sad izgleda dobro... a već iduće sezone, nova remifikacija će popuniti sve potrebno... a prije nego krene, sve grane ću još prikratiti i nadomjestiti sa više njih sitnih... gabariti krošnje će dakle ostati isti...  :great:

A dobro ako se ne vidi dobro, ovako na prvi pogled izgleda kao da si jedno šarmantno drvce, ne baš vrhunsko ali simpatično i šarmantno, išao silovati u neprirodan položaj i oblikovao ga u stilu koji mu ne odgovara.
Meni izgleda kao da je to moglo biti simpa drvce a ovako, ne vjerujem da će mi ikada biti simpa. No Andrija je svakako u pravu, ako si i zeznuo nije neka velika šteta a ako nisi, zanemari moje laičke primjedbe

Offline Andrija Zokić

Odg: Vjetrom šibani stil - furingashi
« Odgovori #37 : 14-12-2009, 17:13:45 »
Čekaj jesam li ja krivo skužio ili su slika 1,2 i 3 isto drvo?
Ako jesu, onda bi te tukao...samo kada bi bio jači od tebe...

Da, sve je isto drvo... a ono bitno je da ga ne vidiš 3D pa ti na prvoj fotki izgleda dobro...iako mu je pola debla golo bez grana  :verycool:
....sad možeš se složiti ili ne, ovo je bila jedina smislena opcija i drvo tek sad izgleda dobro... a već iduće sezone, nova remifikacija će popuniti sve potrebno... a prije nego krene, sve grane ću još prikratiti i nadomjestiti sa više njih sitnih... gabariti krošnje će dakle ostati isti...  :great:

A dobro ako se ne vidi dobro, ovako na prvi pogled izgleda kao da si jedno šarmantno drvce, ne baš vrhunsko ali simpatično i šarmantno, išao silovati u neprirodan položaj i oblikovao ga u stilu koji mu ne odgovara.

Ja isto mislim da mu ne odgovara ovaj oblik i takav oblik (vjetrom šiban) često izgleda neprirodno isforsiran.

Meni izgleda kao da je to moglo biti simpa drvce a ovako, ne vjerujem da će mi ikada biti simpa. No Andrija je svakako u pravu, ako si i zeznuo nije neka velika šteta a ako nisi, zanemari moje laičke primjedbe

Htio sam kazati da se ovakvih grabova može naći na tisuće u prirodi, i zaista mislim da Mariovi novi materijali imaju puno više karaktera. Ne treba zbog toga baciti u smeće ovu ostryu.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Vjetrom šibani stil - furingashi
« Odgovori #38 : 14-12-2009, 19:35:18 »
...da, svim početnim drvima i koracima u bonsai, treba dati priliku.... i živjeti uz njihov razvoj...evo ovom sam čak i posudu po mjeri radio... mene to veseli, a očito je da fotka ne govori ništa dobro, kao i u večini slučajeva...
...ova drjeva 77 klasa iznad... imaju sreću da će neko novo vrijeme i neko moje novo iskustvo njima dati šansu, da i na fotki izgledaju dobro kao uživo...  :great:

Kim

  • Gost
Odg: Vjetrom šibani stil - furingashi
« Odgovori #39 : 14-12-2009, 19:35:29 »
Nije furingashi nego fukinagashi.

Offline Goran Cajko

Odg: Vjetrom šibani stil - fakingashi
« Odgovori #40 : 15-12-2009, 10:17:26 »
Drvo sam vidio uživo i izgleda baš simpatično!!! :great:  Mislim da ću se i ja pridružit ovim kritikama jer sad vidjevši startnu varijantu, mislim da se ni ja ne bi odlučio na šibanje vijetrom..... :tup: :bravoPrika:

Offline Andrija Zokić

Odg: Vjetrom šibani stil - fakingashi
« Odgovori #41 : 15-12-2009, 11:03:03 »
Nije furingashi nego fukinagashi.

Zašto uopće koristiti Japanske riječi? Mogli bi onda i Kineske jer su se prije njih počeli baviti bonsaima. Mislim da je nepotrebno štrebanje japanskih izraza (sigurno neće pomoći u tome da napraviš dobar bonsai).
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Vjetrom šibani stil - fakingashi
« Odgovori #42 : 15-12-2009, 11:49:08 »
Drvo sam vidio uživo i izgleda baš simpatično!!! :great:  Mislim da ću se i ja pridružit ovim kritikama jer sad vidjevši startnu varijantu, mislim da se ni ja ne bi odlučio na šibanje vijetrom..... :tup: :bravoPrika:

Imam jedno takvo elegantno koje se Donu svidjelo... pa mi ne treba i drugo, a lošije... a ni treče... i jedno od tri je završilo kao šibano vjetrom, jedno kao elegantno, a jedno sasvim drugačije... pa kad bude za pokazat... (kao da nešto od ovog uopće treba pokazivati) bute vidli  :verycool:

Offline DonQuijote

Odg: Vjetrom šibani stil - fakingashi
« Odgovori #43 : 15-12-2009, 12:26:01 »
A to nije to koje se meni dopalo? Uff sad mi je lakše :love:
Ma gle, jasno je da budeš napravio što misliš da treba i da se na slikama ne vidi dobro. Odlučio si se za tu varijanantu i kraj priče...ali nadam se da se dovoljno dugo znamo da možemo reći što se misli.
Bitno da ne diraš onu malu ljepoticu :hi:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Vjetrom šibani stil - fakingashi
« Odgovori #44 : 15-12-2009, 13:29:44 »
... nadam se da se dovoljno dugo znamo da možemo reći što se misli.

...kaj sam djelovao ljuto  :ashamed: ?

....zato sam i stavil da čujem.... u biti ... Čajko je komentirao da izgleda super (uživo) pa sam zato i stavio... no fotka je bulšit, osim ako materjal nije vrhunski... a ovo nije ni blizu vrhunskom... kak veli Andrija... 77x ispod vrhunskog  :verycool:

A ono kaj je u biti super... je odnos posude drveta i tak toga... to je Č bilo dobro... drvo sigurno nije  :idiot: