Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Japanski javor, oblikovanje.  (Posjeta: 9561 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mile

Japanski javor, oblikovanje.
« : 29-01-2007, 17:26:17 »
Molio bih vaša mišljenja o ovom Acer palmatumu (Japanskome javoru), visine 33 cm, presjek debla 2 cm, starosti 8 godina, uzgojen iz sjemena. Ima li tko kakvu ideju kako da ga oblikujem ili da ga ostavim ovakvog kakav je, pa da s vremenom oblikujem u metla stil? Što mislite o drastičnom skraćivanju grana? Koja bi strana bila najbolja kao prednja?

Offline drigi

Odg: Japanski javor, oblikovanje.
« Odgovori #1 : 29-01-2007, 17:54:57 »
Mile,ja bih ovaj acer ostavio u metla stilu,s tim što bi tvoja slika zadnje strane bila prednja strana i treba mu jedno fino razredjivanje tih sitnih grančica u sredini debla.Biće to veoma lep primerak kroz nekoliko godina uz tvoju pažnju što ne sumnjam.Pozdrav

Offline Zlatko

Odg: Japanski javor, oblikovanje.
« Odgovori #2 : 30-01-2007, 07:43:27 »
Imam dva Acer palmatuma iz iste "generacije" koje sam nabavio kod tebe. Jasno, biljke su nešto drugačije, ali me zanima komentar ostalih kako bi i sam odlučio što ću napraviti sa svojim primjercima.

Jedno je stablo značajno nagnuto i gotovo predodređeno da bude oblikovano u shakan stilu, dok je drugo sličnije ovom tvom primjerku i za njega su mi značajniji komentari koji će uslijediti.
Ja samo skupljam stabla za svoje unuke.