Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Natkrivanje stabala / sjenilo  (Posjeta: 41323 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Bruno

Odg: Natkrivanje stabala / sjenilo
« Odgovori #45 : 01-05-2012, 10:29:05 »
Započeli sa izradom konstrukcije za sjenilo nad dijelom vrta. Primjetili smo da orientalisima treba lagana sjena u našoj klimi... pa nije bilo druge nego raditi sjenilo

Na pili, s metrom i livelom: Bruno
Statist br. 1 (potrčko): Andrija
Statist br. 2 (potrčko): Marija
Na ventilu za sprinklere i kuhačom: Baba
Temperatura: 25-30C  :umm:

Da nam živi, živi raaaaaaad!  :mdr:
A šta bi Pitagori bilo drago da vidi ovaj Pravi kut !

Offline jurica

Odg: Natkrivanje stabala / sjenilo
« Odgovori #46 : 01-05-2012, 18:33:14 »
Započeli sa izradom konstrukcije za sjenilo nad dijelom vrta. Primjetili smo da orientalisima treba lagana sjena u našoj klimi... pa nije bilo druge nego raditi sjenilo

Na pili, s metrom i livelom: Bruno
Statist br. 1 (potrčko): Andrija
Statist br. 2 (potrčko): Marija
Na ventilu za sprinklere i kuhačom: Baba
Temperatura: 25-30C  :umm:

Da nam živi, živi raaaaaaad!  :mdr:
Kad se male ruke slože ,
sve smože, sve se može ...

Offline Andrija Zokić

Odg: Natkrivanje stabala / sjenilo
« Odgovori #47 : 01-05-2012, 22:50:36 »
Jučer odrađena light verzija. Aluminijski stupovi, sajle, kuke, mreža. Jedan dan posla.
 :turpija:

Koliki je problem sa suncem kod vas kontinentalnije? Prošle godine je nama sunce poprilično spržilo lišće pogotovo na grabovima.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline gal

Odg: Natkrivanje stabala / sjenilo
« Odgovori #48 : 02-05-2012, 08:04:27 »
Koliki je problem sa suncem kod vas kontinentalnije? Prošle godine je nama sunce poprilično spržilo lišće pogotovo na grabovima.
...ja nemam problema, možda zato jer poslije podne padne sjena od kuće na biljke. Ovakva mreža meni bi više trebala kao zaštita od tuće
(led, grad...)

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Natkrivanje stabala / sjenilo
« Odgovori #49 : 02-05-2012, 12:49:23 »
Koliki je problem sa suncem kod vas kontinentalnije? Prošle godine je nama sunce poprilično spržilo lišće pogotovo na grabovima.
...ja nemam problema, možda zato jer poslije podne padne sjena od kuće na biljke. Ovakva mreža meni bi više trebala kao zaštita od tuće
(led, grad...)
Ja isto nemam problema sa suncem,ali bi mreža dobro došla protiv tuče.Srećom do sada nije bilo takve koja bi kidala grančice.Lišće se obnovi.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Marija

Odg: Natkrivanje stabala / sjenilo
« Odgovori #50 : 02-05-2012, 12:59:00 »
Mi smo imali tuču prošlo ljeto, pa je dio grančica fino ispiketan.
Lako je za listopadne vrste jer se lišće promijeni, ali na zimzelenim vrstama .... :mad2:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline DonQuijote

Odg: Natkrivanje stabala / sjenilo
« Odgovori #51 : 02-05-2012, 14:49:19 »
Jučer odrađena light verzija. Aluminijski stupovi, sajle, kuke, mreža. Jedan dan posla.
 :turpija:

Koliki je problem sa suncem kod vas kontinentalnije? Prošle godine je nama sunce poprilično spržilo lišće pogotovo na grabovima.

Pa gle, prošle godine je bilo jako vruče i sve je preživjelo ali se zalijevalo dva puta dnevno i vidjelo se da su drva nagorjela. Neka držim u punom hladu iza kuće i ta su bila puno živahnija i vidno bolje. Ova mreža fino spušta i temperaturu i količinu svjetlosti i vjerujem UV zračenja  na neku normalu i drvima je ugodnije.
Dakle moglo bi i bez te mreže  ali samo ako je neophodno.
 Mislim da je ta light verzija sasvim zadovoljavajuća, ne znam još kako će biti kad puhne neki jak vjetar, ali nadam se da neće biti problema, uostalom mreža je jeftina.

Offline Marija

Odg: Natkrivanje stabala / sjenilo
« Odgovori #52 : 19-05-2012, 21:54:59 »
Potop nas je usporio, ali uhvatili smo par sunčanih dana i sastavili pergolu (dimenzije 4x9m).
Sutra još stavit sajle i sjenilo....  :mdr:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Marija

Odg: Natkrivanje stabala / sjenilo
« Odgovori #53 : 20-05-2012, 20:18:00 »
Sve montirano .... ali prigodno je oblačno i nema sunca danas popodne  :hihihi:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Hrvat

Odg: Natkrivanje stabala / sjenilo
« Odgovori #54 : 20-05-2012, 21:38:55 »
bravo,bas je lipo. :yupi:
ja bih na vasem mistu duplira sajle;jednu s donje strane a drugu s gornje da ta zastita bude u sendvicu radi bure.imate srice za vrime tu vec par dana gore nego u jesen,normalno festival filma u Cannesu i GP F1 u Monaku najcesce je katastrofa.
astalavista :jupi:
nije vazno gledadi,vec vidjeti

Offline gal

Odg: Natkrivanje stabala / sjenilo
« Odgovori #55 : 21-05-2012, 07:31:39 »
Fino izgleda! I da, duple sajle bile bi izvrsno riješenje, inaće će ju bura razderat pogotovo ako još pada kiša pa bude teška, vidio slučaj...

Offline Marija

Odg: Natkrivanje stabala / sjenilo
« Odgovori #56 : 21-05-2012, 08:22:03 »
Da, to s duplim sajlama je i meni palo napamet, kad je sve bilo gotovo ...
Ovako su sajle svako metar i sjenilo je provučeno iznad jedne, pa ispod  druge sajle, dako da u slučaju vjetra odozgo i odozdo nema nekog napuhavanja.
Po kraćim stranicama na sajli koja je iz prečku mreža klizi kao zavjesa, pa se u dva poteza u slučaju jakog vjetra cijela može gurnuti u jednu stranu  ;)

U ljetnim mjesecima sjenilo bi bilo na pergoli, a svo ostalo vrijeme kada nije potrebno, skinulo bi se.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Marija

Odg: Natkrivanje stabala / sjenilo
« Odgovori #57 : 12-04-2013, 19:25:08 »
eh da se bilo prije sjetit ...  :mdr:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Hrvat

Odg: Natkrivanje stabala / sjenilo
« Odgovori #58 : 12-04-2013, 22:15:13 »
nisi nista izgubila,glavne stupove i onako vidis a za osvitliti cijelinu stabala moras kupiti akcije kod H.E.
vise bih se isplatila neonska osvijetljenja nego ova mala cak i da su 12V jos gore radi potrosnje transformatora.jedino i kvalitetno i trajno rijesenje je naci osvijetljenja za yahte typa LED 220V.
nije vazno gledadi,vec vidjeti

Offline Marija

Odg: Natkrivanje stabala / sjenilo
« Odgovori #59 : 13-04-2013, 19:12:44 »
nisi nista izgubila,glavne stupove i onako vidis a za osvitliti cijelinu stabala moras kupiti akcije kod H.E.
vise bih se isplatila neonska osvijetljenja nego ova mala cak i da su 12V jos gore radi potrosnje transformatora.jedino i kvalitetno i trajno rijesenje je naci osvijetljenja za yahte typa LED 220V.
imamo primitivnu varijantu - reflektor od 500W, pa s njime osvjetljavamo vrt i pola aerodroma pritom ... ako treba noćno osvjetljenje za lakše slijetanje  :hihihi:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai