Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Vjetrom šibani stil - fakingashi  (Posjeta: 19825 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline DonQuijote

Odg: Vjetrom šibani stil - fakingashi
« Odgovori #45 : 15-12-2009, 14:18:00 »
Kaj se posude tiče, to je pogođeno. Omjer, veličina, oblik, da je još tlo malo grbavije ne bi škodililo ali nema veze.
Zamisliti posudu, napraviti je i ukomponirati drvo u nju, to je svakako velika stvar.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Vjetrom šibani stil - fakingashi
« Odgovori #46 : 15-12-2009, 14:19:50 »
Kaj se posude tiče, to je pogođeno. Omjer, veličina, oblik, da je još tlo malo grbavije ne bi škodililo ali nema veze.
Zamisliti posudu, napraviti je i ukomponirati drvo u nju, to je svakako velika stvar.

...možda fali neki kamen iza drveta... i kak veliš brijeg negdi ... da točno! ... prebirao sam kamenje no nije mi ni jedan pasal... pa kad naiđe...

Offline Vjeran

Odg: Vjetrom šibani stil - fakingashi
« Odgovori #47 : 15-01-2010, 00:19:20 »
Gal- vratio bi se na početak posta...Juniperus mi je prekrasan  :jupije:, bukva lijepo zamišljena...Grana koja ide gore (ova deblja) mislim da bi ju trebalo maknuti, jest da bude će biti veća rana, al mislim da bude efekt puno bolji iako će drvo izgledati "mršavije". To je moje mišljenje, ne kritizirajući ničiji osobni rad i zadovoljstvo...
Navek zgine onaj ki živi pošteno

Offline gal

Odg: Vjetrom šibani stil - fakingashi
« Odgovori #48 : 15-01-2010, 08:20:23 »
Gal- vratio bi se na početak posta...Juniperus mi je prekrasan  :jupije:, bukva lijepo zamišljena...Grana koja ide gore (ova deblja) mislim da bi ju trebalo maknuti, jest da bude će biti veća rana, al mislim da bude efekt puno bolji iako će drvo izgledati "mršavije". To je moje mišljenje, ne kritizirajući ničiji osobni rad i zadovoljstvo...
...mali update bukve, ove godine bude bukva u cijelosti popunila krošnju.
...cjenim svačije mišljenje, a iskreno najviše.
...dakle micanjem gornje grane - debla, bukva bi bila kompaktnija ali bi izgubila nešto na karakteru (jin ne dolazi u obzir) trenutno mi se sviđa ovakva kakva je, a sutra je novi dan... ;)
PS/ ..ako ti se bukva sviđa mogu ti ju ustupiti uz neku realnu naknadu. Bukva je spremna za sadnju u keramičku posudu (koju nemam i nije na mojoj listi prioriteta za nabavu) tako da....

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Vjetrom šibani stil - fakingashi
« Odgovori #49 : 15-01-2010, 16:24:41 »
Vjetrom sibani oblik je medu najzahtjevnijima.Kostur ostaje ali se grane svake godine moraju redizajnirati i namjestati da drvce izgleda dobro i uvjerljivo.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Vjeran

Odg: Vjetrom šibani stil - fakingashi
« Odgovori #50 : 15-01-2010, 21:21:03 »
Citat:
PS/ ..ako ti se bukva sviđa mogu ti ju ustupiti uz neku realnu naknadu. Bukva je spremna za sadnju u keramičku posudu (koju nemam i nije na mojoj listi prioriteta za nabavu) tako da....

Hvala Gal  ;)  Jučer šetajući šumom s Radovanom našli smo zbilja savršenu bukvu u perfektnom vjetrovitom stilu, a i srne su svoje napravile...Pošto su njegov interes deblja i starija stabla, nadam se da će mi ju krajem 2. mjeseca ustupiti  :hihihi:. Fotku stavljam na site u sljedećem posjetu lokaciji...
Navek zgine onaj ki živi pošteno